1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para Ne Zaman Satılır? Uzman Görüşleri:

Kripto Para Ne Zaman Satılır? Uzman Görüşleri:

Kripto Para Ne Zaman Satılır? Uzman Görüşleri:
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
CNBC’de yayınlanan ‘Fast Money’in son programında uzmanlar, Bitcoin fiyatları düşmeye başlaması durumunda, kripto para biriminin ne zaman satılacağı konusunda yatırımcılara bazı fikirler verdiler. Uzmanlara göre, kripto para biriminin ne zaman satılacağı konusunda 3 koşul var.

Kripto Para Ne Zaman Satılır?

 

Bitcoin fiyatları Kripto Para Ne Zaman Satılır? Uzman Görüşleri:Bitcoin fiyatları Mayısın başından bu yana yükseldi. Bitcoin’in 10.000 $ ‘ı geçmesi bekleniyordu ama 8500 $’ ın altına düştü. Yaşananlar, kripto piyasasının istikrarsız olduğunu iddia edenleri haklı çıkarıyor ve fiyatların düzenli olarak dalgalanabileceğini gösteriyor. Ve 6500 dolara kadar düştü.

Bir borsa uzmanı, Bitcoin yatırımcısı ve bir finansal danışman olarak tanınan  Brian Kelly, yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yaparken 3 şartı olduğunu söyledi.

İlk koşul tez değişikliği. Bu durumun anlamı, kripto piyasasının normal hareket etmemesi ya da fiyatlarda düşüş olabileceğidir, ilk uyarı işaretidir.

Brain Kelly
Brain Kelly

Bir sonraki koşul, piyasa hakkında yeni bilgilerin kripto para birimini etkileyip etkilemediğini kontrol etmektir. Eğer kripto para olumlu etkiliyorsa, yatırımcının endişelenmesine gerek yoktur. Eğer olumsuz etkiliyorsa, yatırımcının kripto para birimini satmayı düşünmeye başlaması gerekir.

Üçüncü koşul, önceden belirlenmiş bir durma noktasına sahip olmaktır. Örneğin, yatırımcı 3 dolar civarında yatırım yaptıysa ve eğer yatırımcının parayı satması gerektiğinde 2 dolara düştüyse.

Satın aldığınız kripto para birimi, diğer kripto çiftlerine karşı az da olsa azalmaya başlıyorsa, yatırımcı parayı erken aşamalarında satarak çok fazla para kaybetmenin önüne geçer.

Bir Twitter kullanıcısı, Sir Altcoin Guy diyor ki:

Brian’ın söylediklerinin tam tersini yap. Ne hakkında konuştuğunu bile bilmiyor

Jon Moore diyor ki:

Ne bu uzmanlara ne de borsalara güvenmeyin, kriptolarınızı borsada değil ledger’ınızda tutun!”

Başka bir Twitter kullanıcısı ‘the crypto model’ şöyle diyor:

Bu herif yatırım tavsiyesi mi veriyor yoksa sadece eğlenmeye mi çalışıyor? ”

Igor adında bir Twitter kullanıcısı diyor ki:

Bu hiç mantıklı değil, dürüst olmak gerekirse. Büyük ihtimalle para kaybetmeye yol açar.