Binance CEO’sunun açıklamaları bu altcoini sarstı

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ’nin açıklamasının ardından 24 saatte, FTT’nin performansı ilgi konusu oldu. Dün Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın FTT varlıklarını tasfiye etme niyetinde olduğunu açıkladı. FTX’in ödeme gücünü şüpheye düşüren satıcılar, son 24 saat içinde FTT pazarını kızdırdı. Günlük işlem hacmi, buna karşılık gelen bir fiyat artışı olmaksızın altı ayın en yüksek seviyesindeydi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamaları bu altcoini salladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kripto para borsasının FTT varlıklarını tasfiye edeceğini onaylamasının ardından, yatırımcılar o zamandan beri FTT yatırımlarını dağıtmaya başladılar. Basın sırasında 22.47 dolardan işlem gören CoinMarketCap’ten alınan veriler, FTT’nin fiyatının son 24 saatte %1.35 düştüğünü ortaya koydu. Ancak, işlem hacmi aynı dönemde %200’ün üzerinde arttı. Karşılık gelen bir fiyat artışı olmaksızın işlem hacmindeki artış, son 24 saat içinde artan satışların göstergesi olan bir fiyat/farklılık yaratır.

Zincir üstü analitik platformu Santiment’ten alınan verilere göre, FTT’nin bu yazı itibariyle işlem hacmi 745.37 milyon dolardı, altcoinin son altı ayda kaydettiği en yüksek günlük işlem hacmi. Coinglass verilerine göre, genel kripto para piyasasında 86.085 trader tasfiye edildi ve son 24 saat içinde 145.52 milyon dolar kaldırıldı. Aynı dönemde FTT tasfiyelerinin tutarı 3,29 milyon $ oldu. Bu, piyasadaki toplam tasfiyelerin %2.26’sını temsil ediyordu.

altcoin

İşlem hacmindeki artışa ek olarak, son 24 saat, borsada bulunan FTT miktarında önemli bir ralli ile işaretlendi. Santiment’ten alınan verilere göre, bu son üç günde %32 arttı. Borsalarda bir varlığın arzındaki artış, kısa vadeli satış baskısında bir artış olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, FTT’nin fiyatında daha fazla düşüş beklenmelidir.

Beklendiği gibi, FTT’nin borsa dışındaki arzı da aynı dönemde %7 düştü. Bu, son üç günde daha az FTT birikiminin gerçekleştiğini gösterdi. Ayrıca, Santiment’in verileri, son 24 saat içinde FTT ile ilgili sosyal tartışmaların son altı ayın en yüksek seviyesinde olduğunu ortaya koydu. Santiment’in son 24 saatte en çok trend olan kelimeler listesinde ilk üç sırayı FTX, FTT ve SBF alıyor.

altcoin

Bir kripto varlığının sosyal aktivitesi ile fiyatı arasında var olan korelasyon nedeniyle, böyle bir varlığın sosyal aktivitesinde, fiyatında karşılık gelen bir büyüme olmaksızın bir artış, fiyat düşüşünü hızlandıran olumsuz coşkulu duygulara işaret ediyor. Varlığın günlük grafikteki performansına bakıldığında, satın alma baskısının son 24 saatte önemli ölçüde düştüğü görülüyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) gibi temel göstergeler düşüş trendlerinde konumlandı.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’sunun açıklamaları bu altcoini sarstı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.