Google, seçtiği 2 kripto para için ne planlıyor?

theta google
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, blockchain ve kripto para alanı ile ilgili sürpriz adımlar attı. Öyle görünüyor ki bu alandaki faaliyetleri için 2 kripto parayı tercih etti. Teknoloji devinin ne planladığına bakalım.


Google, seçtiği 2 kripto para için ne planlıyor?

Teknoloji devi Google’un altyapı sağlayıcı kolu olan Google Cloud, son haftalarda blockchain alanında Ethereum ve Solana ile ciddi ortaklıklar yaptı. Böylece Web3 için desteğini hızlandırdı.

Google Cloud, geçen ayın sonunda yaptığı açıklamada, Web3 geliştiricileri için Blockchain Node Engine (Blockchain Düğüm Motoru) adlı bir düğüm barındırma hizmeti duyurmuştu. Bu araç, blockchain tabanlı uygulamalar ve platformlar oluşturmaya ve dağıtmaya yardımcı olmak için tasarlandı.

Bu aracın desteklediği ilk blockchain ise Ethereum oldu. Rakibi Solana ise yakında desteklenecek. Google’dan hafta sonu paylaşılan tweetlerde böyle bir duyuru yapıldı. Google’ın Solana ile ilgili duyurusu ise yerel kripto parası SOL coinde yüzde 20’e yakın bir ralli tetikledi. Tabii o zamandan sonra buradaki kazançlarını kaybetti.

İlgili – Google’ın katıldığı kripto paranın fiyatı yüzde 15 yükseldi

Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Google Cloud yetkilileri Amit Zavery ve James Tromans ise açıklamada şöyle diyor:

“Özel düğümlere ihtiyaç duyan Web3 şirketleri, Google Cloud bilgi işlem ve ağ altyapısından bekledikleri güvenilirlik, performans ve güvenlikle işlemler gerçekleştirebilir, akıllı sözleşmeleri dağıtabilir ve blockchain verilerini okuyabilir veya yazabilir.”


Google’ın Web3 lideri Nalin Mittal, bu hafta sonu Lizbon’da Solana Vakfı tarafından düzenlenen Breakpoint 2022 konferansı sırasında açıklamalarda bulundu. Ona göre, Google 2022 yılı boyunca Web3 alanına yaptığı yatırımı artırdı ve derinleştirdi. Bu da Google Cloud’da özel bir Web3 ekibinin oluşturulmasıyla sonuçlandı.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,600 doların altına kırılma ve kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Bu arada Google Cloud, hafta sonu yaptığı açıklamada, Solana ağına katılarak burada bir düğüm çalıştırmaya başladığını duyurmuştu. Tabii bu Google için bir ilk değil. 2020 yılında Google ilk defa Hedera Hashgraph’te proof of stake ağda doğrulayıcı çalıştırmıştı. Mittal’a göre, Google Cloud şimdi birçok büyük katman 1 protokolde doğrulayıcı çalıştırıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Google, seçtiği 2 kripto para için ne planlıyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.