Loading...
btc
BTC
2.29%
Bitcoin
65.275,06 USDT
eth
ETH
3.37%
Ethereum
3.159,27 USDT
bch
BCH
7.68%
Bitcoin Cash
513,19 USDT
xrp
XRP
5.35%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
6.18%
Litecoin
85,84 USDT
bnb
BNB
3.42%
Binance Coin
572,91 USDT
sol
SOL
5.99%
Solana
151,03 USDT
avax
AVAX
8.61%
Avalanche
37,65 USDT
ada
ADA
8.44%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.18%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
5%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
13.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

ingiltere merkez bankası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş sürecinin ardından İngiltere Merkez Bankası’ndan kripto para açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

Kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküş 2022 yılına damgasını vurdu. Piyasa geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık rekor değere ulaşarak birçok yatırımcının kripto paralara ilgi duymasıyla daha da büyüdü. Ancak bu yıl kripto para yatırımcıları için kelimenin tam anlamıyla şok edici bir yıl oldu.

Piyasanın değeri 2021 yılının başındaki seviyelere gerilerken lider kripto para birimi Bitcoin 10 Kasım 2021’de gördüğü 68,789 dolarlık tüm zamanların en tüksek değerinden %70 düşüş yaşadı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

 

Bitcoin, yazım sırasında 19,452 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın toplam değeri 371 milyar dolara gerilerken kripto piyasasının toplam değeri de 880 milyar dolara geriledi.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Tüm zamanlar)

İngiltere Merkez Bankası’ndan flaş kripto para açıklaması!

 

İngiltere Merkez Bankası, 2 trilyon dolardan fazla değeri yok eden son kripto para birimi erimelerinin daha sert finansal düzenlemelere duyulan ihtiyacı vurguladığı konusunda uyarı yaptı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Banka, çöküşlerin kripto piyasalarında önceki finansal çalkantıları anımsatan güvenlik açıklarını hatırlattığını belirtti.

BoE, son finansal istikrar raporunda, stablecoin’ler de dahil olmak üzere kripto piyasalarındaki aşırı oynaklığın “yangın satışları” ve artan fiyat düşüşleriyle sonuçlandığını söyledi.

Bankanın raporunda genel finansal istikrarı tehdit edecek herhangi bir aksaklık görülmese de kripto para birimlerinin finansal sistemle daha fazla iç içe geçmesiyle “sistemik risklerin” artacağından endişe edildiğine dikkat çekildi.

Finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Jon Cunliffe, bu entegrasyonunun kaçınılmaz olduğunu ve gerekli önlemlerin alınması ve düzenlemelerin yapılması gerektiğini savundu.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Ayrıca, Birleşik Krallık Hazinesi, ödeme olarak kullanılan sabit paraları düzenlemeyi de önerdi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.