fbpx
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Rehberi
 3. Huobi Token (HT) nedir, geleceği var mı?

Huobi Token (HT) nedir, geleceği var mı?

Huobi Token (HT) nedir, geleceği var mı?
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Huobi Token (HT) nedir?

Huobi Token (HT), ERC-20 tabanlı Ethereum üzerinde çalışan, Huobi borsasında birçok avantaj yakalamanızı sağlayan bir token. Temel felsefesi blockchain destekli müşteri sadakat programı olup Huobi borsasında işlem yapan müşterilerini ödüllendirmek. Huobi Token (HT) satışı için ICO yöntemini kullanmamıştı. Kullanıcılar, HT tokeni kullanmak isterse Huobi borsasından ‘Puan Kartı’ olarak alabilirler. 


Huobi Token’in piyasaya çıkışı

Huobi borsası, 23 Ocak 2018’de HT Token’i piyasaya süreceğini duyurmuştu. Yatırımcıların büyük bir kısmı bu tokenin piyasaya girmesinden haberdar olmadı. Çünkü ICO yöntemi ile piyasaya girmedi. Huobi yöneticilerinin ICO projelerine mesafeli olduğu biliniyor. Toplam arzı 500 milyon HT token olarak planlanmış, bunun yüzde 60’ı olan 300 milyon HT’nin borsa kullanıcılarına dağıtılacağı açıklanmıştı. Fakat CoinMarketCap verilerine göre 500 milyon tokenin sadece 222 milyonu piyasada. 

Binance, Bind, Kucoin, COSS, Bibox gibi borsa tokenlerinin başarılı olduğu görülüyor. HT tokenin kısa bir geçmişe sahip olduğu düşünüldüğünde performansı oldukça parlak denebilir.

uobi borsasının en büyük yatırımcılarına bakıldığında, Tim Draper ve ZhenFund’u görüyoruz. Bu bile başlı başına bir değer. Huobi 139 ülkede müşterisi olan bir borsa. Çin’in 2. büyük borsası olarak piyasada.

HT tokenin avantajları neler?

Huobi Token, borsada listelenecek tokenlerin oylamasında kullanılıyor ve bu yapıldığında ayrıca bir ödül veriliyor. Oylamalara katılan kullanıcılar, söz konusu proje borsada listelenirse, projeye ait tokenlerle ödüllendiriliyor. Seçtiğiniz bir proje borsada listelenir ise anlaşma gereği projenin yüzde 10’u airdrop olarak kullanıcılara dağıtılıyor. Oylamada seçtiğiniz proje listelenmez ise kullandığınız HT’ler size geri iade ediliyor. Yani hiç bir şekilde kaybetmiyorsunuz.

“koinmedya_biswap”

BNB ve Huobi token kıysalaması

Binance borsanın BNB’si kullanıcılara işlem avantajı (IEO, trade vb) sağlıyor ve maliyetleri düşürüyor. Binance işlem maliyeti  yüzde 0.1. Binance işlem maliyetindeki avantajları her yıl yüzde 50 oranında düşürecek. Bu da 5 yıl sonra herhangi bir avantajın kalmayacağı anlamına geliyor. Gelecek yıl yüzde 50 indirim oranı ortadan kalkacağından, Huobi borsası ile maliyetler eşitleniyor diyebiliriz.

Huobi Token promosyonları

Huobi Token Huobi HT token rehberi: Huobi token nedir? BNB coinin Potansiyele Sahip mi?

Bir ayda, 120 HT ile işlem yaparsanız yüzde 10 işlem maliyetiniz düşüyor. Sırasıyla 600 HT’de yüzde 20, 1200 HT’de yüzde 30, 6000 HT’de yüzde 40, 12000 HT’de ise yüzde 50 işlem avantajları var. 1200 HT işlemleri dahi ülkemizdeki pek çok kullanıcı için uygun değil. Çünkü  VIP3 programı ve üstü daha büyük yatırımcılar için tasarlanmış.

Huobi token nasıl alınır?

Huobi token almak için kripto para borsası Huobi’ye üye olmanız gerekiyor. İşte, Huobi token almak için yapmanız gereken 10 adımlık kısa bir rehber.

“koinmedya_biswap”

Huobi Token (HT) satın almak için hızlı bir rehber

 1. Huobi’de bir hesap açın ve kaydolun.
 2. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
 3. “Bakiyeler”i seçin ve “Para Yatırma ve Çekme”yi tıklayın.
 4. Transfer etmek istediğiniz para birimini bulun ve “Para Yatır”ı tıklayın.
 5. “Exchange” sekmesine tıklayın.
 6. İşlem yapmak istediğiniz “HT / BTC” gibi bir pariteyi tıklayın.
 7. “Limit Emri” veya “Piyasa Emri”ni seçin.
 8. Satın almak istediğiniz HT miktarını girin.
 9. Tüm işlem ayrıntılarını inceleyin.
 10. “HT Satın Al”ı tıklayın.

Huobi Group hakkında

Kurulduğu 2013 yılından beri düzenli ve sağlam adımlarla büyüyen Huobi Group’un merkezi Singapur’da bulunuyor. Japonya, Güney Kore, Avustralya, Birleşik Krallık ve Hong Kong’un da aralarında bulunduğu birçok ülke ve bölgede yerel ofisleri bulunan Huobi Group, 2019 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Toplam alım satım hacmi 2 trilyon Amerikan Doları’nı aşan şirket, 130 ülkedeki milyonlarca kullanıcıya güvenli, profesyonel ve kaliteli dijital varlık alım satım hizmeti sunuyor. 

HT coin nedir?

Huobi Token (HT)  ya da HT coin, borsa merkezli bir toklen ve kripto para borsası Huobi’nin yerel bir kripto para birimi.

Daha fazla kripto proje ve coin incelemesi için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”