1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Grayscale’den kripto borsalarına dikkat çeken rezerv kanıtı eleştirisi!

Grayscale’den kripto borsalarına dikkat çeken rezerv kanıtı eleştirisi!

Grayscale’den kripto borsalarına dikkat çeken rezerv kanıtı eleştirisi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto varlık yönetimi devi Grayscale’den FTX çöküşü sonrası rezerv kanıtı açıklamaları yapan kripto borsalarına sert eleştiri. Detaylar haberimizde.

Grayscale’den kripto borsalarına dikkat çeken rezerv kanıtı eleştirisi!

Kripto borsası FTX’in müşteri fonlarını yanlış kullandığının ortaya çıkmasının ardından diğer borsalar ve firmalar, müşterilerin ödeme yeterliliğini sağlayabileceğini göstermek için rezerv kanıtı sunmaya başladılar.

Grayscale, ürünlerinin temelini oluşturan tüm kripto varlıklarının Coinbase Custody Trust Company’nin gözetiminde saklandığını, ancak güvenlik nedeniyle şirketin rezervlerinin kriptografik kanıtını yayınlamayacağını açıkladı.

“Coinbase sık sık zincir üzerinde doğrulama gerçekleştirir. Güvenlik endişeleri nedeniyle, bu tür zincir üstü cüzdan bilgilerini ve onay bilgilerini kriptografik Rezerv Kanıtı veya diğer gelişmiş kriptografik muhasebe prosedürleri aracılığıyla kamuya açık hale getirmiyoruz. Bu durumun bazılarını hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz, ancak kripto borsalarının yol açtığı panik, yatırımcılarımızın varlıklarını yıllardır güvende tutan karmaşık güvenlik düzenlemelerini atlamamız için yeterince iyi bir neden değil.”

BitcoinTreasuries.net’e göre Grayscale halihazırda 635.256 Bitcoin’e sahip. Bu şirketin Bitcoin’in toplam arzının %3’üne sahip olduğunu gösteriyor. Bu veriler Grayscale’i en fazla Bitcoin’e sahip olan halka açık şirket yapıyor.

grayscale

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Grayscale, dijital varlıklarının hiçbirini satmadığını, ticaretini yapmadığını veya yeniden değerlemede bulunmadığını ve Bitcoin Trust’taki tüm “BTC’nin yalnızca Trust’a ait olduğunu da açıkladı.

“Her Grayscale dijital varlık ürünü, Grayscale Investments tarafından desteklenen veya yönetilen, ancak nihai olarak ürünün hissedarlarına ait olan, ayrı bir tüzel kişilik- her bir tek varlık ürünü için yasal bir tröst ve her çeşitlendirilmiş dijital varlık ürünü için bir limited şirket- olarak yapılandırılmıştır.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.015 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3,54 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.