1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’daki kritik gelişmeler neyin habercisi?

Ethereum’daki kritik gelişmeler neyin habercisi?

Ethereum’daki kritik gelişmeler neyin habercisi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı bir kez daha birkaç gün önce kaydettiği ATH değerine doğru ilerliyor. Buradaki yükselişe paralel olarak ağdaki bazı verilerde düşüş var. Bu önemli verilerdeki düşüşün ne anlama geldiğine bakalım.


Ethereum’daki kritik gelişmeler neyin habercisi?

Ethereum gaz ücretleri son beş günde düşerken, kripto paranın fiyatı de bu hafta kaydettiği 4,665 dolar ATH değerine (tüm zamanların en yüksek fiyatı) doğru yaklaşıyor.

Ethereum şu an 4,626 dolardan işlem görüyor. Ortalama işlem ücretleri ise 37.19 dolar. Salı gününün seviyesinden yüzde 33.5 oranında düştü. Bu düşüş öncesi ortalama Ethereum gaz ücreti 56 dolardı.

Buna ek olarak ağın hash gücü de yükselerek yeni zirvelere ulaşıyor. Pazartesi günü Ethereum hash gücü 812,769 GH/s değerindeydi. Etherscan’in verilerine göre Çarşamba günü bu veri 821,207 GH/s’ye yükselerek yeni zirve gördü.

İlgili – Güncel Ethereum teknik analizi 

Bu kadar yeni veri ne gösteriyor?

ethereum

Bunlar çok fazla veri. Peki, bu veriler ne ifade ediyor? Her ne kadar hash gücü yükselse de düşük işlem ücretleri düşen talebe işaret edebilir. Buna ek olarak fiyat ve hash gücü şu an yükseliyor görünse de başka bir önemli veri son dört günde düştü. Düşen veriler işlem hacmine ait.

Çarşamba günü 21 milyar dolarlık Ethereum işlem görmüştü. Cumartesi günü ise bu veri önemli ölçüde düştü ve 14 milyar dolar civarında gerçekleşti. Buna ek olarak Ethereum piyasa değerinden yaklaşık 10 milyar dolar kaybetti ve şu an yaklaşık 534 milyar dolar.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Yine de Ethereum önemli bir piyasada söz sahibi. Marvel ve Visa gibi dünya devlerinin ilgisini çeken NFT alanı, Ethereum’a olan talebi artıracak.

Diğer yandan Chicago Mercantile Exchange ise Salı günü yaptığı açıklamada, Aralık’ta Ethereum mikro vadeliler türevleri işlemlerine başlayacağını bildirmişti. Bu, mevcut Ethereum vadeliler sözleşmelerinden çok daha küçük işlemlere olanak sağlayacak.

Buna ek olarak Ethereum çok büyük bir ağ güncellemesine hazırlanıyor. Ethereum 2.0 daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler ve daha yeşil bir çevre etkisi sözü veriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: