fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İnternet devi Yahoo’dan heyecanlandıran NFT ticareti açılımı

İnternet devi Yahoo’dan heyecanlandıran NFT ticareti açılımı

İnternet devi Yahoo’dan heyecanlandıran NFT ticareti açılımı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İnternet devi Yahoo yeni bir işbirliği aracılığıyla non-fungible token (NFT) ticareti başlatıyor. Bu heyecan verici haber, kripto para ve özellikle de NFT sektörü için pozitif etkiler getirebilir.


Yahoo ve Line ortaklığında NFT ticareti

İnternet devi Yahoo ve mesajlaşma platformu Line, Line blockchain üzerinde NFT ticareti için ortaklık kurdu. Line, yaptığı duyuruda, kripto paralarla ilgili çalışan alt kuruluşu “LVC”nin Yahoo Japonya ile birlikte çalışacağını bildirdi. Buna göre Line’a ait olan blockchain üzerinde NFT ticareti yapılabilecek.

Yahoo Japonya, NFT’leri kendi platformuna açık artırma satışlarına çıkaracak. Yahoo Japonya Müzayedesi hizmeti, 1998 yılından bu yana faaliyet gösteriyor ve eBay’in başlıca rakiplerinden biri.

İlgili – Ünlü Rus müzesinden bir ilk – Leonardo, Monet, Van Gogh NFT’leri

En ucuz CryptoPunks şimdi 100,000 doların üzerinde

CryptoPunk NFT’ler ve satış fiyatları

Bu NFT ticaretini gerçekleştirmek için Yahoo ve Line, Yahoo Japonya Müzayedesi hizmetini Line Bitmax cüzdana entegre edecek. Bu cüzdan, Line’in blockchaini üzerinde çalışıyor ve NFT gibi kripto varlıkları bu cüzdan üzerinden idare ediyor.

Bu iş birliği sayesinde kullanıcılar Bitmax cüzdan üzerinden Yahoo Japonya Müzayedesinde NFT ticareti yapabilecek. Duyuruda ayrıca ilk NFT ticaretinin 2021 yılı bitmeden önce başlatılacağı da belirtiliyor.

Duyurunun devamında bu iş birliğinin nasıl devam edeceği de belirtiliyor. NFT ticaretine daha sonra diğer şirketleri de eklemeyi planlıyorlar. Sonuçta ikincil NFT ticareti işine diğer değerli varlıkları da ekleyecekler.

Line geçen ay da Bitmax cüzdan üzerinden “NFT Market Beta Service” başlatmıştı. Yahoo Japonya ise bundan önce de Japonya’da kripto para sektöründe tam teşekküllü faaliyet gösteriyordu.

Yahoo Japonya, TaoTao’nun güçlü destekçilerinden. Kripto para borsası TaoTao, 2019 yılından bu yana Japonya’da faaliyet gösteriyor. Ancak daha sonra Japonya’nın finansal şirketi SBI Holding tarafından Ekim 2020’de satın alınmıştı.

İlgili – En ucuz CryptoPunks şimdi 6 haneli değerden satılıyor

Kısaca Line nedir?

Line, Japonya’nın mobil mesajlaşma uygulaması. Ücretsiz yazılı ve görüntülü konuşmalar sağlıyor.

Line’ın dünya genelinde aylık 218 milyon aktif kullanıcısı var. Bunların üçte ikilik kısmı Endonezya, Japonya, Tayvan ve Tayland’da bulunuyor. Şirket Avrupa ve ABD pazarına da girmeye çalışsa da şimdiye kadar yeterli büyüme sağlayamadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: