1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale ETF için SEC’in peşini bırakmıyor, işte yeni hamle

Grayscale ETF için SEC’in peşini bırakmıyor, işte yeni hamle

Grayscale ETF için SEC’in peşini bırakmıyor, işte yeni hamle
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale geçtiğimiz son baharda Bitcoin ETF’si için başvurmuş ancak başvuru SEC tarafından reddedilmişti. Grayscale işin takipçisi olma konusunda ısrarlı. 

Grayscale ETF için SEC’in peşini bırakmıyor, işte yeni hamle

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein Bitcoin Spot ETF ürünü konusunda hamle yapmaya hazırlandıklarını ifade etti. Bloomberg’e konuşan CEO, şirketin, SEC’e karşı İdari Usul Yasası (APA) nezdinde dava açabileceklerini ifade etti.

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

Sonnenshein bu konuda yöneltilen soruya yanıtı şöyle oldu:

Sanırım bütün seçenekler masada.

Grayscale ekibi olarak, amiral gemimiz GBTC’nin ETF’ye dönüştürülmesi konusunda bütün kaynaklarımızı kullanıyoruz. Yatırımcıların onlar için çalışmaya devam edeceğimizi bilmelerini isterim.

bitcoin etf

Bilindiği gibi, Grayscale’in Spot Bitcoin ETF başvurusu Ekim 2021’de reddedilmiş ardından ikinci değerlendirme önce Şubat 2022’ye verilmiş ancak sonra bu tarih Temmuz 2022 olarak değiştirilmişti.

SEC Spot Bitcoin ETF kararı aşamasında kamuoyu yoklaması da yapmış ve ETF, %95 oranında destek bulmayı başarmıştı. Sonnenshein konuşmasının devamında:

GBTC bugün toplamda 800.000’den fazla hesap ve ABD’nin 50 eyaletine dağılmış yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Herkesin beklentisi GBTC’nin ETF’ye dönüştürülmesi.

Şu anda bir Bitcoin Vadeli ETF’sinin olması son derece iyi bir haber. Ama en yazık ki, bu durum yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemlere girmeye zorluyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,997.50

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.