Kasım’da BTC fiyatını şekillendirecek etkenler açıklandı

btc fiyatı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTC fiyatı FOMC’den önce ‘çift tepe’ görüyor. Bitcoin’in zaten zirveye ulaşmış olabileceğine dair endişeler, Fed’in faiz artırımı kararı ve yorumları etrafında oynaklık beklendiği için yükseldi.

BTC fiyatını etkileyecek temel faktörler

Hala 20.000 doların üzerinde işlem gören BTC iç ve makroekonomik olayların kilit bir haftasına başlıyor. Eylül ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışının ardından BTC/USD, makro işlem aralığında daha yüksek seviyelere bağlı kalmaya devam ediyor. Boğalar, eğilimi tamamen değiştirmeye hevesliyken, daha muhafazakar piyasa katılımcılarından gelen uyarılar, bir sonraki giriş için makro düşükler için çağrıda bulunmaya devam ediyor.

Şimdiye kadar, iki taraf arasındaki çekişme, BTC fiyat hareketini karakterize eden şeydi ve herhangi bir iç veya dış tetikleyicinin yalnızca geçici bir etkisi oldu. Bunu ne değiştirebilir? Kasım ayının ilk haftası, ileriye dönük fiyat davranışını şekillendirme potansiyeline sahip önemli bir olayı içeriyor: Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervinin faiz oranı artışlarına ilişkin bir kararı.

BTC fiyatı

Diğer makroekonomik verilere ek olarak, bu, kriptonun ötesinde genel piyasa duyarlılığının zeminini oluşturacaktır. Bitcoin, hafta boyunca aylık bir kapanış daha görecek, bu, Ekim 2022’ye rağmen son dakika volatilitesini tetiklemeye uygun ve kayıtlardaki en sessizlerden biri. Haftanın manşet haberi, Fed’in ve Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) toplantısının nezaketiyle geliyor.

1-2 Kasım’da yetkililer, ezici bir çoğunlukla %0,75 olarak fiyatlandırılan Kasım gösterge faiz oranı artışına ilişkin bir karar verecekler. Bu, Fed’in sırasıyla Eylül ve Temmuz’daki önceki iki zammı ile eşleşecek olsa da, piyasalar başka bir şeyi izliyor olacak – niceliksel sıkılaştırmada (QT) bir değişikliğin ince ipuçları.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, müteakip oran artışlarının neredeyse bir yıl önce yürürlüğe giren agresif bir politikanın sona erdiğini işaret ederek, nötr bir eğilime doğru yönelmeye başlayacağı şimdiden konuşuluyor. Bitcoin ve genel olarak risk varlıkları için bu, koşullar gevşedikçe büyüme için ciddi bir yakıt sağlayabilir. Ancak kısa vadeye bakıldığında, yorumcular yaklaşan FOMC duyurusuna standart bir tepki bekliyorlar.

BTC fiyatı

Alternatif bir bakış açısı, bu hafta sonu analist Kevin Svenson’dan geldi ve enflasyon beklentilerinin “artan” olduğu konusunda uyardı ve yakın gelecekte bir faiz artırımı indirimi ummak için çok az neden olduğu konusunda uyardı. Bu arada günlük grafik, 100 günlük hareketli ortalamayı mevcut direnç olarak koruyor.

Bununla birlikte, paritenin aylarca hareket ettiği köklü ticaret aralığı sağlam bir şekilde yerinde kalıyor ve geçen haftaki yükseliş bile önemli bir paradigma değişikliği üretemedi. Analist Mark Cullen için bu, Bitcoin’in bir sonraki hamlesi söz konusu olduğunda bir “bekle ve gör” meselesidir. 31 Ekim’deki yeni analizde, BTC/USD’nin aralık devam ederken geçen haftaki yükselişe dayalı olarak tanıdık bir Fibonacci seviyesine döndüğünü kaydetti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kasım’da BTC fiyatını şekillendirecek etkenler açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.