1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten yatırımcılara Bitcoin tavsiyesi

Ünlü analistten yatırımcılara Bitcoin tavsiyesi

Ünlü analistten yatırımcılara Bitcoin tavsiyesi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, yeni bir Youtube yayınında Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analistten yatırımcılara Bitcoin tavsiyesi

Kripto para piyasasıda Twitter rüzgarı esiyor. Milyarder iş insanı Elon Muk Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldı. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu kripto paralara açıktan destek veren bir tarafından alınınca piyasada beklentiler yükseldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 40,000 doların altına gerilemişti. Bugün %5 değer kazanarak düşüşü telafi etti ve yeniden 40,000 doların üzerine çıktı. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda 40,615 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

Elon Musk’ın kripto paraları Fed’in elinden kurtardığına dair yorumlar yapılıyor. ABD, son 40 yılın en yüksek enflasyon oranlarını açıklarken Fed, bu yıl içerisinde 7 kez faiz artıracağını belirtti. Bu durum kripto para piyasasında belirsizliklere yol açıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü analist Benjamin Cowen, yeni bir Youtube yayınında yatırımcıların enflasyondan korunmak için Bitcoin’e yöneldiğini ve kripto paranın altın ve gayrimenkulü geride bıraktığını belirtti.

Benjamin Cowen, ortalama insanların giderek artan bir şekilde enflasyonun farkına vardığını ve geleneksel varlıkların sorunu her zaman çözemeyeceğini belirtti.

Analist, bankada para tutmanın, sermayelerini korumak isteyen zengin insanlar için de işe yaramadığını söylüyor. Bu durumda Bitcoin’in bir kurtarıcı olduğuna dikkat çekiyor.

“Çok parası olan insanların bir çözüm aradıklarına dair birçok rapor duyuyorum. Ayda %2 değer kaybediyorlar. Yani bankada 5 milyon dolarınız var ve her ay %2 kaybediyorsunuz. Bu matematiği kafalarında yapıyorlar. ‘Bunu hızlı bir şekilde düzeltmemiz gerekiyor’ diyorlar ve hepsi zaten hisse senetleriyle, hepsi gayrimenkulle ilgileniyorlar. Bence yeni bir anlatıya ihtiyaçları var ve o da Bitcoin.”

Bitcoin, 772 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasının %41,4’ünü domine ediyor. BTC’yi %19,4 ile Ethereum izliyor.

Kaynak

 

Etiketler: