1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Goldman Sachs’ın kripto anketinden sürpriz sonuç!

Goldman Sachs’ın kripto anketinden sürpriz sonuç!

Goldman Sachs’ın kripto anketinden sürpriz sonuç!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük yatırım bankası olan Goldman Sachs’ın sigortacılar arasında yaptığı anketten şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs’ın kripto anketinden sürpriz sonuç!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş sonrası bireysel yatırımcılarda büyük bir panik havası yaşanıyor. Ancak kurumsal yatırımcıların fikir değiştirmemesi aksine son yıllardaki en yüksek benimseme oranlarına ulaşılması ise dikkat çekiyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2022 yılında beklentilerin çok altında fiyatlanıyor. Bilindiği gibi Wall Street devi Goldman Sachs, müşterilerilerinden gelen yoğun talep ile kripto para saklama hizmeti vermeye başlamıştı.

goldman sachs

Bankanın yaptığı yeni bir anket, kripto paralara olan kurumsal ilgiyi gözler önüne seriyor. Goldman, küresel sigorta sektörünün büyük bir kısmını temsil eden 328 CFO ve CIO’ya anlet yaptı. Dünyanın dört bir yanındaki sigortacılar, kripto para birimlerini en yüksek getiri sağlayacak varlık sınıfları listesinde beşinci sıraya yerleştirdi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ankete göre, özel sermaye, emtialar, gelişen piyasa hisse senetleri ve gayrimenkul sermayesi üç tercih arasından ilk tercih olarak seçildi. Bu dört varlık sınıfını, en yüksek toplam getiri sağlaması beklenen kripto para birimleri izledi.

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Global Başkanı Mathew McDermott, yaptığı açıklamada kripto para piyasanın olgunlaşmasının ve düzenlenmesinin ardından pazarın payının artacağını ifade etti ve çıkan sonuca şaşırdığını dile getirdi.

“Kripto piyasası olgunlaşmaya devam ettikçe, artan düzenleyici kesinlik ile birleştiğinde, kurumların bir kısmı, yatırım fırsatlarını keşfetmenin yanı sıra altta yatan blok zincir teknolojisinin yıkıcı etkisini tanıma konusunda daha emin oluyor. Bu pazarın potansiyelini açıkça fark eden küresel varlık yöneticilerinin artan oranda benimsenmesinden olumlu bir şekilde şaşkınlık duyduğumu belirtmeliyim.”

Ancak yine de kripto paralara yatırım yapmak istemeyenlerin daha fazla oranda olduğu da dikkat çekiyor. Kripto paraların ulaması gereken potansiyel kitle hala çok büyük.

Goldman’ın değerinden uzak olduğunu belirttiği Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 29,951 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitocin teknik analizi

Günlük Bitcoin  (BTC) fiyat hareketleri

Goldman Sachs’ın kripto anketinden sürpriz sonuç!

Kaynak