1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!

Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!

Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son haftalarda Ethereum rüzgari esiyor. Dev analiz firması Ethereum rallisini mercek altına aldı. Detaylar haberimizde.

Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!

Ethereum, son haftaların en gözde kripto parası olarak dikkat çekiyor. Altcoinlerin lideri son bir ayda %66 değer kazandı. Ether, 1,000 doların altına geriledikten sonra büyük bir ralli yaptı ve 2,000 dolarlık kritik direnci zorluyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum (ETH) fiyat hareketleri (Aylık)

ethereum ralli Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!

 

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum rallisini mercek altına aldı ve altcoinin yükselişinin sürüp sürmeyeceğini inceledi.

Projenin bir iş kanıtı (PoW) ‘dan bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişi öncesinde tüm gözler Ethereum’un teknik verilerinde.

Sosyal medyada oluşan ilgiyi değerlendiren Santiment, sosyal hacmin arttığına dikkat çekiyor.

“Ethereum’ın perşembe günkü son test ağı birleşmesi ile fiyatlar 1.900 doların üzerine çıktı. Geliştiriciler, merakla beklenen ETH yükseltmesinin 15 veya 16 Eylül’de gerçekleşeceğini doğruladı. Sosyal hacim, etkinliğe giden fiyat oynaklığını belirleyecektir.”

ethereum

Santiment, altcoin piyasasını da genel olarak değerlendirdi ve geçen ayki piyasa çapındaki ralliye rağmen, tüccarların ani bir çöküş riskine karşılık hala temkinli davrandığını belirtti.

“Ethereum’un +%80 fiyat artışı, son 30 gün içinde dikkat çekti. Genel olarak altcoinler haziran ayının sonundan bu yana harika bir yerde. Büyük bir coşku olmuyor ancak piyasadaki algı değşmek üzere. Bu da yükselişin devam edebileceğinin bir işareti.”

Öte yandan Ethereum aktif adres sayısı, geçen ay ortalama 546.000’den fazla günlük aktif adres alarak yıllık bir dönüm noktasına ulaştı ve ETH fiyatı 60 gün sonra ilk defa 1,800 doların üzerine yükseldi.

ethereum ralli Ethereum rallisi devam edecek mi? Bu metrik belirleyici olacak!

ETH’ye olan ilgi devam ettikçe ve Ethereum 2.0’a geçiş süreci netleştikçe beklenti Ethereum’daki yükselişin devam edeceği yönünde.

Kripto para, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %4,86 değer kazandı ve 1,986 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in Ether kadar yükseliş gösteremediği zaman diliminde altcoinin dominasyon oranı da %20,7’ye yükseldi.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: