1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzmanların Mart ayında sıkı takibe aldığı 2 kripto para

Uzmanların Mart ayında sıkı takibe aldığı 2 kripto para

Uzmanların Mart ayında sıkı takibe aldığı 2 kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında volatilite devam ediyor. Buna rağmen uzmanlar, yüksek enflasyon ve artan jeopolitik riskler ortamında kripto sektörünün önem kazanacağını düşünüyor. Özellikle bu 2 kripto paraya dikkat çekiliyor.


Uzmanların Mart ayında sıkı takibe aldığı 2 kripto para

Kripto para piyasası 2022 yılına çok zorlu bir başlangıç yaptı. Genel piyasa yüzde 18 düşerken, toplam piyasa değeri de 1.8 trilyon dolara geriledi. Buna rağmen sektörün temelleri hala iyi görünüyor. Özellikle yükselen enflasyon ve jeopolitik belirsizlikler, yatırımcıları geleneksel para birimlerini çeşitlendirmeye itiyor.

Bundan dolayı uzmanlar iki kripto paranın Mart ayı ve daha sonra da fırsatlar sunabileceğini düşünüyor. Bu iki coin – Fantom (FTM) ve Solana (SOL) – ile ilgili ayrıntılara bakalım.

Fantom

Fantom (FTM) nedir? Fantom Coin yatırım yapılabilir mi?

2019 yılında kurulan Fantom bir blockchain platform ve merkezsiz uygulamaları (Dapp) barındırmak amacıyla tasarlandı. Fantom, işlemler için uygun değerler sunuyor ve etkileyici teknik özelliklere sahip. Bundan dolayı da uzun vadede büyüme potansiyeli olan kripto paralardan.

İlgili – Fantom (FTM) nedir? FTM token yatırım yapılabilir mi?

Fantom’un piyasa değeri 4.2 milyar dolar. Bu açıdan Solana ve Ethereum (sırasıyla 29 milyar dolar ve 318 milyar dolar) gibi rakiplerine göre daha küçük bir proje. Bundan dolayı uygun değerleri yatırımcılar için daha ulaşılabilir kılıyor bu projesi.

İlgili – Güncel Fantom fiyat tahmini, FTM token geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Solana

Solana ağında 2022'nin en büyük hack saldırısı!

29 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Solana, daha büyük ve daha oturaklı Dapp platformu arayan yatırımcılar için mükemmel bir seçenek olabilir. Solana blockchain sektörün lider gelişmelerime ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda bu projenin aktif geliştirme ekibi de karşılaştıkları zorluklar üzerinde sıkı bir çalışma yapıyor.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Saniyede 50,000 işlem kapasitesi ile Solana’nın hızı Ethereum gibi rakibinin çok üzerinde. ETH, saniyede 15 işlem yapma kapasitesine sahip bir proje. SOL platformunun yüksek hızı ise Dapp geliştiricilerini çekiyor. Özellikle de yüksek ölçekleme arayan projeler Solana’ya yöneliyor.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.