okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.76%
Bitcoin
69.075,96 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.744,23 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
492,43 USDT
xrp
XRP
1.07%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
84,96 USDT
bnb
BNB
0.18%
Binance Coin
601,38 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-0.13%
Avalanche
37,96 USDT
ada
ADA
-0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.37%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
3.83%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa

En güncel Enjin fiyat tahmini - 2022-2030
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale’in yeni raporu, 1 trilyon dolarlık bir fırsat olduğunu düşündüğü yeni bir piyasa ile ilgili iyimser bir gelecek beklentisi ortaya koyuyor.


Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa

Grayscale, Kasım ayı araştırma raporunu yayımladı. Bu rapor daha çok Metaverse’e odaklanıyor. Şirkete göre, Metaverse ve Web3, bir trilyon dolarlık bir gelir fırsatı olacak.

Grayscale’in Metaverse tezi

En büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, Metaverse için çok büyük umutlara sahip.

İlgili – Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

Grayscale Investments, Kasım raporunu dün yayımladı. Burada şirketin Metaverse ve Web3 ekonomisi ile ilgili iyimser görüşlerine yer veriliyor. Yatırım devine göre, Metaverse gelecekte 1 trilyon dolarlık bir piyasaya dönüşebilir.

Raporda, Grayscale’in “Metaverse tezi” ile ilgili ayrıntılar da yer alıyor. Bu raporda, Netscape gibi erken dönem İnternet altyapısının son 30 yılda Decentraland gibi yaklaşmakta olan Metaverse uygulamalarına evrimine dikkat çekiliyor.

İlgili – Decentraland Nedir?

Grayscale’e göre, web tabanlı teknolojiler geliştikçe, insanların bunları kullanmak için harcadıkları zaman da giderek artıyor. Firma, çevrimiçi olarak harcanan zamanın artmasının sanal alanlarda harcanan daha fazla paraya dönüşeceğine inandığını da belirtiyor. Raporda şunlar yazıyor:

“Zamanımızın çoğunu bu dijital dünya deneyimlerine harcadıkça, bu çevrimiçi topluluklarda sosyal statümüzü inşa etmek için daha fazla para harcıyoruz.”

Bilgisayar oyunları da Web3 teknolojisinin en erken dönem uygulamalarından ve bu alanın nasıl değer oluşturabildiğini gösteriyor. Raporda ise şuna dikkat çekiliyor. Kullanıcılar artık kapalı ve para öde oyna türü platformlardan uzaklaşıyor. Bunun yerine Sky Mavis’in Axie Infinity gibi “oyna kazan” türü açık oyunlara geçiş var.

Grayscale’in Metaverse tezi

Açık vs. kapalı Metaverse oyun örnekleri Kaynak: Grayscale

Oyun ve Web3 geliştirme şu an devam ediyor. Buna rağmen Grayscale, bu alanda bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor. Rapora göre, Metaverse, “reklamcılık, sosyal ticaret, dijital etkinlikler, donanım ve geliştirici/oluşturuculardan oluşan” 1 trilyon dolarlık bir gelir fırsatı alanı sunacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.