1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hackerlar iş başında! Son günlerin popüler kripto parasını çaldılar

Hackerlar iş başında! Son günlerin popüler kripto parasını çaldılar

Hackerlar iş başında! Son günlerin popüler kripto parasını çaldılar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bilgisayar korsanları bu seferde NFT’leri çaldılar. Bored Ape Yacht Club’ın resmi Instagram hesabı hacklendi. 91 NFT çalındı. Detaylar haberimizde.

Hackerlar iş başında! Son günlerin popüler kripto parasını çaldılar

Son günlerin popüler kripto parası olan ApeCoin’in geliştiricisi olan Bored Ape Yacht Club’ın resmi instagram hesabı bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sayfada Bored Ape sahiplerine, yaklaşmakta olan bir metaverse’de kendilerine ücretsiz arazi vaat eden bir bağlantı yayınlandı.

Gönderiye eklenen bağlantı bir kimlik avı dolandırıcılığıydı. Kripto cüzdanlarını bağlayan kişilerin Bored Ape Yacht Club NFT’leri çalındı. Çalınan NFT’lerin toplam değeri 2,7 milyon dolar.

İlgili: NFT nedir?

Bored Ape’in yaratıcıları, dolandırıcılıkta toplamda dört Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape ve üç Bored Ape Kennel Club NFT’si çalındığını belirtti.

Dolandırıcılık sadece BAYC NFT’lerini etkilemedi: Bir kullanıcı ayrıca yaklaşık 54.000 $ değerinde Clone X NFT’sini de kaybetti. Toplamda 91 adet NFT korsanlar tarafından çalındı.

İlgili: ApeCoin nedir, geleceği nasıl?

https://twitter.com/BoredApeYC/status/1518590210686308354?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1518590210686308354%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fazcoinnews.com%2Fthe-hacker-stole-91-nfts-including-14-bored-ape-yacht-club-affiliated-nfts.html

Geçtiğimiz günlerde de Kuzey Kore destekli bilgisayar korsanları 622 milyon dolar değerinde Ethereum’u çalışmıştı. Bu hackleme işlemi oyun platformu olan Axie Infinty üzerinden yapılmıştı.

İlgili: Axie Infinty fiyat tahmini

Bored Ape Yacht Club, geçen yıl nisan ayında Yuga Labs tarafından oluşturuldu. Şirketin piyasaya sürdüğü ApeCoin, ise bu yıla damgasını vurdu. ApeCoin, piyasaya çıktıktan günler sonra büyük bir ralli yaparak piyasanın en değerli varlıkları arasına girerek dikkat çekti.

İlgili: ApeCoin fiyat tahmini

ApeCoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 18,14 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 24 saat içerisinde %6 değer kazandı. APE, 17 Mart 2022’de 39,40 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Piyasa değeri 5,146 milyar dolara ulaşan kripto para, ekosistemin en değerli 29’uncu varlığı olmuş durumda.

ApeCoin günlük fiyat hareketleri

Hackerlar iş başında! Son günlerin popüler kripto parasını çaldılar

 

Kaynak