1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!

İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!

İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası gelen olumlu haberler ile canlandı. Kurumsal yatırımcılar hangi kripto paralara yatırım yapıyor? Detaylar ve veriler haberimizde.

İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!

Kripto para piyasaları hareketli günlerden geçiyor. Proshares’in vadeli Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından lider kripto para birimi Bitcoin 60,000 doların üzerine çıktı ve nisan ayında gördüğü 64,800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Yerel para birimleri karşısında bu rekorunu kırmaya devam eden Bitcoin’in ABD doları karşısında yeni rekora hazırlandığı analizlerde ortaya konuyor.

Kripto piyasası nisan ayından bu yana ilk defa 2,5 trilyon doların üzerine çıktı. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin yazım anında 63,145 dolardan işlem görürken piyasanın toplam hacmi 2,498 trilyon dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Peki kurumsal yatırımcılar bu artışın ortasında hangi kripto paraları tercih ediyor? Dijital varlık yöneticisi CoinShares, paylaştığı verilerde Bitcoin ve kripto piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken kurumsal sermayenin Bitcoin, Cardano ve Polkadot’a yığıldığını ortaya koyuyor.

ilgili: Polkadot nedir? Geleceği var mı?

kripto para İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!

Yeni bir raporda CoinShares , dijital varlık ürünlerine girişlerin geçen hafta toplam 80 milyon doları bulduğunu bunu 70 milyon dolarının rekor ile yine Bitcoin’de olduğunu ortaya koydu.

“Polkadot ve Cardano, sırasıyla 3,6 milyon ABD doları ve 2,7 milyon ABD doları tutarında girişlerin devam ettiğini görürken, Ethereum toplam 1 milyon ABD doları tutarında küçük çıkışlar gördü.”

CoinShares, son BTC girişlerinin yılın ilk çeyreğine göre daha düşük olmasına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasının girişleri önemli ölçüde artırabileceğini söylüyor.

kripto para İşte kurumsal yatırımcıların hedefindeki kripto paralar!

 

“Haftalık girişler, ABD’li yatırımcıların çok daha fazla katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük. SEC’in vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme konusundaki son kararı, ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe yol açabilir.”

Kripto para piyasası yılın son çeyreğinde büyüme hızını devam ettirdiği sürece kurumsal yatırımcıların dikkatini daha fazla çekecektir. Kripto ekosistemi yıl başından bu yana katettiği yol ile artık sadece bireysel yatırımcıların değil kurumsal yatırımcılarında göz bebeği.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.