1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş sürecinin ardından İngiltere Merkez Bankası’ndan kripto para açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

Kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküş 2022 yılına damgasını vurdu. Piyasa geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık rekor değere ulaşarak birçok yatırımcının kripto paralara ilgi duymasıyla daha da büyüdü. Ancak bu yıl kripto para yatırımcıları için kelimenin tam anlamıyla şok edici bir yıl oldu.

Piyasanın değeri 2021 yılının başındaki seviyelere gerilerken lider kripto para birimi Bitcoin 10 Kasım 2021’de gördüğü 68,789 dolarlık tüm zamanların en tüksek değerinden %70 düşüş yaşadı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

 

Bitcoin, yazım sırasında 19,452 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın toplam değeri 371 milyar dolara gerilerken kripto piyasasının toplam değeri de 880 milyar dolara geriledi.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Tüm zamanlar)

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

 

İngiltere Merkez Bankası, 2 trilyon dolardan fazla değeri yok eden son kripto para birimi erimelerinin daha sert finansal düzenlemelere duyulan ihtiyacı vurguladığı konusunda uyarı yaptı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Banka, çöküşlerin kripto piyasalarında önceki finansal çalkantıları anımsatan güvenlik açıklarını hatırlattığını belirtti.

BoE, son finansal istikrar raporunda, stablecoin’ler de dahil olmak üzere kripto piyasalarındaki aşırı oynaklığın “yangın satışları” ve artan fiyat düşüşleriyle sonuçlandığını söyledi.

Bankanın raporunda genel finansal istikrarı tehdit edecek herhangi bir aksaklık görülmese de kripto para birimlerinin finansal sistemle daha fazla iç içe geçmesiyle “sistemik risklerin” artacağından endişe edildiğine dikkat çekildi.

Finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Jon Cunliffe, bu entegrasyonunun kaçınılmaz olduğunu ve gerekli önlemlerin alınması ve düzenlemelerin yapılması gerektiğini savundu.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Ayrıca, Birleşik Krallık Hazinesi, ödeme olarak kullanılan sabit paraları düzenlemeyi de önerdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.