fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 570228 ₺ ETH : 42392 ₺ XRP : 10.09 ₺ LTC : 1868.4 ₺ USDT : 13.604 ₺ XLM : 3.357 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Horizen nedir ve geleceği nasıl? ZEN coin fiyat haber ve beklentiler

Horizen nedir ve geleceği nasıl? ZEN coin fiyat haber ve beklentiler

Horizen nedir ve geleceği nasıl? ZEN coin fiyat haber ve beklentiler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Horizen (ZEN), katkıda bulunan herkesi ödüllendirmeye çalışan bir blockchain ekosistemidir. ZEN coin, Horizen platformunun yerel tokenidir. ZEN coin gizlilik özellikleri kişilerin dijital ayak izlerini kontrol olanağı sunar.

Horizen nedir

Horizen 2017 yılında ilk olarak ZenCash ismiyla lansman edildi. 2018 yılında IOHK ve 20’ye yakın farklı teknoloji platformuyla ortaklığa gidildi. 2019 yılı blockchainin güçlendirilmesiyle geçerken; 2020 yılı başında Sidechain devreye sokuldu.

Horizen, Zcash ve Zclassic gibi Zerocash protokolünü kullanır. Zerocash, gizliliğin ön plana çıktığı, aksaklık ve arka kapılara karşı duyarlı bir protokoldür.

Horizon’un büyük ölçüde ölçeklenebilir platformu, işletmelerin ve geliştiricilerin sektördeki en büyük node ağında kendi genel veya özel blockchainlerini hızlı ve uygun bir şekilde oluşturmalarına olanak tanır.

Horizen’in sidechaini Zendoo, tamamen özelleştirilebilir bir blockchainin hızlı ve kolay bir şekilde devreye alınması için gerekli tüm bileşenleri sağlar.

Zendoo sidechaine platformu, işletmelerin ve geliştiricilerin Horizen’in tamamen dağıtılmış, güvenli ve gizliliği koruyan mimarisinde uygun maliyetle ve hızlı bir şekilde gerçek dünya blockchain uygulamaları oluşturmasına olanak tanır.

Horizen ana ağı, PoW modeli ile çalışırken, sidechainleri PoS modelini kullanır. Horizen blockchaini kuvvetli bir node altyapısına sahiptir.

Hacker saldırılarına karşı özel olarak korunan Horizen, End-to-End şifreleme ile çok önemli bir güvenlik hizmeti sunar.

Horizen Zen coin

Horizen kimin?

Horizen platformunun baş geliştiricileri, Rob Viglione, Rolf Versluis ve Alberto Graffolo’dur.

Sosyal medyada Horizen ZEN coin

Horizen ZEN coin Website oldukça zengin içerikli ve kolay ulaşılabilir. Ağın resmi Twitter hesabında 122 bine yakın takipçi var.

Horizen ekibi Facebook hesaplarını da aktif olarak kullanıyor.

Horizen geleceği nasıl?

Horizen ZEN coin şu anda 78 dolar civarında işlem görüyor. ZEN coin, 2021 yılına 10 dolardan giriş yapmıştı. 2021 yılının ilk yarısında olağanüstü bir atış performansı gösteren ZEN coin, 8 Mayıs’ta 168.15 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Öte yandan o günden beri Horizen’in %50’den fazla gerilediğini görüyoruz. Walletinvestor.com Horizen’in 1 yıl içerisinde ATH zirvesine tekrar yaklaşacağı ve 154 dolar gibi bir seviyeye ulaşacağını düşünüyor. Aynı kaynağın 5 yıl sonrası için Horizen tahmini ise 469 dolar civarında.

Horizen, son derece kuvvetli ölçeklenebilir ve merkezsiz sidechain ekosistemi besleyebilen yapısıyla, fonsiyonel, işlevsel ve üreten bir yapıya sahip.

Horizen, P2P modeliyle, sansürlenemez, kullanıcıların hakimiyetinde bir network ağı kurma yolunda ilerliyor. Horizen’in en önemli hedeflerinden biri de kuvvetli bir sidechain ekosistemi geliştirmek. Bu şekilde gerçek dünya uygulamaları da güvenli ve mahramiyetli bir şekilde hayata geçebilecek.

 

horizen fiyat grafiği
Horizen ZEN coin 2017-2020 fiyat grafiği

İlgili: Horizen ZEN coin teknik analiz fiyat beklentileri

ZEN coin nedir?

ZEN coin, Horizen platformunun yerel tokenidir. ZEN token Horizen medencilerine ödül olarak verilir ve kripto para borsalarında alınıp-satılabilir.

 

ZEN coin nasıl kazanılır

Horizon blok ödülleri dağıtımı şu şekilde yapılır;

  • %60 madencilere
  • %20 projeleri desteklemek üzere Horizen fonuna
  • %10 supernode oporetorlerine
  • %10 güvenli node operatorlerine

 

ZEN coin nasıl alınır?

ZEN coin, Binance, Coinbase gibi önde gelen borsalardan alınabilir.

Horizen ZEN coin fiyatı nedir?

Horizen market cap değeri nedir?

Horizen ZEN coin market cap değeri, 920.892.418 USD

Horizen ZEN coin maksimum arzı nedir?

Horizen ZEN coin maksimum arzı 21.000.000 ZEN

Horizen ZEN coin dolaşımdaki arzı nedir?

Horizen ZEN coin dolaşımdaki arzı 11.611.156 ZEN

 

 

Canlı Horizen grafiği – ZEN dolar ve Türk Lirası

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.