1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa

Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa

Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale’in yeni raporu, 1 trilyon dolarlık bir fırsat olduğunu düşündüğü yeni bir piyasa ile ilgili iyimser bir gelecek beklentisi ortaya koyuyor.


Grayscale’e göre 1 trilyon dolarlık fırsat sunan yeni piyasa

Grayscale, Kasım ayı araştırma raporunu yayımladı. Bu rapor daha çok Metaverse’e odaklanıyor. Şirkete göre, Metaverse ve Web3, bir trilyon dolarlık bir gelir fırsatı olacak.

Grayscale’in Metaverse tezi

En büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, Metaverse için çok büyük umutlara sahip.

İlgili – Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

Grayscale Investments, Kasım raporunu dün yayımladı. Burada şirketin Metaverse ve Web3 ekonomisi ile ilgili iyimser görüşlerine yer veriliyor. Yatırım devine göre, Metaverse gelecekte 1 trilyon dolarlık bir piyasaya dönüşebilir.

Raporda, Grayscale’in “Metaverse tezi” ile ilgili ayrıntılar da yer alıyor. Bu raporda, Netscape gibi erken dönem İnternet altyapısının son 30 yılda Decentraland gibi yaklaşmakta olan Metaverse uygulamalarına evrimine dikkat çekiliyor.

İlgili – Decentraland Nedir?

Grayscale’e göre, web tabanlı teknolojiler geliştikçe, insanların bunları kullanmak için harcadıkları zaman da giderek artıyor. Firma, çevrimiçi olarak harcanan zamanın artmasının sanal alanlarda harcanan daha fazla paraya dönüşeceğine inandığını da belirtiyor. Raporda şunlar yazıyor:

“Zamanımızın çoğunu bu dijital dünya deneyimlerine harcadıkça, bu çevrimiçi topluluklarda sosyal statümüzü inşa etmek için daha fazla para harcıyoruz.”

Bilgisayar oyunları da Web3 teknolojisinin en erken dönem uygulamalarından ve bu alanın nasıl değer oluşturabildiğini gösteriyor. Raporda ise şuna dikkat çekiliyor. Kullanıcılar artık kapalı ve para öde oyna türü platformlardan uzaklaşıyor. Bunun yerine Sky Mavis’in Axie Infinity gibi “oyna kazan” türü açık oyunlara geçiş var.

Grayscale’in Metaverse tezi

Açık vs. kapalı Metaverse oyun örnekleri Kaynak: Grayscale

Oyun ve Web3 geliştirme şu an devam ediyor. Buna rağmen Grayscale, bu alanda bir fırsat olduğuna dikkat çekiyor. Rapora göre, Metaverse, “reklamcılık, sosyal ticaret, dijital etkinlikler, donanım ve geliştirici/oluşturuculardan oluşan” 1 trilyon dolarlık bir gelir fırsatı alanı sunacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.