fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Litecoin yorum LTC fiyat analizi, 24 Nisan: Litecoin göstergeleri aynı yönde

Litecoin yorum LTC fiyat analizi, 24 Nisan: Litecoin göstergeleri aynı yönde

Litecoin yorum LTC fiyat analizi, 24 Nisan: Litecoin göstergeleri aynı yönde
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Litecoin teknik analizinde LTC teknik göstergeleri aynı yönü işaret ediyor.


Litecoin yorum, LTC fiyat analizi, 24 Nisan

Litecoin, 320 dolar seviyesine tırmandıktan sonra düşüşe geçti ve 22 Nisan’da 220 dolar seviyesine kadar geriledi. LTC son iki gündür 240 dolar direncini aşamıyor.

Litecoin teknik göstergerleri

Litecoin price prediction: Can LTC break past $240 resistance level? 1
LTC/USD TradingView

Litecoin MACD göstergesi düşüş sinyali veriyor. Histogram boyutu oldukça küçülmüş durumda. EMA’lar arasında, 12-EMA hala 26-EMA’nın altında işlem görüyor ancak durum tersine dönebilir.

RSI göstergesi 44 seviyesinin biraz altında, nötr durumda. RSI göstergesi yukarı yönlü seyir işaretleri veriyor.

Bolinger bantları, şu anda geniş ve daha da genişleyecek gibi duruyor. Bantların genişlemesi, LTC fiyat volatilitesinin artacağına işaret eder. Bu noktada LTC fiyatının Bolinger orta çizgisi altında konsolide olması, fiyatın düşeceği yönünde yorumlanabilir.

Litecoin 4 saatlik grafik göstergelerinin genel olarak düşüş sinyali verdiğini söylememiz gerekir.

Litecoin fiyatı ne olur?

Litecoin price prediction: Can LTC break past $240 resistance level? 2
LTC/USD TradingView

Bu noktada Litecoin fiyatının tekrar 220 dolar seviyelerine çekileceğini söylemek mümkün. Teknik göstergelerin düşüş sinyalleri verdiği LTC, 220 dolar psikolojik desteği tekrar test edebilir.

Litecoin yukarı yönlü bir hareket gerçekleştirirse, 240 dolar direnci sonrası ilk hedef 260 dolar seviyesi olacaktır.

İlgili: Litecoin haber gündem gelişme

Kaynak

“koinmedya_binance”

Litecoin teknik analizi: LTC grafiğindeki kritik seviyeler!

Bitcoin gibi Litecoin fiyatı da yakın vadede USD karşısında kritik bir seviyede işlem görüyor. LTC fiyatı, 275 doların altında kaldığı sürece daha fazla kayıp riski ile karşı karşıya kalacak!

Litecoin teknik analizi: yükseliş sinyali

Yakın vadeli Litecoin fiyat analizi

Bu hafta Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin ile birlikte neredeyse tüm piyasa oldukça volatil bir hafta geçirdi. Öncesinde, LTC güçlü bir ralli başlatmak için 220 dolar ve 225 dolar seviyelerinin üzerinde bir destek tabanı oluşturdu.

275 dolar ve 280 dolar direnç seviyelerinin üzerinde etkileyici bir ivme kazandı. Hatta 300$ ve 330$ bölgesini bile test etti. Dahası fiyat keskin bir düşüşe başlamadan önce 336$ civarında zirve yaptı. Ardından piyasa geneline hakim olan volatilite ile birlikte, 300 dolar ve 280 dolarlık destek seviyelerinin altında bir kırılma oldu.

Fiyat şu anda 300 dolar seviyesinin ve 4 saatlik grafikte 55 basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor. Hatta son zamanlarda 233$ civarında bir dip oluştu ve fiyat bu kayıpları konsolide etmeye başladı.

Ayrıca 336$’dan yüksek 233$’a doğru gerçekleşen son düşüş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesini kırdı. Bununla birlikte, boğalar fiyatı 270 dolar seviyesinin üzerine çıkarmak için mücadele etti. 

Bu arada 55 basit hareketli ortalama (4 saatlik grafik üzerinde) güçlü bir direnç görevi görüyor. Ve LTCUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 250 dolara yakın destekle oluşan kritik bir yükselen trend çizgisi de var.

litecoin teknik analizi Litecoin yorum LTC fiyat analizi, 24 Nisan: Litecoin göstergeleri aynı yönde

Trend çizgisinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa; parite 220 dolarlık desteğe doğru düşüş gösterebilir. Bu durumda bir sonraki büyük destek 200 dolar seviyesine yakın olacak.

Fakat boğaların ilk hedefi, 280 doların üzerinde bir kapanış yapmak. Yani trend çizgisinin üstündeki kırılmada, fiyat 280 dolarlık direncin ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde yeni bir ralli başlatabilir.

Yukarıdaki grafiğe bakıldığında, Litecoin fiyatının şu anda 300$’ın ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafik) oldukça altında hareket ettiği görülüyor. Sonuç olarak, 250 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat bir kez daha düşüşe başlayabilir. Ancak 280 doların üstünde gerçekleşecek başarılı bir kapanış, boğaları 300 dolara götürebilir.

Teknik göstergeler:

  • 4 saatlik MACD: LTCUSD paritesi için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş hız kazanıyor.
  • 4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi):  LTCUSD için RSI şu anda 50 seviyesinin hemen altında.
  • Önemli destek seviyeleri: 250 dolar ve 220 dolar.
  • Önemli direnç seviyeleri: 270 dolar ve 280 dolar.

Kaynak

koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave