1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!

Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!

Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs ile FTX borsası iş birliğine gidiyor. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs ve FTX borsasından heyecanlandıran iş birliği!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan ABD merkezli Goldman Sachs ile kripto para borsa FTX iş birliğine hazırlanıyor. Goldman Sachs’ın kaldıraçlı türev ticaretine başlamak için kripto para borsası FTX ile görüşmeler yaptığı basına yansıdı.

Barron’s’un verdiği habere göre, dev finans kuruluşu kendi türev araçlarından ve hizmetlerinden bazılarını kullanarak kripto türevleri sunmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda merkezi Bahamalar’da olan ve ABD’de FTX.US adıyla hizmet veren Amerikalı bri girişimci ve milyarder Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX borsası ile çalışacağı belirtildi.

İlgili: FTX token nedir, geleceği nasıl?

Temmuz 2021 verilerine göre FTX borsası ünlük ortalama 10 milyar dolarlık işlem hacmine ve bir milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. Kısa zaman önce Amerika Birleşik Devletleri’nde bir türev borsası kuran FTX, kaldıraçlı türev işlemlerinde takas faaliyeti ve aracılık için ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) lisans başvurusu yaptı.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1531994323591614470

Küresel kripto para borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US, şu anda türev ürünleri için aracılık hizmetleri sunmaya çalışıyor. Gerçekleşirse kripto para borsasının “vadeli işlem komisyonu tüccarlarına” (FCM’ler) bağlı olmak yerine teminat ve marj gereksinimlerini entegre olarak ele almasına izin verecek.

İlgili: FTX token fiyat tahimini

FTX.US başkanı Brett Harrison, konuya ilişkin yaptığı açıklamada borsa ile entegre şekilde çalışmak isteyen birçok FCM olduğunu ve aralarına büyüklerin de katılabileceğini belirtti.

“Şu anda borsa ile teknolojik olarak bütünleşme taahhütünde bulunan birden fazla FCM’miz var. Bunların arasında birkaç tane büyük isim de olması muhtemel.”

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC), FTX’in talebinin daha fazla incelenmesi gerektiğini açıkladı. Birçok Avrupa ülkesi ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto borsalarının çoğunun kaldıraçlı ticaret sunmasını yasaklaması kripto piyasasında uzun süredir tartışma konusu. Bilindiği gibi Binance, düzenleyici müdahaleler sonrasında birçok Avrupa ülkesinde türev ticaretini kapatmak zorunda kaldı.

Kaynak