Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Gelecekte bizi ne bekliyor? Merak ediyorsanız işte cevabı

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blokchain, Metaverse, NFT ve Web3, son yıllarda hayatımızda olan kavramlar. Gelecekte bizi ne bekliyor sorusuna en iyi cevap Japonya’dan geldi. Detaylar haberimizde.

Gelecekte bizi ne bekliyor? Merak ediyorsanız işte cevabı

Kripto para piyasası gün geçtikçe büyüyor. Teknolojik gelişmeler bu yola her gün bir taş daha ekliyor. Dünya genelinde yaşanan dönüşümler ülekerin gelecek projeksiyonlarında kendini göstermeye  ise devam ediyor.

Geleceğin en başarılı ülkeleri döüşümü en iyi anlayanlar ve dolayısıyla dönüşümün hızına ayak uyduranlar  arasından çıkacak. Geçtiğimiz yıl spordan sanat dünyasına kadar birçok kişinin NFT akımına dahil olduğunu gördük. Bu yıl ise Metaverse etrafımızı sarmaladı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

Dünyanın önde gelen markaları Metaverse akımına dahil oldu ve sektör gün geçtikçe büyüyor. Bu anlamda önemli bir adım da dünyanın en iyi ekonomilerinden biri olan ayrıca eğitim alanında da üst sıralarda olan Asya ülkesi Japonya’dan geldi.

2022 yılında dünyanın en iyi 35’inci üniversitesi seçilen ve Todai olarak da bilinen Tokyo Üniversitesi, bu yıl içinde Metaverse’de yer alacak bir çalışma programı sunmaya hazırlanıyor.

Mühendislik Fakültesi aracılığı ile verilecek kurs, Metaverse üzerinden verilecek bu kursa katılan öğrenciler sertifika almaya hak kazacak. Kursa lise ve Üniversite öğrencileri katılabilecek.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Üniversite yetkilileri ayrıca Metaverse’de çalışmanın “yaş, cinsiyet, sosyal durum ve ikamet alanı ne olursa olsun herkesin mühendislik ve bilişim bilimi hakkında bilgi edinebileceği” bir durum yaratacağını da vurguladı.

Üniversite öğrencilerine ve halihazırda iş gücünde olanlara yapay zeka (AI), yeni nesil iletişim teknolojisi ve girişimcilik eğitimine odaklanan ilgili online kurslar aracılığıyla yeniden beceri/beceri geliştirme fırsatları sunulacak.

Nisan ayında, Niigata’daki NSG College League’de toplam 29 ticaret okulundan 3.800 öğrenci Metaverse’de 2022 mezuniyet töreni düzenledi. Geleceğin dünyası inşa ediliyor ve bu dünyayı yakından takip edenler geleceğini yeniden şekillendiriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.