1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’un rakibi “O” kripto paradan inanılmaz çıkış!

Ethereum’un rakibi “O” kripto paradan inanılmaz çıkış!

Ethereum’un rakibi “O” kripto paradan inanılmaz çıkış!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’a güçlü bir rakip olan bu kripto paranın 2021 boyunca kaydettiği yükselişe inanamayacaksınız!

Ethereum’un rakibi tam %4,408 yükseldi!

Güçlü bir Ethereum (ETH) rakibi, 2021’in başından bu yana devasa bir büyüme kaydetti. Kripto piyasını derinden sarsan birçok büyük düzeltmeden alnının akıyla çıkan kripto para, şimdi piyasa değeri bakımından ilk on dijital varlık arasında yer alıyor.

Akıllı sözleşme platformu ve Ethereum’un rakibi Avalanche (AVAX), 2020 yılına 3,27 dolardan giriş yaptı ve 21 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 147,42 dolara ulaştı. Bu da %4,408’lik muazzam bir artış anlamına geliyor.

Ethereum'un rakibinden inanılmaz çıkış!

ATH fiyatına ulaştıktan sonra, AVAX’ın fiyatı bir miktar geri çekildi. Hatta 13 Aralık’ta yaşanan büyük piyasa düzeltmesi sırasında varlığın fiyatı, 75 dolara kadar düştü. Ancak boğalar akıllı sözleşme tokenini yeniden yükseliş trendine taşıdı ve şu anda ise yaklaşık 111 dolardan işlem görüyor.

Son düşüşle birlikte, AVAX yılın başından bu yana %3.325 ve son yedi gün içinde %43’ün üzerinde artış kaydetmiş oldu. Bu arada Bitcoin (BTC) 1 Ocak’tan bu yana %62 artarken, son bir hafta içinde ise %3 düştü.

Esasen, son geri çekilmeden sonra bile AVAX, piyasa kapitalizasyonu sıralamasında yükselişine devam etti. Ve şu anda 27 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10’uncu en büyük kripto para olmaya devam ediyor.

İlgili: Avalanche (AVAX) fiyat tahmini 2021-2030

(39.375 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ripple (XRP) 8. sırada yer alırken; XRP’yi ise 27.46 milyar dolar ile 9. sırada yer alan Terra (LUNA) takip ediyor.)

Avalanche, tartışmasız en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olmayı hedefliyor. 

Bu arada Kraken borsası kısa süre önce, 21 Aralık’ta AVAX’ı platformda destekleyeceğini ve AVAX’ı USD ve EUR ile paritelendireceğini duyurdu. Ve altcoin için artan talebin arkasında da büyük ölçüde bu listelenme vardı.

Ayrıca bu haftanın başlarında, bir başka popüler kripto para platformu olan BitGo, kurumsal müşterileri için AVAX’a erişim sağladığını ve yüksek hızlı merkezsiz finans (DeFi) platformlarına yönelik talep artarken, Avalanche C-Chain üzerinde çıkarılan yerel tokenlere erişim sağladığını duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.