okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!

Goldman Sachs BTC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs ile FTX borsası iş birliğine gidiyor. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan ABD merkezli Goldman Sachs ile kripto para borsa FTX iş birliğine hazırlanıyor. Goldman Sachs’ın kaldıraçlı türev ticaretine başlamak için kripto para borsası FTX ile görüşmeler yaptığı basına yansıdı.

Barron’s’un verdiği habere göre, dev finans kuruluşu kendi türev araçlarından ve hizmetlerinden bazılarını kullanarak kripto türevleri sunmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda merkezi Bahamalar’da olan ve ABD’de FTX.US adıyla hizmet veren Amerikalı bri girişimci ve milyarder Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX borsası ile çalışacağı belirtildi.

İlgili: FTX token nedir, geleceği nasıl?

Temmuz 2021 verilerine göre FTX borsası ünlük ortalama 10 milyar dolarlık işlem hacmine ve bir milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. Kısa zaman önce Amerika Birleşik Devletleri’nde bir türev borsası kuran FTX, kaldıraçlı türev işlemlerinde takas faaliyeti ve aracılık için ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) lisans başvurusu yaptı.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1531994323591614470

Küresel kripto para borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US, şu anda türev ürünleri için aracılık hizmetleri sunmaya çalışıyor. Gerçekleşirse kripto para borsasının “vadeli işlem komisyonu tüccarlarına” (FCM’ler) bağlı olmak yerine teminat ve marj gereksinimlerini entegre olarak ele almasına izin verecek.

İlgili: FTX token fiyat tahimini

FTX.US başkanı Brett Harrison, konuya ilişkin yaptığı açıklamada borsa ile entegre şekilde çalışmak isteyen birçok FCM olduğunu ve aralarına büyüklerin de katılabileceğini belirtti.

“Şu anda borsa ile teknolojik olarak bütünleşme taahhütünde bulunan birden fazla FCM’miz var. Bunların arasında birkaç tane büyük isim de olması muhtemel.”

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC), FTX’in talebinin daha fazla incelenmesi gerektiğini açıkladı. Birçok Avrupa ülkesi ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto borsalarının çoğunun kaldıraçlı ticaret sunmasını yasaklaması kripto piyasasında uzun süredir tartışma konusu. Bilindiği gibi Binance, düzenleyici müdahaleler sonrasında birçok Avrupa ülkesinde türev ticaretini kapatmak zorunda kaldı.

Kaynak

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.