Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Intel’den Bitcoin madenciliğine büyük destek!

Intel’den Bitcoin madenciliğine büyük destek!

Bitcoin madenciliğine büyük destek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Otomobil piyasasında chip krizi devam ederken Bitcoin ve kripto madenciliğinde ise teknolojik devrimin zirvesi yaşanıyor. Intel yeni nesil madencilik chip’leri, Bitcoin madenciliğinde çağ atlatacak cinsten.


Intel’den Bitcoin madenciliğine büyük destek!

ABD merkezli ünlü chip ve teknoloji firması Bitcoin ve kripto para madenciliğinde kullanılmak üzere yeni nesil bir chip üretti. Yeni chip’ler eski teknolojiden 1000 kat daha verimli çalışıyor.

Intel’in yeni nesil madencilik chip’leri Bitcoin madenciliği başta olmak üzere NFT’den Ethereum’a birçok kripto para madenciliğinde kullanılabilecek.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Intel’in yeni nesil chip projesinin paydaşları arasında Block, Square ve Argo Blockchain yer alıyor. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, görevi bıraktıktan sonra kendi kripto para girişimi olan Square’ın çalışmalarına odaklandı. Dorsey’in girişimleri kripto para açılımları ile dikkat çekiyor.

Intel tarafından yapılan açıklamada yeni nesil madencilik chip’leri sayesinde Bitcoin ve kripto para madenciliğinde önemli enerji tasarrufu sağlanabilecek. Yeni nesil chip’ler maliyet ve hız konusunda eski teknolojiye nazaran 1000 kat daha fazla verimli olduğu ileri sürülüyor.

Inter tarafından yapılan açıklamalarda blockchain tabanlı ürünlerin gelecek yıllarda toplumun geniş kesimleri tarafında ulaşılabilir hale geleceği ve talebin ise katlanarak büyüyeceği belirtildi.

Bitcoin madenciliğinde ASIC chip’lerin yanında Intel chip’lerle birlikte tatlı bir rekabet yaşanıyor. Bitcoin’in ilk yıllarında Bitcoin madenciliği grafik kartları ve kişisel bilgisayarlarla yapılıyorken artık daha sofistike pahalı donanımlar gerekiyor. Bitcoin üzerinden yapılan işlemler artış gösterdikçe Bitcoin madenciliği işletimsel olarak daha zorlu hale geliyor. Bu nedenle Bitcoin madencilik şirketleri rekabet gücünü kaybetmemek için yeni donanım ve chip’ler sayesinde yeniliği kovalamak zorunda kalıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji miktarı tek başına yıllık bazda Norveç ve Ukrayna gibi ülkelerin yıllık enerji tüketimini geride bırakıyor. Bitcoin ve kripto paraların kullanımı arttıkça enerji sarfiyatı da benzer oranda artış gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.