FTX kurucusunun Türkiye’deki mal varlığına el konuldu

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de devam eden soruşturma çerçevesinde FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’in mal varlığına el konuldu. Bu yeni ve önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


FTX kurucusunun Türkiye’deki ma varlığına el konuldu

Kripto para borası FTX’in çökmesinden sonra Türkiye’de borsanın kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilgili dolandırıcılık iddiaları ile ilgili devam eden bir soruşturma var. İşte, bu soruşturma devam ederken, Türkiye’nin Sam Bankman-Fried’in varlıklarına el koyduğu bildirildi.

Kripto para medyasından U.today’de yer alan haberde kaynak olarak Anadolu Ajansı gösterildi. Sam Bankman-Fried’i mal varlığına ise devam eden soruşturma çerçevesinde el konulduğu belirtiliyor. İlgili soruşturma ise Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yürütülüyor.

İlgili – FTX çöküşünden en çok etkilenen ülkeler: Bakın Türkiye kaçıncı sırada

ftx

Bakan Nebati’den açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den de bu konu ile ilgili açıklama geldi. Bakan Nebati, vatandaşların kripto para sektörü konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi. Bakan, bu sektörün hem yeni fırsatlar hem de büyük riskler getirdiğini söyledi.

Kripto para borsası FTX’in çökmesi ve ardından gelen iflas, bu sektör ile ilgili daha kapsayıcı düzenlemelerin yapılması çağrılarını da beraberinde getirdi. FTX krizi sonucu Bitcoin ve Ethereum da dahil tüm piyasasında keskin fiyat düşüşleri yaşanıyor.

Bu arada FTX’in Türkiye kolu FTX TR adıyla faaliyet gösteriyordu. FTX’in çöküşü tüm şirketleri ve alt şirketleri vurdu.

İlgili – FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri durduruldu” açıklaması


Dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX, kısa süre önce mali sorunlar yaşamış ve buna çözüm aramıştı. Hatta Binance de FTX’i satın alarak kurtarma planları yapsa da daha sonra mali durumu görünce vaz geçmişti. Sonuç olarak Sam Bankman-Fried, şirket için iflas başvurusu yaptı. Bu kriz tüm kripto para piyasasını vurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX kurucusunun Türkiye’deki mal varlığına el konuldu
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.