fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri

Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri

Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hive (HIVE), merkezsiz ve hızlı bir blockchain olarak özellikle DeFi uygulamaları için tasarlanmış bir proje. Projenin yerel kripto parası ise HIVE. Hive blockchain ve HIVE coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Hive nedir ve geleceği nasıl?

Hive (HIVE), Steem (STEEM) blockchainin hard forku olarak Mart 2020’de başlatılan bir proje. Temel olarak merkeziyetsizlik fikri ile ortaya çıkmıştı. Hive geliştiricileri, projelerinin tam merkezsiz, ölçeklenebilir, hızlı ve giriş için çok düşük engelleri olan bir yapıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Graphene tabanlı bir sosyal blockchain olan HIVE, özellikle merkezsiz uygulamalar (Dapps) için verimli bir platform olarak tasarlandı.

HIVE blockchain için geliştiricilerin koyduğu hedeflerinden biri, Steem blockchainde bulunan merkezileştirme unsurlarını ortadan kaldırmak. Hive ekosisteminin temel öğrelerinden birisi de ‘Smart Media Token’ler.

Hive, HIVE Fonu, kaynak kredisi freemium modeli aracılığıyla ücretsiz işlemler, 3 saniye veya daha kısa sürede hızlı blok onayları ve güvenlik gibi birden fazla hizmet sunuyor.

İlgili – Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Web 3.0 için geliştirildi

Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri

Hive, yenilikçi ve ileriye dönük, merkezsiz bir blockchain eko sistemi. Bu proje, kripto para birimleri ve platformların yaygın olarak benimsenmesini göz önünde bulundurularak ölçeklendirilmek üzere tasarlandı. Bunun için de ışık hızında işlem süresi ile ücretsiz işlemleri bir arada sunuyor. Böylece, dünya genelinde insanlar tarafından kullanılan lider Web 3.0 blockchain olmayı hedefliyor.

İlgili – Flux nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLUX coin haber ve gelişmeleri

HIVE’ın kurucuları kim?

HIVE Blockchain Technologies LTD’nin kurucu ortağı ve başkanı Olivier Roussy Newton. Bunun dışında DeFi Holdings and Exponential Genomics Inc. (Xenomics) kurucu ortağı. Aynı zamanda Quantum Holdings’in başkanlığını ve Valour’un genel müdürlüğü ve kurucu ortaklığını da yaptı.

HIVE Blockchain Technologies LTD’in başkan bir kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su ise Harry Pokrandt. Pokrandt, KORE Mining Ltd ve KORE Mining Ltd’in de müdürü. Öncesinde ise Sandspring Resources Ltd’de çalıştı.

HIVE coin nedir?

Hive blockchainin yerel kripto parasının ismi ise HIVE coin. Şu an dolaşımda 384,274,396.08 HIVE bulunuyor. Ancak CoinMarketCap verilerinde bu kripto paranın maksimum arzı ile ilgili Aralık 2021 itibariyle bir bilgi bulunmuyor.

Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri

HIVE coin fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

HIVE coin ile ilgili önemli veriler ise şöyle:

  • HIVE tüm zamanların en yüksek fiyatı: 3.34 dolar (26 Kasım 2021)
  • HIVE tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.08694 dolar (6 Nisan 2020)
  • Dolaşan arz: 384,274,396 HIVE
  • Toplam arz: 384,274,396 HIVE
  • Maksimum arz: Veri yok

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.