1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Fantom (FTM) coin teşvik paketi sonrası %100 arttı, arkası gelir mi?

Fantom (FTM) coin teşvik paketi sonrası %100 arttı, arkası gelir mi?

Fantom (FTM) coin teşvik paketi sonrası %100 arttı, arkası gelir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fantom FTM coin son iki hafta içerisinde bir patlama yaşadı ve %100’ün üzerinde artış gösterdi. FTM coinin yavaşlamaya da niyeti yokmuş gibi görünüyor.

Fantom (FTM) coin teşvik paketi sonrası %100 arttı arkası gelir mi?

Fantom (FTM) coin son 24 saatte %21’den fazla artış göstererek 0.8444 dolardan işlem görüyor. FTM gün içerisinde 0.89 dolara kadar yükseldi.

Fantom FTM coinin yaşadığı son dalgalanma, kripto alanında sıkça görülen bir parlama değil. Fantom’da meydana gelen yeni gelişmelerin bir sonucu.

Birinci katman bir akıllı sözleşme platformu olan Fantom, yavaş işlem hızları ve yüksek işlem maliyetleri sorunlarını çözmek için bir yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik mimarisi kullanıyor.

fantom FTM
FTM/USD Grafik

Fantom’da meydana gelen gelişmeler demişken ilk bahsedilmesi gereken tabi ki 320 milyon dolarlık teşvik programı.

FTM likidite teşvik programı

Pazartesi günü, Fantom resmi Twitter sayfasında geliştiriciler için özel bir teşvik programı duyurdu:

Program, 370 milyon FTM yani yaklaşık 320 milyon dolar teşvik vadediyor. Teşvik programı Fantom ekosistemine yeni protokoller ve likidite çekmek için tasarlanmış.

Programa yalnız Fantom geliştiricileri başvurabiliyor. Fantom ağında faaliyete geçen protokoller Fantom Vakfından 1 milyon-5 milyon FTM arası hibe alabiliyorlar. Hibeler protokollerde kilitli TVL değerlerine göre dağıtılıyor.

Fantom sosyal medya etkileşimini artırdı

Geçtiğimiz ay Fantom sosyal medya etkileşim ivmesini de bir hayli artırdı. Lunar Crush verilerine göre, platform sosyal medyada bir önceki aya göre %34 daha fazla anıldı. Bunun yanında, Fantom aynı sürede 415.000 yeni adrese daha ulaşması başardı. FTM işlemleri de günlük ortalama 300.000 sayısına ulaşmış durumda.

FTM DeFi ekosisteminde büyüyor

Son olarak, devasa yükselişinin bir başka nedeni de FTM’de DeFi’de kilitli toplam değerdeki artış. 192 milyon dolarlık TVL ile DeFi ekosistemi SpookySwap borsası tarafından yönetiliyor.

DeFi Llama’ya göre, Fantom Blockchain üzerindeki TVL 657 milyon doları aştı.

Bütün bu gelişmeler FTM coini güçlü kılan unsurlar. FTM 20 Temmuz’dan beri %500 arttı. FTM yükselişi yakın gelecekte pek de duracağa benzemiyor.

İlgili: Fantom (FTM) nedir? Fantom Coin yatırım yapılabilir mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: