1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’in bu yılki çöküşünü bilen analistten korkutan uyarı!

Bitcoin’in bu yılki çöküşünü bilen analistten korkutan uyarı!

Bitcoin’in bu yılki çöküşünü bilen analistten korkutan uyarı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in bu yılki çöküşünü doğru tahmin eden analistten kritik bir Bitcoin uyarısı geldi. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Bitcoin’in bu yılki çöküşünü bilen analistten korkutan uyarı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun bir birikim aşamasından sonra 20.000 doların üzerine sıçramayı başardı. Bitcoin yatırımcılar BTC’nin yılın son çeyreğindeki performansını merak ediyor.

BTC, için bu yılki çöküşü doğru tahmin eden ünlü kripto analisti Capo, Bitocin yatırımcılarını dikkatli olmaya çağırdı.

Kripto tüccarı Capo, 579 binden fazla takipçisi bulunan Twitter sayfasından takipçileri için son analizini paylaştı. Capo, BTC’nin şu anda mümkün olduğunca çok sayıda boğayı yakalama sürecinde olduğunu söyleyerek yatırımcıların dikkatli davranmaya başlamaları gerektiğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Capo, Bitcoin’in 21.000 doların üzerindeki son artışından sonra büyük yatırımcıların kar satışları yapacağını tahmin ettiğini ifade etti. Capo’ya göre bu satış baskısı kripto parayı 2022 yılının en düşük seviyelerine itebilir.

“Birçok kez söylediğim gibi, 21.000-21.500 dolar çekiç bölgesidir (dağıtım bölgesi). Bu, güçlü ellerin konumlarını oluşturmaya devam etmek için kullandıkları direnç bölgesine birkaç kez itme anlamına geliyor.”

Analist 21.000 doların üzerindeki dağılımın, Bitcoin’i 14.000 dolarlık hedefine kadar aşağı iten bir satış olayını tetikleyeceğini ve piyasa değerine göre en değerli kripto paranın %34’ün üzerinde bir düşüş olabileceğini grafiğinde gösteriyor.

Bitcoin

 

Capo’nun Bitcoin hakkında düşüş eğilimi olmasına rağmen, grafik, BTC’nin 23.000 dolar civarında toparlanmayı ve konsolide etmeyi başarması durumunda tezinin geçersiz olacağını da gösteriyor.

Analist, Bitcoin konusunda düşüş beklentisinde olmasına rağmen altcoinlerin ise iyi bir performans göstermeye bir süre daha devam edebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21.300 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

 

Etiketler: