1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Paralarının değerinin çöküşünü gören İngiliz ve Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşları, Euro ve Sterlin satarak özellikle 2 kripto para alımı yapıyor. İlgili veriler ve yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Dünya genelinde birçok kripto para çöküşler yaşıyor. Bu çöküşlerin ortasında yatırımcılar kripto para sektörüne yönelmeye başlıyor. Başta da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar geliyor.

İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki yatırımcılar ellerindeki Sterlin (GBP) ve Euro’yu (EUR) satarak rekor seviyelerde Bitcoin satın alıyorlar. Bu olay ile ilgili verileri ise kripto piyasası analiz platformu Messari, 29 Eylül’de açıkladı. Ayrıca bunu gösteren grafikler paylaşan Messari şöyle diyor:

“İngiltere ve AB ülkelerindeki bireyler, paralarının değerini çöktüğünü gördükçe, Euro ve Sterlin satarak Bitcoin alıyorlar. Eğer bunlar volatiliteyi yakalamak için yapılan işlemler olsaydı o zaman Mayıs 2021 ve hatta Mart 2020’deki gibi sıçramalar görürdük.”

İlgili – Bitcoin fiyatının $20k altında takıldığı seviye: Güncel BTC teknik analizi

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Yatırımcılar Bitcoin almak için EUR ve GBP satıyor Kaynak: Messari

Yukarıdaki grafik şunu gösteriyor. Euro ve Sterlin ile yapılan Bitcoin alımları 22 – 27 Eylül haftasında dikkat çeken bir artış yaşadı.

İlgili – Ethereum fiyatı için sırada ne var? Güncel ETH teknik analizi

Fiat satarak alınan bir diğer kripto Ethereum

Kripto analiz şirketi aynı zamanda yatırımcıların EUR ve GBP satarak Ethereum aldığını da bildiriyor. Tabii Bitcoin ile kıyaslandığında daha az oranda bir ETH alımı var. Ancak yine de AB ülkeleri yatırımcılarının yöneldiği ikinci kripto para Ethereum.

Ethereum ise özellikle İngiliz sterlini ile alınıyor. Çünkü GBP ile alınan ETH hacimlerinde dikkat çeken bir artış var. Tabii BTC hacmi kadar değil.

Öte yandan İngiliz sterlini ile Bitcoin işlem hacmi borsalarda 26 Eylül’de zirve yaptı. Buradaki işlem hacmi tek bir günde 881 milyon dolar ile dikkat çekiyor. Bu tarihi bir rekor. Genelde buradaki hacim günlük 70 milyon dolar civarında.

Kaynak