1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’daki yükselişle DeFi’den yeni ATH sürprizi

Ethereum’daki yükselişle DeFi’den yeni ATH sürprizi

Ethereum’daki yükselişle DeFi’den yeni ATH sürprizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans (DeFi) sektörü, Ethereum’daki yükseliş ile yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı.


Ethereum’daki yükselişle DeFi’den yeni ATH sürprizi

Ethereum yeniden 4,000 dolara tırmanırken, DeFi sektörü de yeni ATH yaptı. DeFi’nin piyasa değeri 145.5 milyar dolara ulaştı. Veriler, TradingView endeksinden. Bir önceki ATH değerine Mayıs ayında Ethereum fiyatı 4,170 doların üzerine çıktığında ulaşılmıştı.

En büyük DeFi projesi

CoinMarketCap’in verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük DeFi projesi hala Uniswap. Projenin piyasa değeri 18 milyar dolara ulaşırken, akıllı sözleşmelerinde ise kilitli toplam varlıkların değeri (TVL) 5 milyar dolar. Bu arada KoinMedya.com olarak daha önce Uniswap’in SEC tarafından soruşturulmaya başladığını haber vermiştik.

İlgili haber: SEC soruşturması haberi üzerine Uniswap (UNI) fiyatına darbe

Genellikle TVL değeri piyasanın DeFi’ye nasıl yaklaştığını belirleyen en önemli faktör. Yatırımcı ve traderler akıllı sözleşmelere fon yatırdığında, varlıkları nakde çevirerek piyasadan çıkış yapma gibi bir pozisyonları olmadığını gösteriyor.

Yükselen DeFi tokenleri

Bu arada UNI ve AAVE gibi DeFi tokenleri sadece son bir ayda sırasıyla yüzde 44 ve 33 oranında büyüdüler.

Öte yandan yakın zamanda yapılan Londra güncellemesinin de DeFi üzerinde büyük etkisi olabilir. Çünkü yeni getirilen özellikle Ethereum ağı işlem hacmini artırıyor.

Merkezsiz bir finans ağı, kullanıcılara üçüncü bir tarafın katılımı olmadan finansal çözümler sağlamak için birlikte çalışan açık kaynaklı yazılım ve protokollerin bir araya geldiği yerdir. Uniswap gibi DeFi platformları, kullanıcıların piyasada likidite sağlayarak veya fonlarını ödünç vererek pasif gelir elde etmelerini sağlar. DeFi platformu, kripto para işlem paritelerine likidite sağlayan protokoller veya bireyler gibi Piyasa Yapıcıların hizmetlerini kullanan geleneksel piyasa yapıcılığı sisteminden uzaklaşmak için çoğunlukla Likidite Havuzlarını kullanıyor.

Kaynak

İlgili – Vitalik Buterin’e göre DeFi’ye zarar veren kritik özellik

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: