1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Litecoin teknik analizi: Bu formasyon LTCUSD grafiğinde büyük bir ralliye işaret ediyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Litecoin teknik analizi: Bu formasyon LTCUSD grafiğinde büyük bir ralliye işaret ediyor!

Litecoin teknik analizi: Bu formasyon LTCUSD grafiğinde büyük bir ralliye işaret ediyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Litecoin grafiğinde oluşan bir formasyon yakın vadeli bir patlamaya işaret ediyor. Peki, LTC fiyatı nereye kadar yükselebilir? Şimdi analistlerin son yorumlarına ve önemli destek/direnç seviyelerine bakalım.

Litecoin teknik analizi: LTC fiyatı ne olur?

Litecoin fiyatı, hızlı bir boğa rallisini katalize edecek teknik bir formasyonun son aşamasına yaklaşıyor. Ancak LTC’nin, en son bir ay önce gördüğü seviyelere doğru hızlı bir yükseliş başlatmak için kritik bir engeli aşması gerekiyor.

Güncel Litecoin teknik analizi, destek ve dirençleri

Litecoin fiyatı yükseliyor!

Litecoin fiyatı, 13 Ekim’den bu yana yavaş ama istikrarlı bir yükseliş trendinde hareket edererek, kırılma noktasına yaklaşıyor. 7 Eylül’den 19 Ekim’e kadar, LTC omuz-baş-omuz (OBO) görünümünde üç farklı dip yaptı.

Diğer ikisinden daha derin bir görünüme sahip olan ortadaki dip, başı oluşturur. Buna karşılık, sağ ve sol tarafta birbirine hemen hemen eşit olan diplere omuzlar denir. Bu oluşumun tamamı ise, omuz-baş-omuz formasyonu olarak bilinir.

Buna göre, düşüşlerin zirveleri boyunca çizilen trend çizgisi, muhtemelen 191,20 dolarlık bir boyun çizgisi veya yatay bir dirençle sonuçlanacak.

Ayrıca bu teknik oluşum, boyun çizgisi ile başın en alt noktası arasındaki mesafenin eklenmesiyle gerçekleşecek %26’lık bir yükseliş öngörüyor.  Yani bu da 243,07 dolarlık bir hedef anlamına geliyor.

Litecoin fiyatı için bu teorik hedef, ancak boyun çizgisinin üzerinde net bir kapanış yaptıktan sonra gerçekleşebilir. Bununla birlikte, hedefine ulaşmadan önce 212,26$ ve 232,68$ seviyelerinde önemli dirençlerle karşılaşması muhtemel görünüyor. Bu nedenle, Litecoin fiyatının 243.07 dolara doğru %26’lık bir ralli yapabilmesi için bu dirençleri kırması gerekiyor.

Güncel Litecoin teknik analizi, destek ve dirençleri
9 saatlik LTCUSDT grafiği

 

Öte yandan; LTC fiyatı, mevcut seviyelerinden başlayarak, 191,20 doların üzerinde bir kırılma gerçekleştiremeyebilir. Bu durumda parite, 176.68$ veya 170.48$’lık destek bölgelerini yeniden test etmek isteyebilir. Dolayısıyla yatırımcılar, boyun çizgisini kırmaya devam etmeden önce, LTC’nin bu destek tabanlarını yeniden test etme olasılığına karşı hazırlıklı olmalı.

Nitekim Litecoin fiyatı, 165.28$’dan sıçramayı başaramazsa, yükseliş görünümü bozulacak. Ve bu bölgenin altında oluşacak bir lower low seviyesi (bir öncekine göre daha düşük bir dip), boğaları zor durumda bırakacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacak.

Böyle bir durumda muhtemelen parite, yönünü aşağı çevirecek ve 158.14$’ı veya diğer destek tabanlarını yeniden test edecek.

Sonuç olarak kısaca;

  • Litecoin grafiğinde oluşan bir OBO (omuz-baş-omuz) formasyonu yakın vadeli bir patlamaya işaret ediyor.
  • Boyun çizgisinin üzerinde 191,20 dolarlık net bir kapanış, 243,07 dolara doğru yaklaşık %26’lık bir yükseliş başlatabilir.
  • 165.28 dolara doğru gerçekleşecek bir kırılma ise, yükseliş tezini geçersiz kılarak, paritenin daha düşük bir dip yapmasına neden olabilir.

Kaynak

 

Litecoin nedir?

Litecoin, Bitcoin’den sonra geliştirilen ilk kripto paradır. Bu da ona ilk altcoin olma özelliği kazandırır. Bitcoin altın ise Litecoin gümüştür deyimi de buradan gelmektedir. Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen Litecoin de, aynı BTC gibi blockchain tabanlı merkezsiz bir kripto para birimidir ve proof of work mekanizmasıyla çalışır. LTC ise Litecoin’in sembolü ve kısaltmasıdır.

Litecoin 500 dolar olur mu?

Litecoin için daha yüksek hedefleri olan analistler de yok değil. Twitter’de 180 bin takipçisi olan “NebraskanGooner” ismini kullanan analist ve trader ise Litecoin’de beklentisinin 500 dolar olduğunu söylüyor. O zamana kadar ise HOLD yapacağını belirtiyor.

“Uzun vadeli beklentim bu bölge. Bundan dolayı 500 doların üzerine kırılmaya kadar HODL yapacağım”

Daha fazlası: Litecoin haber gündem gelişme

Daha ayrıntılı: Litecoin (LTC) nedir, nereden ve nasıl satın alınır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: