fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Hangi kripto paralar şakayla ortaya çıktı?

Hangi kripto paralar şakayla ortaya çıktı?

Hangi kripto paralar şakayla ortaya çıktı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezileştirilmiş bir bankacılık sistemi ile, para dağılımı konusunda görünüşte kayda değer komik bir şey yoktur. Ancak para, kripto paralarla internetin bir parçası haline geldikçe, para birimleri internette ağ kurmaile ilgili neredeyse tüm aşamalardan geçtiler. Ethereum ve Bitcoin gibi geleneksel kripto para sahipleri, çeşitli forumlarda ve Twitter’da trolleniyor. Özellikle bu beş şaka kripto para birimine dikkat edelim.

 

lazer-sakasi

Şaka para birimleri kripto aleminde eşsiz ve önemli bir yer tutmaktadır. Bazıları siber şakalar için bariz bir şekilde bağış toplar ve diğerleri ise neredeyse hiç bir işe yaramaz. Yine de tüm bu şaka kripto para birimleri, bir kripto pazarının ürettiği aldatıcı ve alçakgönüllü davranışlar hakkında eleştirel bir bakış açısı sağlıyor. Onların değeri büyük ölçüde, hem yeni hem de eski parasal dünyaya nasıl tepki verdiğimize dair eleştirilerine dayanmaktadır.

5. MONACOIN

monacoin
Monacoin

Aralık 2013’te tanıtılan Monacoin, bu konuda ilk belirgin Japon kripto parasıdır. Simgesi Dogecoin’e benziyor, altın bir para üzerinde bulunan bir kedi.  Monacoin’in topluluğu oldukça sağlam. 2013 yılında doğmuş olan Monacoin, diğer şaka koinlerine göre uzun ömürlüdür. Mizahının hedef kitlesi Japonlar. Ama bir de bakarsınız bir gün gelir Batılı bir yatırımcı “Mona ne olacak?” Diye spekülasyon yapabilir mi? Hersey mümkün.

4. JESUS COIN

jesuscoin
Jesuscoin

Para ve dinden daha eski şeyler vardır. İkisinin arasındaki insan ilişkisini taklit yapmak kesinlikle bir dahiyanedir. Jesus Coin web sitesinde ekibi, ICO’ları karikatürize etmektedir. Jesus Coin, şaka hayranları için klasik bir komedi parasıdır.

koinmedya_paradex

3. GEREKSIZ ETHEREUM PARASI (UET)

useless-ethereum-token
useless-ethereum-token

UET (useless Ethereum Token), şimdiye kadar yaratılmış en terbiyesiz bi o kadar dürüst ICO olarak pazarlanmaktadır. Web sitesinin yaratıcısı, ICO’nun fonlarının nasıl kullanılacağı konusunda oldukça şeffah. Etherum tanımında,

“Tanımadığınız birine internetten para vereceksiniz. Ve o da kalkıp gidip kendine bir şeyler satın alacak. Muhtemelen de yeni elektronik cihazlara para verecek. Belki daha büyük ekran bir televizyon alacak kendine. O nedenle bu paradan satın almayın. Cidden” ifadeleri yer alıyor.
Ancak buna rağmen insanlar pek de söz dinlemişe benzemiyor. Piyasa çıktıktan kısa bir süre sonra değeri 40 doları geçti. Şimdi de ise 0,02 dolardan işlem görüyor.

2017 yazında bir ICO ile ortaya çıkan Useless Ethereum Token (UET) , kripto topluluğu ve Ethereum ağıyla dalga geçip onları büyük bir sıkıntıya sokarak ICO’lara para yatıran insanları mizahi olarak uyarmaktadır.

2. GARLICOIN

kripto paralar şaka
Garlicoin (sarımsakkoin)

Garlicoin, bir Reddit yazısından sonra ortaya çıktı ki. Eğer bu  yazı 30.000 adet oy alırsa, yazarı yeni bir para üretecekti. Eh, yazarın yazısı aslında amacına ulaştı ve böylece 25 Aralık 2017’de Litecoin’den çatallandırılarak yeni bir token çıkarıldı.

Garlicoin’in komedisinin çoğu, topluluğun alt yorumlarından geliyor. İlk gönderi, sizi bir saatten daha fazla tutacak kadar komik yorumlar içeriyor. Garlicoin henüz yeni bir şaka kripto para birimi olsa da, nasıl ilerlediğini izlemek ilginç olacaktır.

1. DOGECOIN

hangi kripto paralar şaka
Dogecoin

 

“koinmedya_binance”

Adobe’tan bir ürün grup yöneticisi Jackson Palmer ve IBM’den yazılım mühendisi Billy Markus, Dogecoin’i çok da fazla üzerinde düşünmeden yarattıklarını söylüyor. Palmer,

“Bir akşam iş çıkışı bira içiyordum, boş vaktim de çoktu. Oturdum ve Dogecoin.com’u satın aldım” diyor. Daha sonra Markus devreye giriyor ve Dogecoin.com üzerinden bir kripto para geliştiriyorlar.

Para birimi adını Japon şiba inu türü köpeğinden yola çıkarak hazırlanan bir internet fenomeninden alıyor. Dogecoin şaka amaçlı ortaya çıksa da şu an 2 milyar$ market kapasitesiyle çoktan çıkış amacından uzaklaşmış durumda. Bu, bize Kripto para piyasasının çılgın projeleri bile destekleyebileceğini kanıtlıyor.
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: