1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. IMF’den Rusya için Bitcoin madenciliği uyarısı!

IMF’den Rusya için Bitcoin madenciliği uyarısı!

IMF’den Rusya için Bitcoin madenciliği uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Rusya konusunda yeni uyarında bulundı. Buna göre, Moskova yönetimi yaptırımlardan kaçmak için Bitcoin ve kripto para madenciliği üzerinde yeni bir yol deneyebilir.


IMF’den Rusya için Bitcoin madenciliği uyarısı!

IMF, Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için Bitcoin ve kripto para madenciliği yapabileceğini düşünüyor.

IMF global finansal istikrar üzerine yeni bir rapor yayımladı. Buna göre Rusya gibi yaptırım uygulanan ülkeler, kendilerine uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçmak için Bitcoin ve kripto paraları kullanabilir ve madencilik sektörlerini büyütebilir.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başta ABD ve Avrupa ülkeleri, bu ülkeye yönelik bir dizi ekonomik yaptırımlar başlatmıştı. IMF ise bu yaptırımlardan kaçmak isteyen Rusya’nın Bitcoin ve kripto para madenciliğini kullanma planı yapıyor olabileceğini bildirdi.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

IMF’e göre, Rusya geleneksel finansal sistemin dışına para çıkarmak için birçok araç kullanabilir. Böyle araçların başında düzenleyici çerçeve uyumu olmayan kripto para borsaları ve anonim işlemler sağlayan platformların kullanılması var. En dikkat çeken örneği ise DEX’ler. Yani merkezsiz borsalar.

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

IMF aynı zamanda Rusya’nın Monero (XMR) gibi kripto paraları da kullanabileceğini düşünüyor. Bu tür paralar işlemlerin izlenmesinden kaçınmaya yardım ediyor. Böylece Rusya hükümeti finansal yaptırımları bir nebze azaltabilir.

Yaptırımlardan kaçış için Bitcoin madenciliği

Rusya şu an dünyada en çok yaptırım alan ülke. Hatta Kuzey Kore’den bile daha fazla. Rusya’ya karşı 400’den fazla yaptırım uygulanıyor. IMF de hükümetin, “ihraç edilemeyen enerji kaynaklarından para kazanmak” için kripto para madenciliğine başvurabileceğini düşünüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında yükselişin önündeki kritik engeller!

IMF ve diğer hükümet kuruluşları, kripto paraların yasaklar döneminde kazançlı bir faaliyet olabileceğini düşünüyor. Çünkü şimdiye kadar yaptırım uygulanan İran, Venezuela, Kuzey Kore ve Rusya gibi ülkelerde Bitcoin madenciliği tesisleri ve aktif madencilik toplulukları olduğu biliniyor.

IMF’nin en büyük endişesi bu ülkelerin zamanlar Bitcoin ve kripto para madenciliğine daha fazla kaynak ayırarak bu sektörde önemli ölçüde gelir elde etmesi. Gündem Rusya olduğu için en başta da Rusya’nın bu konuda yeni adımlar atabileceği uyarısında bulunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: