1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hillary Clinton’dan şaşırtan Bitcoin ve kripto para açıklaması

Hillary Clinton’dan şaşırtan Bitcoin ve kripto para açıklaması

Hillary Clinton’dan şaşırtan Bitcoin ve kripto para açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eski Amerikan Başkan adaylarından Hillary Clinton, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili şaşırtan bir açıklama yaptı.


Hillary Clinton’dan şaşırtan Bitcoin ve kripto para açıklaması

Amerikalı politikacı ve eski Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton, Bitcoin ve alternatif coinlerin yükselişi ile ilgili bir uyarıda bulunuyor. Ona göre kripto paralar dünya ekonomisini etkileyecek güce sahip.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Kripto tehlikeli

Hillary Clinton, 1993 – 2001 yılları arasında Başkan Bill Clinton’ın eşi olarak First Lady görevinde de bulundu. Öyle görünüyor ki kripto paralar ve Bitcoin, Clinton’u büyüleyememiş. Kısa süre önce Singapur’da düzenlenen Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan Clinton, günümüz dünyasının yeni zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Bunları şöyle sıralıyor: dezenformasyon, yapay zeka ve kripto para.

Bitcoin

 

Clinton’a göre kripto paralar “ilgi çekici ve bazı durumlarda egzotik” doğalarıyla insanların dikkatini kapıyor. Ancak buna rağmen ona göre ABD Doları için bir tehlike oluşturuyor. Daha da ileri giderek Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesinin tüm uluslarda dengesizliklere yol açabileceğini söylüyor. Şöyle diyor:

“Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha var ve bu da kripto para birimlerinin yükselişi. Çünkü kripto para ticareti ve yeni coinleri çıkarma süreci doğaları itibariyle sözün tam anlamıyla egzotik çabalar gerektiriyor ve bundan dolayı insanların dikkatini çekiyor. Ancak yine de ulusal para birimlerini yok etme potansiyeline de sahip. Özellikle de doların rezerv para birimi görevini baltalayabilir ve ulusları dengesizleştirebilir. Tabii küçük ülkeler ile başlayarak daha sonra büyük ülkelere geçebilir.”

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında ayıları güçlendiren göstergeler!

Trump da kriptoyu sevmemişti

Bu arada eski ABD Başkanı Donald Trump da Clinton’a benzer görüşler dile getirmişti görev süresince. Bitcoin’i “scam” adlandıran Trump, dolara karşı rekabetlerinden dolayı kripto paraları sevmemişti.

Kaynak