Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Flow nedir? Flow token yatırım yapmaya değer mi?

Flow nedir? Flow - Flow token yatırım yapmaya değer mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Flow – Flow token, hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blockchaindir. CryptoKitties’in arkasındaki ekip tarafından piyasaya sunulan Flow, oyunlar, koleksiyon ürünleri ve bunlarla etkileşime giren uygulamalarla başlayan tüm tüketici uygulamaları ekosistemlerinin temelidir.


Flow nedir? Flow – Flow token yatırım yapmaya değer mi?

Flow nedir?

CryptoKitties’in arkasındaki ekip tarafından geliştirilen hızlı, merkezi olmayan ve oyunlar, koleksiyon ürünleri ve bunlarla etkileşime giren uygulamalarla başlayan tüm tüketici uygulamaları ekosistemlerinin temelini oluşturan geliştirici dostu bir blockchaindir.

Flow nedir?

Flow protokolünün kendi tokendir, yani protokol düzeyindeki tüm ücret ödemeleri, ödüller ve stake işlemleri için kullanılır.

Flow Protokolü, Ethereum (ETH) tabanlı bir kendi kendine dağıtılan token olan FLOW coine güç verir.  Temel olarak, bu coini tutan tüm adresler, işlem yapsalar da yapmasalar da dağıtılmış enflasyonu alabilirler.

FLOW token, Flow protokolünün kendi tokenidir, yani protokol düzeyindeki tüm ücret ödemeleri, ödüller ve stake işlemleri için kullanılır. FLOW, diğer tüm zincir üzerinde takas edilebilir tokenlerin de uyduğu standart Flow Fungible Token arayüzünü uygular. Bu arayüz, Flow’un yerel akıllı sözleşme programlama dili olan Cadence’de tanımlanmıştır ve bu, FLOW ile etkileşime giren uygulamalar yazmayı kolaylaştırır.

Flow nedir? Flow - Flow token yatırım yapmaya değer mi?

Geliştiriciler, ödemeler, işlemler ve ödül kazanmak için kullanılan ana para birimi olarak uygulamalarına FLOW’u dahil edebilirler. Geliştiriciler, isterlerse Flow üzerinde kendi özel kripto para birimlerini de oluşturabilirler.

Flow token yazının kaleme alındığı sırada 1,802,209,846 dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap’te ilk 50 kripto para arasında yer alıyor.

Flow token güncel fiyat ve piyasa verileri 

Flow coin fiyatı: Anlık FLOW fiyatı için tıklayınız.
Toplam Flow coin arzı: 1.378.211.739 FLOW
Piyasada işlem gören Flow coin arzı: Dolaşımdaki güncel FLOW arzı için tıklayınız.
Flow coin işlem hacmi. 24 saatlik FLOW işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 46,16 dolar
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi için 2,29 dolar (12 Mayıs 2022)
Toplam Flow coin yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

Flow coin ne için kullanılır?

FLOW token, tüm Flow ekonomisi için bir ödeme yöntemi ve aynı zamanda uzun vadeli bir yedek varlık olarak tasarlanmıştır. Token doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Ayrıca ücretler için ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için de kullanılır.

Flow coin iyi bir yatırım mı?

Flow, uzun vadeli yatırım için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca, Flow fiyat tahmini orta ve uzun vadede yükseliş gösteriyor. 2022 yılında 25 dolara ulaşma şansı yüksek. İlgili: Güncel Flow fiyat tahmini, Flow token geleceği ve beklentiler 2022-2025

Flow coin nereden alabilirim?

Flow’da işlem yapmak için en iyi borsalar şu anda Binance, Mandala Exchange, FTX, Huobi Global ve OKEx’tir.  

Flow coin yatırım yapılabilir bir coin mi?

Bu platform yalnızca kayıtlı kullanıcıların coin ticareti yapmasına izin verir ve FLOW satın almak, yatırımcıların aşağıdaki adımları uygulamasını gerektirir: Platforma katılıp ve hesabı etkinleştirmeniz gerekebilir. Başka bir cüzdandan para aktararak veya USDT satın almak ve takas etmek için itibari para yatırarak hesaba USDT ile para yatırın. Sonra Flow coin satın alın.

Flow coin nasıl alınır?

Şu anda FLOW coin edinmenin birkaç yolu vardır:

 • Flow’u Destekçi (backer) olarak talep edebilirsiniz: Mevcut Flow destekçileri (backers) Flow talep edebilir.
 • Doğrulayıcı (validator) olarak Flow kazanabilirsiniz: Bir nod çalıştırmanın ödülü olarak yeni basılan FLOW alabilirsiniz.
 • Platform Katılımcısı (contributor) olarak FLOW kazanabilirsiniz: Flow’u geliştirmenin ödülü olarak yeni FLOW alabilirsiniz.
flow Flow nedir? Flow token yatırım yapmaya değer mi?

FLOW nasıl kullanılır?

FLOW ile:

 • Harcama yapabilirsiniz
 • Stake yapabilirsiniz
 • işlemlerde yetkilendirebilirsiniz
 • hodl edebilirsiniz
 • Oy kullanabilirsiniz
 • Gönderebilir, paylaşabilirsiniz
 • Dapp oluşturabilir ve geliştirebilirsiniz.

 FLOW harcamak

Flow’u harcamak için ihtiyacınız olan tek şey bir hesap ve işlemleri imzalamak için bir araçtır (cüzdan, emanetçi veya başka bir imzalama hizmeti). FCL (Flow Client Library) herhangi bir dapp’e gitmeyi, hesabınızla oturum açmayı ve ardından yalnızca bir satın alma işlemi yapmaya karar verdiğinizde seçtiğiniz cüzdanla oturum açmayı son derece kolay hale getirir.

FLOW stake yapmak

Stake edilen bir düğümü çalıştırmak için FLOW’u kullanabilirsiniz. Düğüm operatörleri, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödül olarak yeni oluşturulan FLOW’u alırlar.

FLOW yetkilendirme

Stake yetkilendirmesi için FLOW’u kullanabilirsiniz. Yetki verenler, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödül olarak yeni oluşturulan FLOW alırlar.

Elde FLOW tutma

FLOW’u zaten satın aldıysanız ve tutmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz var:

 • Nispeten küçük, kısa vadeli hodl için – çoğu insan bir cüzdan kullanır. Cüzdanlar, FLOW tokenlerinizi kullanırken işlemleri imzalamanıza (eylemlerinizi doğrulamanıza) yardımcı olmak için kullanılır.
  Daha büyük, uzun vadeli hodl için – fonlarınızı güvende tutmak için bir saklama sağlayıcısı kullanmak isteyebilirsiniz. Flow’u destekleyen cüzdanları ve emanetçileri Flow Port’ta bulabilirsiniz.

FLOW ile oylama

Flow topluluğuna katılmak, yalnızca bir düğüm çalıştırmaktan veya bir Dapp oluşturmaktan daha fazlasıdır. Aynı zamanda protokol, içeriği ve bundan etkilenen insanlar hakkında tartışma, münazara ve karar verme ile ilgilidir. Topluluk anketlerine ve yönetimle ilgili diğer etkinliklere oy göndermek için Flow hesabınızı kullanabilirsiniz.

FLOW gönderme ve paylaşma

Sadece paylaşmak ve arkadaşlarınızı Flow’a getirmek istiyorsanız, bu yenilebilir bir aranjmandan daha kolaydır.

Flow blok zincirini, herhangi bir FLOW tokenini kendiniz tutmadan kullanmak mümkündür. Ücretsiz oyunlar, denemeler, topluluk anketleri ve diğer topluluk etkinliklerinin tümü yalnızca bir hesap (bir kişinin adına oluşturulabilir) ve bir kullanıcı aracısı tarafından ödenebilecek küçük bir sabit ücret ile gerçekleştirilebilir.

Protokol, bu işlemleri işlemek için bazı FLOW tokenleri gerektirir. Ancak bir ürün, elinde FLOW’u olmayan kullanıcıları destekleyebilir ve yine de o kullanıcıya Flow protokolünün sağladığı tüm temel güvenlik garantilerini sağlar.

FLOW’u aktarma, hesap oluşturma ve anahtarları güncelleme, Flow Port’ta kolaylaştırılan işlemlerdir.

Flow nedir? Flow - Flow token yatırım yapmaya değer mi?

İşlemleri gönderme ve kullanıcıları güncelleme

İşlemler, Access API aracılığıyla bir FLOW SDK’sı kullanılarak gönderilir.

Flow’da bir işlem, hash’iyle tanımlanır – işlem imzalanır imzalanmaz var olan hash bir Erişim veya Koleksiyon noduna gönderilir. İşlemlerin sonuçları, Access API aracılığıyla işlem hashi ile sorgulanabilir. Kullanıcı, herhangi bir zamanda FLOW Bloğu Gezgini aracılığıyla bir işlemin durumunu kontrol edebilir.

Bu sonuçları uygulamanızda yerel olarak göstermek için, örneğin Flow Go SDK’yı kullanarak işlem sonuçlarını getirmek için bir Flow SDK kullanabilirsiniz.

Bir Flow SDK kullanarak, örneğin Flow Go SDK kullanarak bir Flow Access API’sinden adrese göre hesap durumunu da alabilirsiniz.

İşlem mühürlendikten sonra bir olay yayınlanır ve işlem olaylarını okuyabilir ve kullanıcıyı güncelleyebilirsiniz.

Flow SDK’ları, örneğin Flow Go SDK’yı kullanarak Flow Access API’sini kullanarak etkinlikler için yoklamaya da izin verir.

Canlı Flow – Flow token fiyatları


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.