1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İngiltere Premier Lig takımı hangi altcoin ile anlaştı?

İngiltere Premier Lig takımı hangi altcoin ile anlaştı?

İngiltere Premier Lig takımı hangi altcoin ile anlaştı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya futbolunun en pristijli liglerinden olan İngiltere Premier Lig’in gözde takımı Manchester United, hangi altcoin ile anlaştı? Detaylar haberimizde.

İngiltere Premier Lig takımı hangi altcoin ile anlaştı?

Dünya futbolun dev takımı Manchester United, New York merkezli blok zinciri platformu Tezos ile sponsorluk anlaşması imzaladı. İki dev, yıllığı 20 milyon sterlinden imzalanan yeni sözleşmeyi duyurmaya hazırlanıyor.

Manchester United, dünyanın en fazla taraftara sahip olan kulüplerinden biri. Aynı zamanda İngiltere Premier Ligde 18 şampiyonlukla en fazla şampiyonluk kazanan futbol takımı dünyanın en zengin spor kulüpleri arasında sayılıyor.

 

altcoin

The Atlethic’in haberine göre iki tarafın, kulübün antrenman kitlerinde yer alacak bir anlaşma üzerinde anlaştığını ve duyuruya hazırlık olarak Carrington antrenman merkezinde tanıtım filmi çekildi.  Tezos, geçen sezon sona eren 120 milyon sterlin değerindeki sekiz yıllık sponsorluk anlaşmasının tamamlanmasının ardından eski sponsor Aon’un yerini alacak.

İlgili: Tezos nedir, gelceği nasıl?

Tezos, kendini kripto dünyasındaki diğer rakip blok zincirlere göre daha enerji verimli bir ağ olarak tanımlıyor. Blok zincirin kendi coini XTZ ise ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde kullanılıyor.

XTZ, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,97 dolardan işlem görüyor. Kripto para 3,478 milyar dolarlık bir toplam değere sahip.  Bu değer il kripto ekosisteminin en değerli 39’uncu varlığı. Machester United ile yapılan bu sponsorluk anlaşması Tezos’un ve dolayısıyla XTZ’nin bilinirliğine büyük katkı sağlayacak. Tezos, geçtiğimiz aylarda F1 takımı Mclaren ile de anlaşma imzalamıştı.

İlgili: Tezos(XTZ) fiyat tahmini

Kripto para ile ilgili sponsorluk anlaşmalarını futbol sahalarında görmeye devam ediyoruz. Birçok spor kulübü yeni anlaşmalar ve projeler ile kripto dünyasına dahil oluyor. Özellikle taraftar tokenleri ile taraftarlarını kulüp kararlarına dahil etmek isteyen spor kulüpleri için kripto ekosistemi pandemi döneminde taraftarları ile buluşmanın yeni yöntemi oldu.

Kaynak

 

Etiketler: