Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Paralarının değerinin çöküşünü gören İngiliz ve Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşları, Euro ve Sterlin satarak özellikle 2 kripto para alımı yapıyor. İlgili veriler ve yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Dünya genelinde birçok kripto para çöküşler yaşıyor. Bu çöküşlerin ortasında yatırımcılar kripto para sektörüne yönelmeye başlıyor. Başta da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar geliyor.

İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki yatırımcılar ellerindeki Sterlin (GBP) ve Euro’yu (EUR) satarak rekor seviyelerde Bitcoin satın alıyorlar. Bu olay ile ilgili verileri ise kripto piyasası analiz platformu Messari, 29 Eylül’de açıkladı. Ayrıca bunu gösteren grafikler paylaşan Messari şöyle diyor:

“İngiltere ve AB ülkelerindeki bireyler, paralarının değerini çöktüğünü gördükçe, Euro ve Sterlin satarak Bitcoin alıyorlar. Eğer bunlar volatiliteyi yakalamak için yapılan işlemler olsaydı o zaman Mayıs 2021 ve hatta Mart 2020’deki gibi sıçramalar görürdük.”

İlgili – Bitcoin fiyatının $20k altında takıldığı seviye: Güncel BTC teknik analizi

Euro ve Sterlin’i satan yatırımcılar bu 2 kripto parayı alıyor

Yatırımcılar Bitcoin almak için EUR ve GBP satıyor Kaynak: Messari

Yukarıdaki grafik şunu gösteriyor. Euro ve Sterlin ile yapılan Bitcoin alımları 22 – 27 Eylül haftasında dikkat çeken bir artış yaşadı.

İlgili – Ethereum fiyatı için sırada ne var? Güncel ETH teknik analizi

Fiat satarak alınan bir diğer kripto Ethereum

Kripto analiz şirketi aynı zamanda yatırımcıların EUR ve GBP satarak Ethereum aldığını da bildiriyor. Tabii Bitcoin ile kıyaslandığında daha az oranda bir ETH alımı var. Ancak yine de AB ülkeleri yatırımcılarının yöneldiği ikinci kripto para Ethereum.

Ethereum ise özellikle İngiliz sterlini ile alınıyor. Çünkü GBP ile alınan ETH hacimlerinde dikkat çeken bir artış var. Tabii BTC hacmi kadar değil.

Öte yandan İngiliz sterlini ile Bitcoin işlem hacmi borsalarda 26 Eylül’de zirve yaptı. Buradaki işlem hacmi tek bir günde 881 milyon dolar ile dikkat çekiyor. Bu tarihi bir rekor. Genelde buradaki hacim günlük 70 milyon dolar civarında.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.