fbpx
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Flow coin nedir? Nasıl kullanılır?

Flow coin nedir? Nasıl kullanılır?

Flow coin nedir? Nasıl kullanılır?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Flow coin, hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blockchain. CryptoKitties’in arkasındaki ekip tarafından piyasaya sunulan Flow, oyunlar, koleksiyon ürünleri ve bunlarla etkileşime giren uygulamalarla başlayan tüm tüketici uygulamaları ekosistemlerinin temelidir.

Flow coin protokolü

Flow Protokolü, Ethereum tabanlı bir kendi kendine dağıtılan token  olan FLOW coine güç vermektedir.  Temel olarak, bu coini tutan tüm adresler, işlem yapsalar da yapmasalar da dağıtılmış enflasyonu alabilecektir.

FLOW coin, Flow protokolünün kendi tokendir, yani protokol düzeyindeki tüm ücret ödemeleri, ödüller ve stake işlemleri için kullanılır. FLOW , diğer tüm zincir üzerinde takas edilebilir tokenlerin de uyduğu standart Flow Fungible Token arayüzünü uygular. Bu arayüz, Flow’un yerel akıllı sözleşme programlama dili olan Cadence’de tanımlanmıştır ve bu, FLOW ile etkileşime giren uygulamalar yazmayı kolaylaştırır.

Flow coin bir Kripto Para Birimi mi?

FLOW coin bir kripto para birimi, Flow blockchain’i sürdürmenin ve çalıştırmanın anahtarıdır. Geliştiriciler, ödemeler, işlemler ve ödül kazanmak için kullanılan ana para birimi olarak uygulamalarına FLOW’u dahil edebilirler. Geliştiriciler, isterlerse Flow üzerinde kendi özel kripto para birimlerini de oluşturabilirler.

Flow coin ne için kullanılır?

FLOW coin, tümFlow ekonomisi için bir ödeme yöntemi ve aynı zamanda uzun vadeli bir yedek varlık olarak tasarlanmıştır. Token doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Ayrıca ücretler için ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için de kullanılır.

Flow coin iyi bir yatırım mı?

Flow , uzun vadeli yatırım için harika bir kripto paradır. Ayrıca, Flow fiyat tahmini kısa vadede yükseliş gösteriyor. 2021 sonunda 26.9 dolara ulaşma şansı yüksek.

Flow coin nereden alabilirim?

1.344.157.523 FLOW token arzı vardır. Flow’da işlem yapmak için en iyi borsalar şu anda Binance, Mandala Exchange, FTX, Huobi Global ve OKEx’tir.

Flow coin yatırım yapılabilir bir coin mi?

Bu platform, yalnızca kayıtlı kullanıcıların coin ticareti yapmasına izin verir ve FLOW satın almak, yatırımcıların aşağıdaki adımları uygulamasını gerektirir: Platforma katılıp ve hesabı etkinleştirmeniz gerekebilir. Başka bir cüzdandan para aktararak veya USDT satın almak ve takas etmek için itibari para yatırarak hesaba USDT ile para yatırın. Sonra Flow coin satın alın

Flow coin nasıl alınır?

Şu anda FLOW coinlerini edinmenin birkaç yolu vardır:

Flow’u Destekçi (backer) Olarak Talep Edin: Mevcut Flow destekçileri (backers) Flow talep edebilir.
Doğrulayıcı (validator) Olarak Flow kazanın: Bir nod çalıştırmanın ödülü olarak yeni basılan FLOW alabilirsiniz.
Platform Katılımcısı (contributor) olarak FLOW kazanın: Flow’u geliştirmenin ödülü olarak yeni ortaya çıkan FLOW’u alın

flow coin Flow coin nedir? Nasıl kullanılır?

FLOW nasıl kullanılır?

FLOW ile:

 • Harcama yapabilirsiniz
 • Stake yapabilirsiniz
 • işlemlerde yetkilendirebilirsiniz
 • Elinizde tutabilirsiniz
 • Oy kullanabilirsiniz
 • Gönderebilir, paylaşabilirsiniz
 • Dapp yaratabilir, geliştirebilir ve büyütebilirsiniz.

 FLOW harcamak

Flow’u harcamak için ihtiyacınız olan tek şey bir hesap ve işlemleri imzalamak için bir araçtır (cüzdan, emanetçi veya başka bir imzalama hizmeti). FCL (Flow Client Library) herhangi bir dapp’e gitmeyi, hesabınızla oturum açmayı, iyi vakit geçirmeyi ve ardından yalnızca bir satın alma işlemi yapmaya karar verdiğinizde seçtiğiniz cüzdanla oturum açmayı son derece kolay hale getirir.

FLOW stake yapmak

Stake edilen bir düğümü çalıştırmak için FLOW’u kullanabilirsiniz. Düğüm operatörleri, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödül olarak yeni oluşturulan FLOW’u alırlar.

FLOW Yetkilendirme

Stake yetkilendirmesi için FLOW’u kullanabilirsiniz. Yetki verenler, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödül olarak yeni oluşturulan FLOW alırlar.

Elde FLOW tutma

FLOW’u zaten satın aldıysanız ve tutmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır

 • Nispeten küçük, kısa vadeli elde tutmalar için – çoğu insan bir cüzdan kullanır. Cüzdanlar, FLOW tokenlerinizi kullanırken işlemleri imzalamanıza (eylemlerinizi doğrulamanıza) yardımcı olmak için kullanılır.
  Daha büyük, uzun vadeli saklamalar için – fonlarınızı güvende tutmak için bir saklama sağlayıcısı kullanmak isteyebilirsiniz.Flow’u destekleyen cüzdanları ve emanetçileri Flow Port’ta bulabilirsiniz.

FLOW ile oylama

Flow topluluğuna katılmak, yalnızca bir düğüm çalıştırmaktan veya bir Dapp oluşturmaktan daha fazlasıdır. Aynı zamanda protokol, içeriği ve bundan etkilenen insanlar hakkında tartışma, münazara ve karar verme ile ilgilidir. Topluluk anketlerine ve yönetimle ilgili diğer etkinliklere oy göndermek için Flow hesabınızı kullanabilirsiniz.

FLOW Gönderme ve Paylaşma

Sadece paylaşmak ve arkadaşlarınızı Flow’a getirmek istiyorsanız, yenilebilir bir aranjmandan daha kolaydır.

Flow blok zincirini, herhangi bir FLOW tokenini kendiniz tutmadan kullanmak mümkündür. Oynaması ücretsiz oyunlar, denemeler, topluluk anketleri ve diğer topluluk etkinliklerinin tümü yalnızca bir hesap (bir kişinin adına oluşturulabilir) ve bir kullanıcı aracısı tarafından ödenebilecek küçük bir sabit ücret ile gerçekleştirilebilir.

Protokol, bu işlemleri işlemek için bazı FLOW tokenleri gerektirir, ancak bir ürün, elinde FLOW’u olmayan kullanıcıları destekleyebilir ve yine de o kullanıcıya Flow protokolünün sağladığı tüm temel güvenlik garantilerini sağlar.

FLOW’u aktarma, hesap oluşturma ve anahtarları güncelleme, Flow Port’ta kolaylaştırılan işlemlerdir.

İşlemleri Gönderme ve Kullanıcıları Güncelleme

İşlemler, Access API aracılığıyla bir FLOW SDK’sı kullanılarak gönderilir.

Flow’da bir işlem, hash’iyle tanımlanır – işlem imzalanı rimzalanmaz var olan hash bir Erişim veya Koleksiyon noduna gönderilir. İşlemlerin sonuçları, Access API aracılığıyla işlem karması ile sorgulanabilir. Kullanıcı, herhangi bir zamanda FLOW Bloğu Gezgini aracılığıyla bir işlemin durumunu kontrol edebilir.

Bu sonuçları uygulamanızda yerel olarak göstermek için, örneğin Flow Go SDK’yı kullanarak işlem sonuçlarını getirmek için bir Flow SDK kullanabilirsiniz.

Bir Flow SDK kullanarak, örneğin Flow Go SDK kullanarak bir Flow Access API’sinden adrese göre hesap durumunu da alabilirsiniz.

İşlem mühürlendikten sonra bir olay yayınlanır ve işlem olaylarını okuyabilir ve kullanıcıyı güncelleyebilirsiniz.

Flow SDK’ları, örneğin Flow Go SDK’yı kullanarak Flow Access API’sini kullanarak etkinlikler için yoklamaya da izin verir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: