fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 479540 ₺ ETH : 32843 ₺ XRP : 7.9 ₺ LTC : 1460.6 ₺ USDT : 13.877 ₺ XLM : 2.57 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Flux nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLUX coin haber ve gelişmeleri

Flux nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLUX coin haber ve gelişmeleri

Flux nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLUX coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Flux (FLUX) merkezsiz bir işlem gücü sağlayan blockchain tabanlı bir proje. Bu ekosistemin yerel kripto parası ise FLUX coin. Flux ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Flux nedir ve geleceği nasıl?

Flux (FLUX) 31 Ocak 2018 yılında başlatılan bir proje. Flux ekosistemi, benzersiz bir geliştirme ortamı tarafından desteklenen blockchain tabanlı çözümler ve merkezsiz bilgi işlem hizmetleri sağlamak için tasarlandı. Böylece, Amazon Web Services (AWS) gibi benzer merkezi yapıya sahip hizmetlere karşı güçlü bir alternatif sunuyor.

Bu ekosistemin Flux (FLUX) adını taşıyan kendi yerel tokeni var. Bu token İş İspatı (Proof of Work) algoritması, şu an 2,300 Flux düğümünden (node) oluşan merkezsiz hesaplama ağı, kendi Linux tabanlı işletim sistemi (FluxOS) ve kendi blockchain uygulama paketi ve Zelcore adı verilen kendi muhafaza cüzdanı ile çalışıyor.

İlgili – Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel INJ coin haber ve gelişmeleri

Flux, geliştirici ve kullanıcılara, geleceğin interneti Web 3.0’te merkezsiz uygulamalar (dApp’ler) oluşturup dağıtmalarını sağlayacak, merkezsiz ve kullanımı kolay bir platform sağlamak için tasarlandı. Flux ekonomik modeli, ağ büyümesini sağlamak için ağ katılımını teşvik ederken, aynı zamanda düğüm teminatlarının kilitlenmesi yoluyla kötü aktörlerin saldırısını de engelliyor.

Buna ek olarak Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında kripto para FLUX’ın madenciliğini yapmak da çok kolay. Çünkü sadece 3 gigabyte GPU RAM gerektiriyor. GPU aracılığıyla sağlanan bu adil madencilik sistemine bir de ekip ağ için ASIC’e dayanıklı olma desteği sağlıyor. Böylece büyük madencilik hizmetleri, merkezsiz yapıdan yararlanarak küçük madencileri saf dışı edemiyor.

Flux’ın arkasındaki ekip, ekosistemin merkezsiz kalmasını sağlayacak araçlar da sağlıyor topluluğa. Bunlardan biri de xDAO yönetim sistemi. Flux, topluluğun yön verdiği ve açık kaynak bir yapıya sahip. Böylece hiçbir finansal kuruma ya da büyük teknoloji şirketine bağlı değil.

İlgili – Dogelon Mars (ELON) nedir ve geleceği nasıl?

FLUX coin nedir?

FLUX coin, Flux ekosisteminin yerel kripto parası. FLUX 2021 yılındaki hızlı büyümesi ile dikkat çeken coinlerden biri. Özellikle Kasım 2021’deki yükselişi dikkat çekici. Çünkü bu yükseliş ile yeni bir ATH değeri kaydetti.

  • Flux coinin tüm zamanların en yüksek değeri: 2.94 dolar (12 Kasım 2021)

Flux nedir ve geleceği nasıl? Güncel FLUX coin haber ve gelişmeleri

Flux coin 2021 grafiği Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’te yer alan Flux (FLUX) ile ilgili önemli verileri ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Piyasa değeri: 366,640,211 dolar
  • Dolaşımdaki arz: 220,796,817.25 FLUX
  • Toplam arz: 440,000,000 FLUX
  • Maksimum arz: 220,347,380 FLUX

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.