1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google’ın katıldığı kripto paranın fiyatı yüzde 15 yükseldi

Google’ın katıldığı kripto paranın fiyatı yüzde 15 yükseldi

Google’ın katıldığı kripto paranın fiyatı yüzde 15 yükseldi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknoloji devi Google, bir kripto para projesine katıldığını duyurdu. Şirket, bir dizi ürününün bu blockchain ağa entegre edecek. Bu duyuru üzerinde projenin yerel kripto para yüzde 15 sıçrama kaydetti.


Google’ın katıldığı kripto paranın fiyatı yüzde 15 yükseldi

Teknoloji devi Google’ın önemli bir altyapı sağlayan kolu olan Google Cloud, Solana ağına katılarak doğrulayıcı (validator) olduğunu duyurdu. Buna ek olarak, bir dizi ürün ve hizmeti de blockchain ağına entegre edeceğini açıkladı.

Google Cloud’ın 5 Kasım’da paylaştığı tweete göre, bulut hizmet sağlayıcısı, blok üreten bir Solana doğrulayıcısı çalıştırıyor. Böylece bu blockchain ağına katılarak bir parçası oldu ve işlemleri doğrulama süreçlerini sağlıyor.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto sektörünü doğuran kriz açıklaması

Google Cloud (@googlecloud), 5 Kasım 2022 tarihli tweette şöyle diyor:

“Şimdi ki dikkatinizi çekebildik şunu söyleyelim: Google Cloud, bir blok üretimi yapan Solana doğrulayıcısı çalıştırıyor ve ağın doğrulama sürecine katılıyor.”

Solana doğrulayıcısı olmanın yanı sıra Google Cloud aynı zamanda bu kripto para projesi ile Solana eko sistemine Blockchain Node Engine (Blockchain Düğüm Motoru) getirmek için çalışıyor. Blockchain Düğüm Motoru, Google Cloud’un karmaşık düğüm işlemleri ihtiyacını azaltan, tümüyle yönetilen düğüm barındırma hizmeti olarak hizmet verecek. Anahtar teslim düğüm barındırma hizmeti sunan bu Google hizmeti, daha önce yalnızca Ethereum’a ve onun gelişen geliştirici eko sistemine odaklanmıştı.

İlgili – XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

Blockchain Düğüm Motoru’nun Solana ağına eklenmesi bir Solana düğümünü çalıştırmak için gereken süreyi büyük ölçüde azaltacak ve daha fazla kullanıcı tarafından erişilebilir hale getirecek.

Tüm bu gelişmeler üzerine SOL coin fiyatı yüzde 15 oranında sıçradı. Google’ın Solana ağına katılması haberi fiyata pozitif etki yaptı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.