1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale’den beklenen hamle; Bitcoin’e bir destek daha!!

Grayscale’den beklenen hamle; Bitcoin’e bir destek daha!!

Grayscale’den beklenen hamle; Bitcoin’e bir destek daha!!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’si BITO’nun işleme açıldığı gün bir haber de Grayscale’den geldi.

Grayscale’den beklenen hamle geldi

Grayscale Investment Başkan yardımcısı Graif Salm, yatırım şirketinin ana taşıyıcı konumunda bulunan Grayscale Bitcoin Trust GBTC yatırım ürününü, Bitcoin Spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek üzere başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Grayscale Bitcoin trust (GBTC)nin ETF’ye dönüştürme başvurusunu New York Menkul Kıymetler Borsası Arca gerçekleştirdi. Başvuru ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna tarihi bir günde geldi.

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

grayscale Grayscale'den beklenen hamle; Bitcoin'e bir destek daha!!

 

Bilindiği gibi bugün erken saatlerde ProShares Bitcoin vadeli işlem temelli ETF (BITO) New York Menkul Kıymetler borsasında işlem görmeye başladı.

İlgili: İlk Bitcoin ETF’si işlem görmeye başladı

SEC’in ETF’lere bakışı değişti

Grayscale Başkan yardımcısı Salm, ilk olarak 2017 yılında ETF başvurusu yaptıklarını ancak o dönem SEC’in sektöre bakışının son derece olumsuz olduğunu ifade etti. Ancak o dönemde sonra SEC ile diyaloglarını sürdürdüklerini soyleyen Salm, gelinen noktadan oldukça umutlu.

Grayscale 53 milyar dolarlık AUM değeri ile kripto alanındaki en büyük varlık yönetim şirketi konumunda. Şirket, GBTC’yi 2013 yılında piyasaya sürdü. Şirket verilerine göre, dolaşımda bulunan toplam BTC arzının %3.44’ü GBTC elinde bulunuyor.

Salm konuşmasının devamında SEC’in onay verme konusunda olumlu yaklaşacağı görüşünde.

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Bugün bizim inancımız odur ki, komisyon vadeli işlem temelli ETF’ye açık olduğuna göre, aynı zamanda fiziksel spot temelli ETF’ye de açık olmalı.

Canlı BTC fiyatı: $ 26,658.14

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar