Ethereum rezervinin düşmesi ETH fiyatı için ne anlama geliyor?

Binance Ethereum Cüzdan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ile ilgili on chain veriler, borsaların elindeki ETH rezervinin 2022 yılında yüzde 30 düştüğünü gösteriyor. Bu durum ETH fiyatı için ne anlama geliyor?


2022’de borsaların Ethereum rezervinin düşmesi ETH fiyatı için ne anlama geliyor?

Kripto analiz şirketi CryptoQuant, 2022 yılında yatırımcıların yüklü miktarlarda ETH çektiğini gösteriyor. Bundan dolayı kripto para borsalarındaki ETH rezervi önemli ölçüde düştü.

CryptoQuant ise bunun başlıca amacının yatırımcıların uzun vadeli HODL yapmak olabileceğini söylüyor. Kripto para rezervi, tüm merkezi kripto para borsalarının cüzdanlarında tutulan ETH miktarını ölçen bir indikatör.

Borsalardaki ETH rezervinin yükselmesi, yatırımcıların ellerindeki coinleri borsalara taşıdığı anlamına geliyor. Bunun başlıca bir amacı var. Yatırımcılar Ethereum coinlerini satıyor ya da başka bir coin ile swap yapıyor. Yani borsalardaki ETH rezervinin yükselmesi fiyat için ayı bir durum.

İlgili – Kritik dirence takılan Ethereum fiyatında düşüş riski: Güncel ETH teknik analizi

Ama diğer yandan eğer borsalardaki ETH arzı düşüyorsa, bu da satışların azaldığı anlamına geliyor. Yani yatırımcılar borsalardan ETH alarak ve buradaki paralarını çekerek biriktiriyor. Ya da uzun vadeli tutmak için soğuk cüzdanlara taşıyor. Bu da Ethereum fiyatı için boğa bir durum.

Aşağıdaki grafik de borsalardaki ETH rezervinin son birkaç aydaki durumunu gösteriyor. Yani bir düşüş var.

2022’de borsaların Ethereum rezervinin düşmesi ETH fiyatı için ne anlama geliyor?

Borsalardaki ETH rezervi grafiği Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte şunu görüyoruz. Borsalardaki Ethereum rezervi 2021 yılında bir miktar düşüş yaşadı. Ancak 2022 yılında bu düşüş çok daha keskin oldu. Buradaki indikatör “tüm borsaları” içeriyor. Bu da şu demek: hem spot hem de türev borsaların rezervlerini kapsıyor.

İlginçtir ki buradaki düşüş FTX çöküşünden sonra çok daha dikkat çekici. Bunun da bir anlamı var. İyi bilinen bir borsa olan FTX’in çökmesi birçok yatırımcıyı merkezli borsalar konusunda tedirgin etti. Bundan dolayı insanlar paralarını borsalardan çekerek kendi şahsi cüzdanlarında tutuyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı için 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum rezervinin düşmesi ETH fiyatı için ne anlama geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.