1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. MicroStrategy merakla beklenen 3. çeyrek raporunu açıkladı

MicroStrategy merakla beklenen 3. çeyrek raporunu açıkladı

MicroStrategy merakla beklenen 3. çeyrek raporunu açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy, toplam 130 bin BTC tutan üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. İlk Bitcoin alımından bu yana şirket, bugüne kadar 1,99 milyar dolarlık zarar tahakkuk etti. Bitcoin’in fiyatı, yedi aylık bir düşüş trendini test ederek yanlara doğru ilerlemeye devam ediyor. MicroStrategy, cüzdanında yaklaşık 130.000 BTC ile halka açık en büyük Bitcoin sahibi olarak biliniyor. Şirket, kurucusu Michael Saylor’un fanatizminin ardından kripto ve finans endüstrisinden eleştiri ve övgüyle karşı karşıya kaldı.

Bitcoin 20.000 dolarda duruyor

Bununla birlikte, kripto piyasasının düşüş durumu, şirketi her çeyrekte büyümeye devam eden önemli bir borç içinde bıraktı. Q3 2022 finansal sonuçlarını açıklayan MicroStrategy, Bitcoin ile ilgili kayıplarında ilginç bir gelişmeye dikkat çekti. Şirket tarafından üçüncü çeyrek için bildirilen değer düşüklüğü ücretleri 727.000 dolardan fazla değildi. Bu rakam, değer düşüklüğü ücretlerinin %99,92’lik bir düşüşe işaret ederek 917,8 milyon $’a ulaştığı ikinci çeyreğe göre önemli bir düşüş oldu.

MicroStrategy

Değer düşüklüğü giderleri, temel olarak bir varlığın bilançodaki defter değerindeki azalmayı gösteren maliyettir. Q3’ün bu kadar düşük ücretler kaydetmesinin nedeni, Bitcoin fiyatının konsolidasyonundan kaynaklanıyor. Lider kripto para BTC, Temmuz başında 19.960$’da kaldı ve 30 Eylül’de 19.425$’da kapandı. Bu nedenle MicroStrategy’nin 30 Haziran’da varlıklarına 301 BTC eklemesine rağmen kayıplar artmadı.

Ne olursa olsun, şirketin ilk BTC alımından bu yana 21 ay boyunca kaydettiği toplam kayıplar çok daha yüksek. 3,98 milyar dolarlık orijinal maliyet esasına sahip MicroStrategy, şu anda 1,99 milyar dolarlık zarar yaşıyor. Ayrıca, dördüncü çeyreğin bir ayı düşüşle, MicroStrategy, BTC’nin fiyatı yatay hareket etmeye devam ettiği için 4. çeyrekte benzer minimum değer düşüklüğü ücretleri not edebilir.

 MicroStrategy

Bitcoin, yaklaşık on gün önce 19.136$’lık dip seviyelerinden toparlandıktan sonra şu anda 20.512$’dan işlem görüyor. Eylül ortasından bu yana, BTC’nin fiyatı 20.000 dolar civarında seyretti ve muhtemelen bunu yapmaya devam edecek. 100 günlük (mavi) Basit Hareketli Ortalama hala direnç olarak hareket ettiğinden, fiyat 20.000 doların altındaki aralıkta yanlamasına bağlı kalabilir.

Bununla birlikte, daha geniş piyasa ipuçları yükselişe geçerse, Bitcoin bir sonraki kritik direnç (mavi) için destek hattını 22.613 dolarda test etmek isteyebilir. Yatırımcılar ve tüccarlar burada kar bulamasalar da, bir sonraki kritik dirence 24.600 $ ‘lık bir artış için madeni parayı ayarlayacaktır.

Kaynak

Etiketler: