Ethereum rakibi “O” kripto paranın durdurulamayan yükselişi!

Bitcoin boğalarına iyi haber! Bu iki göstergeye göre yükseliş...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum rakibi kripto para, son 30 gün içinde inanılmaz bir çıkış yaptı! Yerel tokenin fiyatındaki artşın yanı sıra, ağda kilitli bulunan toplam değer de rekor kırdı!

Ethereum rakibi durdurulamıyor!

Ethereum’un rakibi Terra (LUNA), hem yerel tokeninin fiyatı hem de ağda kilitli bulunan toplam değer (TVL) açısından özellikle son bir ayda müthiş bir yükseliş kaydetti.

Ethereum rakibi "O" kripto paranın durdurulamayan yükselişi!

Merkezsiz finans (DeFi) ödeme ağı Terra’nın yerel tokeni LUNA, son 30 gün içinde %123’ten fazla artış gördü.

Piyasa değerine göre 9. sırada yer alan kripto para, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 99 dolardan işlem görüyor. Bu arada projenin piyasa değeri ise, fiyat artışının hemen ardından 36 milyar doları aştı.

İlgili: Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 

Terra, fiat para birimine sabitlenmiş birkaç stabil coinden oluşan bir ağdır. E-ticaret ödemeleri ve DeFi (merkezi olmayan finans) hizmetleri için kullanılır. Ağın yerel tokeni LUNA ise, bu stabil coinlerin fiyatını destekler. LUNA ayrıca, yatırımlar ve tasarruflarda da kullanılabilir.

Peki Terra (LUNA) neden yükseldi?

Binance, bu hafta Terra’nın yerel stabil coini TerraUSD (UST)’yi listeledi. Ayrıca bir diğer popüler kripto para borsası Kraken de kısa süre önce LUNA için platformda destek sunmuştu.

Kripto analiz platformu DeFi Llama’ya göre, LUNA’nın fiyatında son zamanlarda gerçekleşen artışın arkasındaki en önemli neden, Terra ekosistemindeki TVL’nin 20 milyar dolara ulaşması oldu.


Ethereum rakibi "O" kripto paranın durdurulamayan yükselişi!

Bir blockchain ağının veya DeFi protokolünün TVL değeri, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların mevcut değeri ile çarpılması ile hesaplanır.

Terra ağının istikrarlı bir büyüme kaydetmesi ile birlikte, LUNA’nın TVL’si, 16.9 milyar dolarlık bir TVL’ye sahip olan Binance Smart Chain ve kilitli değeri 12.68 milyar dolar olan Avalanche’i geride bıraktı.

Bu arada Ethereum (ETH), 157.28 milyar$’lık TVL ile en büyük akıllı sözleşme ağı olmaya devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum rakibi “O” kripto paranın durdurulamayan yükselişi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.