BTC : 64270 ₺ ETH : 1459 ₺ XRP : 1.35 ₺ LTC : 300.8 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.4613 ₺
Anasayfa Kripto Para Piyasası Güncel Litecoin Teknik Analizi: LTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Güncel Litecoin Teknik Analizi: LTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Güncel Litecoin Teknik Analizi: LTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar
0
huobi_koinmedya
Güncel Litecoin teknik analizi, Litecoin fiyat grafiği ve LTC/USD paritesi! Sizler için en güncel Litecoin analizlerini bulabileceğiniz güzel bir yazı dizisi hazırladık.

19.05.2020 (Salı) Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı Bitcoin yarılamanın gölgesinden kurtulmaya çalışıyor!

 

Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in gölgesinde kalan Litecoin, BTC’nin 9.800 dolar reddedilişinin ardından yukarı yönlü atağa kalktı. Yazım itibariyle 45,30 dolardan el değiştiren LTC, 55 saatlik basit hareketli ortalamanın üstüne çıkmayı başardı. Litecoin hacim olarak da hiç fena durmuyor. 46 dolar direncinin test edilerek kırılması durumunda, Litecoin boğaları fiyatı hızlı bir şekilde 50 doların üzerine taşıyabileceklerinin sinyallerini veriyor.

litecoin analizGrafiğe bakıldığında, Litecoin’in son bir haftadır %9 değer kazandığı görülüyor. LTC’nin yakaladığı bu yükseliş trendi teknik göstergelerce de destekleniyor. 

Teknik Göstergeler

4 saat MACD: LTC / USD için MACD boğa bölgesinde  ivme kazanıyor.

koinmedya_brave

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi): LTC / USD paritesinde 55 puan seviyesinde ilerleyen RSI göstergesi, 60 puanlık aşırı alım bölgesine çıkmanın planlarını yapıyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Temel Destek Seviyeleri: 44,00 dolar ve 42,00 dolar.

Anahtar Direnç Seviyeleri: 46.50 dolar ve 49.00 dolar.

koinmedya_brave

08.05.2020 (Cuma) Litecoin teknik analizi: Litecoin fiyatı Bitcoin yarılanma öncesinde olumlu sinyaller veriyor

Tarihinin en volatil dönemlerinden birini yaşayan kripto para piyasalarında sular durulmuyor. Mart ayında 3.700 dolar seviyelerine kadar düşen BTC, yazım esnasında 10.000 dolar sınırlarını zorluyor.

Her ne kadar BTC’nin bu yükselişine altcoinler gerektiği kadar ayak uyduramasa da, Bitcoin’den sonra çıkmış ilk kripto para olan ve bu sayede ilk altcoin olma özelliğini kazanan Litecoin, olumlu sinyaller veriyor.

Litecoin fiyatı Bitcoin

Son 7 gündür 50 dolar direncini geçmeye çalışan Litecoin, her ne kadar bunu hala gerçekleştirememiş olsa da, Bitcoin hakimiyetinin her geçen gün artarak altcoinleri ezdiği bu ortamda kendine 45 dolar bandında ikili bir destek grubu oluşturmuş gibi görünüyor.

Litecoin fiyatı Bitcoin

Litecoin oluşturduğu bu savunma hattı sayesinde, aşağı doğru uzanan üçgenin direnç hattına doğru güçlü adımlarla ilerliyor. LTC bu direnç hattından baş kaldırması halinde orta vadede, 70, 80 ve 90 dolarlık direnç seviyelerine kadar uzanabilecek bir ralliye göz kırpıyor. Litecoin’de orta vadeli destek noktaları ise 42, 30, 25 dolar seviyelerinde oluşmuş görülüyor.

İlgili haber: Litecoin Rehberi: Litecoin nedir? LTC nasıl üretilir? LTC nereden ve nasıl satın alınır? Litecoin’un geleceği nasıl?

Öte yandan, mart ayından bu yana %150’nin üzerinde toparlanan Bitcoin’de kazan kaynamaya devam ediyor. BTC halving moduna bürünmüş alıcılar Bitcoin’e hücum etmeyi sürdürüyor. Bitazu Capital hedge fonu başkanı Mohit Sorout’da yaptığı paylaşımda buna dikkat çekiyor.

”Bitcoin giderek ısınmaya devam ediyor.”

Kripto para piyasaları giderek daha da belirsiz hale geliyor. Özellikle Bitcoin hakimiyetinin her geçen gün artması ancak toplam piyasa değerinin buna paralel hızda artamaması, altcoin yatırımcılarını kara kara düşündürüyor. Bu da altlardan Bitcoin’e geçişi hızlandırıyor.

İlgili haber: Analist yorumu: ‘Bitcoin 100 bin dolar olacak ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok’

05.05.2020 (Salı) Litecoin teknik analizi: Litecoin boğaları direnmeye devam ediyor!

Litecoin 3 Mayıs’ta geçmeyi denediği 50,0351 dolar direncinde güçlü bir ayı savunmasıyla karşılaştı. Bu da LTC ayılarının ana direnç noktası olan 52,2803 dolar seviyesini agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Boğalar şuanda 45 dolardan geçen 20 günlük EMA desteğini var güçleriyle muhafaza etmeye çalışıyor.

litecoin fiyat analizi

Litecoin boğaları bu bölgeyi muhafaza etmede başarılı olabilirlerse, yakın zamanda LTC’yi 52 dolar direncinin üzerine taşıyabilmek için yeni bir hamlede bulunabilirler. Böyle bir senaryo da Litecoin fiyat grafiğinde, 63.8769 dolara uzanan bir ralli görme ihtimalimiz oldukça güçlüdür.

Her geçen saat yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğalara hafif bir avantaj sağlıyor.

Aksi senaryo gerçekleşirse yani ayılar LTC / USD paritesini 20 günlük EMA’nın altına düşürürse ve destek 43.67 dolara çekilirse, Litecoin için 40 dolar kapılarının açılmasını en muhtemel senaryo haline gelecektir. Bu destek bölgesinin kırılması halinde ise LTC için hedef 40 dolara dolar olacaktır. Bu nedenle, long pozisyonundaki stoplar 42 dolarda tutulabilir.

LTC/USD paritesi

03.05.2020 (Pazar) Litecoin fiyat analizi: LTC 100 günlük EMA’yı yukarı kırdı!

Litecoin boğalarının 48 dolardaki 100 günlük EMA’yı kırması, LTC piyasasını hareketlendirdi. LTC bu hamlenin ardından 50 dolar bandına dayanarak yaklaşık %4 değer kazandı. Nisan ayı boyunca genellikle 47,70 doların altında kalan Litecoin, yaptığı bu fiyatlanmayla Bitcoin halving moduna girdiğinin sinyallerini verdi.

Litecoin analizi

litecoin teknik analiziYukarıdaki günlük grafiği analiz edersek, Litecoin’in nisan ayının son günleri hariç 47.70 $ seviyesinin altında sıkıştığını açıkça görebiliyoruz. Buradaki direncin kaynağı, şubat ayının en yüksek fiyatı ile mart ayının en düşük fiyatı arasında ölçülen 382 Fibonacci geri çekilme seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Paritenin, gerek hacim eksikliğinden gerekse Covid-19 pandemisinin getirdiği stres faktörleri yüzünden bu bölgenin dışına bir türlü çıkamadığı görülüyor.

Boğalar nisan ayı başında bu direnişin üstesinden gelmeye çalışsa da, karşılaştığı güçlü reddedilişin ardından 39 dolara kadar geri çekilmek zorunda kaldı.

Ancak bu seviyeden geri dönmeyi başaran Litecoin, nihayet nisan ayı sonunda 47.70 dolar direncini kırmayı başardı.

litecoin teknik analiziLTC bugünkü işlem seansında ise 50 doları geçmeye çalışırken, 100 günlük EMA’yı kırarak, Litecoin takipçilerini heyecanlandırdı. LTC bu seviyeyi takvimler 13 Ocak tarihini gösterdiğinde de güçlü bir şekilde geçmiş ve 50 dolardan 85 dolara uzan güçlü bir boğa koşusuna imza atmıştı.

100 günlük EMA yukarıdaki grafikte siyah şeritle gösterilmiştir.

Kısa vadeli tahmin: BULLISH

47.70 doların üzerine çıkan fiyat Litecoin’de yükselişe neden oldu. LTC haftalık kapanışı 100 günlük EMA’nın üzerinde yapabilirse, yükseliş hissi doğrulanacak ve LTC yoluna devam edecektir. Öte yandan LTC’nin tekrar nötr hale gelmesi için ise 47.70 doların altına düşmesi yeterli olacaktır. Düşüş eğilimi için ise 45 dolardaki yükselen trend çizgisinin altına inmesi gerekir.

Alıcılar 50 $’ı kırarsa, 52 $, 54.70 $ ve 56 $ (1.618 Fib Extension) noktalarında direnç oluşacaktır.

Diğer taraftan, LTC pazarında satıcıların ağır basması durumunda destek noktaları 47.70 $, 45 $, 44.62 $ ve 42.50 $ olacaktır.

Temel Seviyeler

Destek: 47.70 $, 45 $, 42.50 $, 42 $.

Direnç: 50 $, 52 $, 54.70 $, 56 $.

 

30.04.2020 (Perşembe) Litecoin teknik analizi

Son 24 saatte, ABD Doları karşısında Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin’de güçlü bir artış oldu. Öyle ki LTC bu süreçte 40 dolar seviyesinin üstünde güçlü bir destek tabanı oluşturarak, 50 doları aşan bir ralliye imza attı.

Litecoin fiyat grafiği

litecoin fiyat analiziAncak sonrasına gelen kar satışları tüm sektör gibi Litecoin’i de bir miktar aşağıya çekti. Öyle ki an itibariyle LTC 47,50 dolara kadar geriledi.

LTC her ne kadar bir miktar düşmüş olsa da, 46,50 dolarda hala güçlü bir destek hattı oluşturduğu ve fiyatın hala basit hareketli ortalamaların oldukça üstünde seyrettiğini unutmamak gerekiyor. Ancak her geçen saat bu ortalamaların güncel fiyat kuruna yaklaştığını da belirtmekte fayda görüyorum.

LTC/USD paritesi

Bununla beraber LTC/USD paritesinde işlem yapacak yatırımcıların 47,10 dolardaki güncel fiyata en yakın desteğe dikkat etmelerini tavsiye ederiz. Bu desteğin kırılması ve konsolidasyonun devam etmesi halinde aşağı yönlü 1 dolarlık ufakta olsa bir ticaret hacmi meydana gelebilir.

Daha yüksek fiyat hareketleri için, yaşanan boğa koşusunda piyasa hakimiyetini birkaç puan daha yukarı çeken Bitcoin’deki konsolidasyon hareketinin bitmesini beklemeliyiz. Piyasalardaki genel trendin hala boğa olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Göstergeler

4 saat MACD: LTC / USD için MACD boğa bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi): LTC / USD için RSI şimdi 60 seviyesinden hemen altında seyrediyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Temel Destek Seviyeleri: 46,00 dolar ve 47,10 dolar.

Anahtar Direnç Seviyeleri: 52.00 $ ve 49,00 $.