fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı kritik destekte

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı kritik destekte

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı kritik destekte
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının geneli gibi Litecoin fiyatı da ayıların kontrolünde. Yine de kripto para kritik bir seviyede desteği korumaya çalışıyor. LTC/USD paritesi için önemli teknik verilere bakalım.


Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı ne olur?

Litecoin fiyatı bugün ayı bir trend gösteriyor. Kısa bir boğa hareketlenmeden sonra LTC/USD paritesi 184 dolar direnciyle karşılaştı. Bundan dolayı ayı trendi devam ediyor. Ayılar ise fiyatı 177.92 dolara kadar çekti.

7 Eylül 2021 tarihindeki ani çöküş sırasında LTC fiyatı bir günde yüzde 38 gibi büyük bir değer kaybetti. Ayılar genellikle kontrolde ama 8 Eylül’de Litecoin yüzde 5 değer kazanmayı başarmıştı. Bu LTC’nin son önemli değer kazanmasıydı. Ondan sonra çok az iyileşme gözlemlendi.

Kısa vadeli Litecoin fiyat tahmini

LTC/USD paritesi 1 günlük grafiği, son büyük çöküşten sonra fiyatın iki gün çok küçük oranlarda toparlandığını gösteriyor. Az ama devamlı yükseliş traderler için iyi ama 183 dolar direnci geçilmesi zor bir engel olarak ortaya çıkıyor.

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı ne olur?

LTC/USD 1 günlük fiyat grafiği Kaynak: Tradingview

Son üç günde sürekli olan ve yüksek bir volatilite var. Ayrıca volatilite düşecek gibi de görünmüyor. Bollinger bantları düz ilerliyor ve üst band 221 dolarda, alt band ise 150 dolarda.

Bollinger bantları ortalaması 185 dolarda ve hareketli ortalama (MA) da 197 dolarda ve fiyatın üzerinde. Bu da daha fazla ayı durumunu gösteriyor. RSI endeksi 48’de ve orta çizgi civarında ilerliyor.

İlgili  – “Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

LTC daha fazla düşer mi?

Litecoin 4 saat grafiği çok sayıda kırmızı mum gösteriyor. Ayılar da fiyatı aşağı çekmeye devam ediyor. Burada LTC paritesi 178 – 184 dolar aralığında işlem görüyor.

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı ne olur?

LTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: Tradingview

Burada Bollinger bantları daraldığı için volatilite çok az düştü ve üst bant 203 dolarda ve alt bant da 163 dolarda. Bu da parite için iyi bir işaret.

LTC analizi sonuç

Sonuç olarak Litecoin’de ayı momentumunun devam ettiğini söyleyebiliriz. RSI da aşırı satım bölgesinde ilerliyor. Bu da endişe verici olabilir. Yine de MA ve Bollinger bantları ortalaması aşağı yöneliyor. Bu da yakında fiyatın altına geçebileceği anlamına geliyor ki yakında bir yükseliş olabilir.

Kaynak

Daha fazlası: Litecoin haber gündem gelişme

Litecoin nedir?

Litecoin, Bitcoin’den sonra geliştirilen ilk kripto paradır. Bu da ona ilk altcoin olma özelliği kazandırır. Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür deyimi de buradan gelmektedir. Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen Litecoin de, aynı BTC gibi blockchain tabanlı merkezsiz bir kripto para birimidir ve proof of work mekanizmasıyla çalışır. LTC ise Litecoin’in sembolü ve kısaltmasıdır.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.