fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Litecoin teknik analizi: Ayıların etkisindeki LTC’de kritik seviyeler

Litecoin teknik analizi: Ayıların etkisindeki LTC’de kritik seviyeler

Litecoin teknik analizi: Ayıların etkisindeki LTC’de kritik seviyeler
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Litecoin fiyatı 150 dolar desteğine yaklaşıyor. LTC/USD paritesinde ise ayı sinyaller hala geçerliliğini koruyor. LTC fiyatının önünde ne olduğuna bakalım.


Litecoin teknik analizi – LTC fiyatı ne olur?

Litecoin fiyatı ayı bir görünüm veriyor. LTC 160 doların altını test ederek 158.06 dolar destekte dip dokunuşu yaptı. Fiyat aynı zamanda hem 9 günlük hem de 21 günlük hareketli ortalamaların (MA) altında bir kanalda hareket ediyor. Günlük indikatör Relative Strength Index (14), 40 seviyesinin altında işlem görüyor. İşlem hacmi de satışlar başlayınca yükselişe geçti. Bundan dolayı şu an dikkat edilmesi gereken ana destek seviyesi 150 dolarda.

Ayıların fiyatı 158.06 dolar destek seviyesine sürüklemesinden sonra Litecoin bugün hiçbir yükseliş olmadan işlem görüyor. Bundan dolayı da düşüş trendinin devam etmesi beklentisi var.

Litecoin teknik analizi – LTC fiyatı ne olur?

LTC-USD 1 gün grafiği – Kaynak: TradingView

“koinmedya_biswap”

Yine de coinin gün içi hareketlerinde istikrarsızlık var. Bundan dolayı 150 dolar seviyesinden başlayarak bir sıçrama ihtimali hâlâ geçerli. Eğer boğalar da güç kazanarak kripto parayı 9 ve 21 günlük MA seviyelerinin üzerine çıkarabilirse, LTC/USD paritesi 245 dolar, 265 dolar ve 285 dolar potansiyel direnç seviyelerine doğru yükselişe geçebilir.

Bu yükseliş olmaz ve ayı hareketler devam ederse, piyasa kanalın alt sınırına doğru itilebilir. Bu durumda sırasıyla 85 dolar, 65 dolar ve 45 dolar destekleri ile karşılaşacak.

LTC-USD paritesi önemli seviyeler

  • Direnç seviyeleri: 245 dolar, 265 dolar ve 285 dolar
  • Destek seviyeleri: 85 dolar, 65 dolar ve 45 dolar

Kaynak

Daha fazlası: Litecoin haber gündem gelişme

 

“koinmedya_biswap”

Litecoin nedir?

Litecoin, Bitcoin’den sonra geliştirilen ilk kripto paradır. Bu da ona ilk altcoin olma özelliği kazandırır. Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür deyimi de buradan gelmektedir. Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen Litecoin de, aynı BTC gibi blockchain tabanlı merkezsiz bir kripto para birimidir ve proof of work mekanizmasıyla çalışır. LTC ise Litecoin’in sembolü ve kısaltmasıdır.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”