1. Anasayfa
 2. Koin Haberleri
 3. İşte Litecoin’de yükseliş bitmedi dedirten veriler! – Güncel Litecoin teknik analizi

İşte Litecoin’de yükseliş bitmedi dedirten veriler! – Güncel Litecoin teknik analizi

İşte Litecoin’de yükseliş bitmedi dedirten veriler! – Güncel Litecoin teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Litecoin fiyatı USD karşısında yükselişini sürdürerek, 90$ bölgesinin üzerine çıktı. Ve şimdi teknik göstergeler, boğaların kritik bir direnç bölgesinin üzerinde daha büyük bir ralli hedeflediğine işaret ediyor.

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı ne olur?

Geçtiğimiz hafta, Litecoin fiyatı USD karşısında 85$ seviyesinin üzerinde bir destek tabanı oluşturdu. Ardından, Bitcoin ve Ethereum’u performans bakımından geride bırakarak, 90 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde istikrarlı bir yükseliş başlattı.

İşte Litecoin'de yükseliş bitmedi dedirten veriler! - Güncel Litecoin teknik analizi

İlginizi çekebilir:

Boğalar, fiyatı 95$ direncinin üzerine çıkarmayı başardı. 97,72 dolar civarında yeni yılda yeni bir zirve oluştu. Ve fiyat şimdi elde ettiği bu kazançları pekiştiriyor. Ayrıca 86,98 dolardan 97,72 dolara doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Litecoin fiyatı şu anda 90 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafik) üzerinde işlem görüyor. LTCUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 89,50 dolar civarındaki destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi de var.

Litecoin teknik analizi ve fiyat grafiği

İşte Litecoin'de yükseliş bitmedi dedirten veriler! - Güncel Litecoin teknik analizi

Yukarı yönde, boğalar için ilk direnç 97,75 dolar seviyesinin; bir sonraki büyük direnç 100 dolar seviyesinin yakınında. 100 dolar direncinin üzerinde net bir kırılma olursa, fiyat güçlü bir yükseliş daha başlatabilir. Bu durumda, fiyatın 108$ ve 115$ seviyelerine doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel görünüyor. Daha fazla kazanç ise, LTC fiyatını 120$ direnç bölgesine ulaştırabilir.

Litecoin fiyatı düşer mi?

Litecoin fiyatı 100$’lık direnç seviyesini aşamazsa, aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Böyle bir senaryoda ilk destek, 92,50 seviyesinin yakınında olacak. 

İlk büyük destek, 90$ seviyesinin veya 86,98$’dan 97,72$’a veya trend çizgisine doğru gerçekleşen son artışın %76,4 Fib geri çekilme seviyesinin yakınında oluşuyor. Daha fazla kayıp ise fiyatı, yakın vadede 85 dolarlık desteğe çekebilir.

BTCUSD için teknik indikatörler, destek ve direnç seviyeleri:

 • MACD: Üssel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.
 • Saatlik RSI: (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI şimdi, şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
 • Ana direnç seviyeleri:  97,75$ ve 100,00$
 • Ana destek seviyeleri: 92,50$ ve 90,00$

Sonuç olarak kısaca:

 • Litecoin, USD karşısında 90$ bölgesinin üzerinde yeni bir yükseliş başlattı.
 • LTC fiyatı şu anda 90 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor.
 • LTCUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 89,50 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var.
 • 100$ direncinin üzerinde net bir hareket olursa, parite yeni bir ralli daha başlatabilir.

  ( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Litecoin fiyatı 92,85 dolardan işlem görüyor.)

   

  Litecoin nedir?

  Litecoin, Bitcoin’den sonra geliştirilen ilk kripto paradır. Bu da ona ilk altcoin olma özelliği kazandırır. Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür deyimi de buradan gelmektedir. Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen Litecoin de, aynı BTC gibi blockchain tabanlı merkezsiz bir kripto para birimidir ve proof of work mekanizmasıyla çalışır. LTC ise Litecoin’in sembolü ve kısaltmasıdır.

  “U

  Daha ayrıntılı: Litecoin (LTC) nedir, nereden ve nasıl satın alınır?

  Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
  Etiketler:

  Total
  0