1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!

Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!

Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev sosyal paylaşım platformu Instagram, kullanıcıları için heyecan veren bir kripto para adımı atıyor. Detaylar haberimizde.

Instagram’dan heyecan veren kripto adımı!

Facebook’un adını Meta olarak değiştirip ana şirket olması ile birlikte Meta’ya bağlanan İnstagram, çarşamba günü yaptığı açıklamada Instagram uygulaması aracılığıyla bir NFT para basma ve satış özelliği geliştirdiğini açıkladı.

Geliştirilen proje ile Instagram kullanıcıları kendi NFT’lerini oluşturabilecek ve satabilecek. İnstagram sosyal medya platformları içerisinde en yoğun kullanılan platformların başında geliyor ve çok önemli bir Pazar görevi görüyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Meta’nın Ticaret ve Fintech Başkanı Stephane Kasriel yaptığı açıklamada, “ABD’li küçük bir içerik oluşturucu grubu yakında dijital koleksiyonlar (NFT’ler) oluşturabilecek ve bunları doğrudan Instagram’da satabilecek” dedi.

Instagram, NFT madenciliği için Polygon blok zincirini kullanacak. Uygulama ayrıca, koleksiyon adlarının ve açıklamalarının Instagram’da görüntülenebilmesi için OpenSea’den NFT meta verilerini alacak.

 

Instagram

Meta, en az 2024 yılına kadar dijital koleksiyon ürünlerini sergilemek veya paylaşmak için ücret talep etmeyeceğini söyledi; ancak, tüm işlemlerin geçerli uygulama mağazası ücretlerine tabi olduğunu belirtti. Firma ayrıca, lansman sırasında Ethereum “gaz ücretlerini” – ağ üzerinde işlem yapmanın maliyetini – karşılayacağını söyledi, ancak bu politikanın ne zaman sona erebileceğini belirtmedi.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow blok zincirlerinden NFT’lerin görüntülenmesine izin veriyordu. Prpje ile kullanıcılarda artık NFT oluşturabilecek. Öte yandan Fed’in şahin kararlarının teknoloji hisseleri üzerindeki etkisinden Meta’da üzerine düşeni aldı ve şirketin hissesi son 12 ayda yaklaşık %70 düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: