1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İngiltere Hazine’sinden kripto para dünyası için önemli adım!

İngiltere Hazine’sinden kripto para dünyası için önemli adım!

İngiltere Hazine’sinden kripto para dünyası için önemli adım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere kripto para dünyası için kritik adımlar atmaya hazırlanıyor! İşte İngiltere Hazine Bakanlığı’ndan gelen ve kripto paraları ilgilendiren o önemli açıklamalar… 

İngiltere’den kripto para dünyası için önemli karar!

İngiltere Hazine Bakanlığı Sekreteri John Glen pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin kripto faaliyetlerine açık olduğunu ve aynı zamanda kripto paralar için önemli adımlar atmaya hazırladıklarını söyledi. 

İngiltere Hazine'sinden kripto para dünyası için önemli adım!
Reuters yayınladığı en son raporunda

İngiltere, dijital ödemeler için küresel bir merkez olmayı planlıyor. Ve bu planın bir parçası olarak, bazı kripto para birimlerini düzenlemeye hazırlandığını açıkladı. İlginç bir şekilde bu açıklama, ABD ve Avrupa’daki yetkililerin kripto regülasyonları konusunda adımlar atmaya başladığı bir dönemde geldi.

İngiltere kripto faaliyetlerine yeşil ışık yaktı!

Son zamanlarda kripto para birimlerinin popülaritesi artarken; dünya çapında devlet yetkilileri, finansal istikrarı tehdit edebilecekleri ve tüketicilere zarar verebilecekleri korkusuyla, kripto paraları nasıl düzenleyeceklerini bulmak için çabalıyor.

Kripto savunucuları, kriptoların arkasındaki teknolojinin ödemeleri daha hızlı, daha kolay ve daha şeffaf hale getireceğini söylerken; şüpheciler bu paraların kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetler için kullanılabileceğinden ve işlemler gerçekleşirken ihtiyaç duyulan yoğun bilgi işlem gücü nedeniyle karbon emisyonlarına katkıda bulunabileceğinden endişe duyuyor.

Nitekim geçtiğimiz ay, Amerika Birleşik Devletleri hükümetin kripto para birimi denetimini hızlandırırken; Avrupa Birliği milletvekilleri kripto varlıklar için taslak kurallar üzerinde anlaşmaya vardı.

Ancak tüm bunlar olurken; İngiltere’den şaşırtan bir açıklama geldi. Hazine sekreteri John Glen, pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin kripto faaliyetlerine açık olduğunu söyledi.

Ayrıca Hazine başkanı Rishi Sunak, Kraliyet Darphanesi’nden NFT olarak bilinen dijital bir koleksiyon oluşturmasını istedi.

Bununla birlikte Glen, hükümetin ödemelerle ilgili yasaları, ihraççıları ve hizmet sağlayıcıları Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermeye ve büyümeye teşvik etmek için stabil coin kullanarak güncellemeyi planladığını söyledi.

Glen, aynı zamanda hangi stable coinlerin düzenleneceğini belirtmese de tüketicilerin stabil coin ödeme hizmetlerini güvenle kullanmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

Sunak, Kraliyet Darphanesi’ni yaza kadar bir NFT oluşturmak için görevlendirdi. Ayrıca İngiltere’nin devlet borcunun ihracı için kripto teknolojisini kullanma fikri gibi planları da var.

Glen son olarak; “hükümet şu anda Bitcoin gibi kripto paraların alım satım işlemleri de dahil olmak üzere daha geniş bir çerçevede kripto faaliyetini düzenlemek istiyor” dedi.

(Stabil coinler genellikle dolar veya altın gibi bir emtiaya bağlıdır ve bu da onları, Bitcoin gibi normal kripto para birimlerinden çok daha az volatil hale getirir. Şu anda piyasada 200’den fazla stablecoin var ve piyasa değeri bakımından en büyük stabil coin Tether (USDT)’dır. Tether’dan sonra ise USD Coin geliyor. Stablecoinler genellikle kripto para birimi alım satım borsalarında işlem ücretlerini ödemek veya sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılır.)

Kaynak

Etiketler: