1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte milyoner XRP balinalarını akümülasyona iten sebep!

İşte milyoner XRP balinalarını akümülasyona iten sebep!

İşte milyoner XRP balinalarını akümülasyona iten sebep!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto para analiz firmasına göre, dev XRP balinaları alelacele akümülasyona başladı. Peki balinaları harekete geçiren şey neydi?

XRP balinalarındaki hareketlilik fiyatlara katalizör olabilir

Kripto para analiz firması Santiment’e göre, balinalar tarafından yapılan ani Ripple (XRP) akümülasyonları, XRP fiyatı için katalizör olabilir.

Ünlü bir kripto para analiz firmasına göre, dev XRP balinaları alelacele akümülasyona başladı. Peki balinaları harekete geçiren şey neydi?

İlginizi çekebilir:

Eylül sonu ve ekim ayı başında önde gelen kripto varlıklar içinde en çok kazandıran varlık olarak öne çıkan XRP, performans yönüyle kısmen diğer varlıklardan ayrıştı. FTX’in çöküşü ile birlikte yaşanan fiyat düşüşlerinin ardından, piyasalar yatay bir seyire geçmişken; Santiment, XRP için ilginç bir veri yakaladı.

Balina hareketleri konusunda detaylı analizleri ile öne çıkan Santiment’in haberine göre, son birkaç hafta içinde 100.000 ila 10 milyon XRP tutan balina adresleri sayısının tüm balina adresleri içerisindeki oranı beş hafta içinde %16,7’den %18,3’e çıktı. Santiment, “Bu artışın, XRP’de yeni bir boğa koşusunu tetiklemesi çok şaşırtıcı olmaz” diye yazdı.

Dolayısıyla, milyoner XRP balinaların varlıklarını hızla arttırması, yedinci en büyük kripto varlık için kayda değer bir fiyat artışını tetikleyebilir.

Çünkü büyük XRP balinalarının mevcut düşük fiyatlardan biriktirmesinin sebebi, fiyatın yükseleceğine dair pozitif beklenti içinde olduklarını gösteriyor. 

 

 

Ripple SEC davası olumlu sonuçlanırsa, XRP pump yapabilir

Ripple-SEC davasının kripto endüstrisine netlik getireceğine dair olumlu beklentiler devam ederken, XRP ilgi odağı olmaya devam ediyor. Nitekim son aylarda XRP fiyatı için olumlu bir diğer katalizör de davanın Ripple lehine sonuçlanacağına dair piyasaya hakim olan iyimser hava. Yine kasım ayında, XRP fiyatı, davada bir anlaşmaya varılacağı yönündeki spekülasyonların hemen ardından, kısa süreli de olsa yükselmişti.

Nitekim kasım ayında, XRP fiyatı, davada bir anlaşmaya varılacağı yönündeki spekülasyonların hemen ardından kısa süreli de olsa yükselmişti.

Ayrıca Santiment’e göre, XRP’nin sosyal medya duyarlılığının artması, fiyatını olumlu etkileyebilir. Dolayısıyla, XRP’nin sosyal medyada ilgi odağı olmasının sonucunu yakında görebiliriz. Yazımız yayına hazırlandığı sırada XRP, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte %3 artışla 0,392 dolardan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: