1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?

Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?

Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında sıralama bir kez değişti. Çünkü Solana’daki son yükseliş ile SOL coin en değerli dördüncü kripto para. Aynı zamanda artık gözü üçüncülükte. Peki, üçüncülük kimin hakkı?


Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?

Cardano (ADA) ve lider stabil coin Tether’i (USDT) geçen Solana (SOL) piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para oldu.

Şu an dolaşımdaki tüm SOL tokenlerin toplam değeri 76 milyar doların biraz üzerinde. 109 milyar dolarlık Binance Coin (BNB), 540 milyar dolarlık Ethereum (ETH) ve 1.17 trilyon dolarlık Bitcoin’den (BTC) sonra geliyor.

İlgili – 2021’de %17,000 yükselen Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?

Piyasa değerine göre en büyük 10 coin Kaynak: Messari

Bu arada Cardanı ve Tether’in piyasa değeri ise sırasıyla 66.39 milyar dolar ve 74.42 milyar dolar.

100 milyon dolarlık fon SOL’un boğa görünümünü pekiştirdi

Solana’nın piyasa değeri bir kez daha yükseldi. Sebebi ise SOL tokenin yeni bir rekor kırması. SOL fiyatı bugün (7 Kasım) tarihinde ilk kez 262 doların üzerine çıktı. Kısa süre önce 4 Kasım’da 250 dolardaki tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) de geçerek yeni zirve kaydetti. Bu yükselişe genel kripto parasındaki ralli de destek veriyor.

Bu arada son SOL coin yükselişine Solana’nın Web3 oyun geliştirme alanına girmesi boğa etki yaptı. Solana Ventures ismi verilen Solana’nın girişim sermayesi kolu, Cuma günü yaptığı duyuruda, FTX ve Lightspeed Venture Partners ile birlikte oyun stüdyosu ve teknolojisi alanına 100 milyon dolarlık yatırım ile giriş yaptığını bildirmişti.

İlgili – Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Bununla Solana Ventures, masa üstü ve mobil oyun geliştiricilerini kendi halka açık blockchaini üzerinde oyunlarını kurmaya çekmeyi amaçlıyor. Bu ise sonuçta daha yüksek SOL benimsenmesi ve kullanımı demek.

SOL tokenin 2021 yılındaki hızlı benimsenmesi sonucu kripto paranın fiyatı yılın başındaki 1.51 dolardan 262.45 dolara neredeyse yüzde 17.500’lük ralli yaptı. Hem de bir yıldan daha kısa bir sürede.

Sizce 3. olmak kimin hakkı: Solana, BNB, Cardano, XRP mi yoksa Doge mu?

Solana ekosistemi Kaynak: Solanians Telegram Channel

Solana’daki yükselişin başka bir sebebi ise lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’daki işlem ücretlerinin artması ve ağın sık sık tıkanması. Bu açıdan Solana, Ethereum’un en ciddi rakibi olarak görülüyor.

Ethereum ve Solana arasında ciddi farklar ve üstünlükler var. Ayrıntılar için aşağıdaki detaylı incelememize bakanız.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz. Solana’da yaşanan son gelişmeler ışığında piyasadaki üçüncülük konumu SOL’un hakkı.

Kaynak

İlgili – Güncel Solana teknik analizi: SOL fiyatı ne olur?