1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain – ARPA’da yeni ATH

Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain – ARPA’da yeni ATH

Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain – ARPA’da yeni ATH
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında bugün yeni ATH yaparak dikkat çeken bir kripto para görüyoruz. ARPA Chain (ARPA) nedir? Ayrıca fiyat yükselişinin arkasındaki katalizöre bakalım.


Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain – ARPA’da yeni ATH

Kripto para ARPA Chain (ARPA) bugün sabah saatlerinde yüzde 50’den fazla yükseldi. Bunun başlıca sebebi ise ARPA coinin Coinbase Pro’da listeleneceği ile ilgili duyuru. Yapılan duyuruya göre, Coinbase Pro, bugün (19 Ekim) ABD’de yerel Pasifik saati ile 09.00’da (Türkiye saati ile 19.00) ARPA işlemlerine başlıyor.

Coinbase Pro, bugün ARPA Chain (ARPA) dışında bir de Bounce (AUCTION) ve Perpetual Protocol (PERP) coinleri de listeleyeceğini duyurdu. Sonuç olarak ARPA coin listeleme öncesi büyük ilgi gördü ve hızlı yükseliş kaydetti.

Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain - ARPA’da yeni ATH

ARPA coin günü en çok değer kazanan kripto parası Kaynak: Coin360

İlgili – Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

ARPA Chain fiyatındaki yükseliş ARPA/USDT grafine de aşağıdaki gibi yansıdı. Kısa süre önce 0.07 dolar civarında taban seviyesi oluşturan kripto para, son gelişmeler üzerinde önemli bir sıçrama kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre, ARPA coin 0.1921 dolarda yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti.

Günün en çok yükselen coini: ARPA Chain - ARPA’da yeni ATH

ARPA/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Binance borsasında ise 0.1949 dolara kadar çıktığı görülüyor. Bu yazı hazırlanırken kripto para bir miktar gerilese de Coinbase Pro’da işlemlerin başlaması ile yeni ATH keşfine çıkabilir.

ARPA Chain (ARPA) nedir?

ARPA, blockchain tabanlı bir Katman 2 çözümü ve başlıca özelliği kriptografik Çok Taraflı Hesaplama (“MPC”) tarafından etkinleştirilen gizliliği koruyan hesaplama sağlaması. ARPA’nın amacı, veri kullanımını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı etkinleştirmek.

ARPA tokenin kullanım alanları arasında hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik teminatı, topluluk yönetimi vb. bulunuyor. ARPA token şu an Ethereum ağında çalışıyor.

İlgili – Gnosis nedir ve geleceği nasıl? Güncel GNO coin haber ve gelişmeleri