Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!

Instagram
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev sosyal paylaşım platformu Instagram, kullanıcıları için heyecan veren bir kripto para adımı atıyor. Detaylar haberimizde.

Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!

Facebook’un adını Meta olarak değiştirip ana şirket olması ile birlikte Meta’ya bağlanan İnstagram, çarşamba günü yaptığı açıklamada Instagram uygulaması aracılığıyla bir NFT para basma ve satış özelliği geliştirdiğini açıkladı.

Geliştirilen proje ile Instagram kullanıcıları kendi NFT’lerini oluşturabilecek ve satabilecek. İnstagram sosyal medya platformları içerisinde en yoğun kullanılan platformların başında geliyor ve çok önemli bir Pazar görevi görüyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Meta’nın Ticaret ve Fintech Başkanı Stephane Kasriel yaptığı açıklamada, “ABD’li küçük bir içerik oluşturucu grubu yakında dijital koleksiyonlar (NFT’ler) oluşturabilecek ve bunları doğrudan Instagram’da satabilecek” dedi.

Instagram, NFT madenciliği için Polygon blok zincirini kullanacak. Uygulama ayrıca, koleksiyon adlarının ve açıklamalarının Instagram’da görüntülenebilmesi için OpenSea’den NFT meta verilerini alacak.

 

Instagram


Meta, en az 2024 yılına kadar dijital koleksiyon ürünlerini sergilemek veya paylaşmak için ücret talep etmeyeceğini söyledi; ancak, tüm işlemlerin geçerli uygulama mağazası ücretlerine tabi olduğunu belirtti. Firma ayrıca, lansman sırasında Ethereum “gaz ücretlerini” – ağ üzerinde işlem yapmanın maliyetini – karşılayacağını söyledi, ancak bu politikanın ne zaman sona erebileceğini belirtmedi.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow blok zincirlerinden NFT’lerin görüntülenmesine izin veriyordu. Prpje ile kullanıcılarda artık NFT oluşturabilecek. Öte yandan Fed’in şahin kararlarının teknoloji hisseleri üzerindeki etkisinden Meta’da üzerine düşeni aldı ve şirketin hissesi son 12 ayda yaklaşık %70 düştü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.