1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum kurucusunun X hesabı hacklendi: Kurbanlar 700.000 dolar kaybetti

Ethereum kurucusunun X hesabı hacklendi: Kurbanlar 700.000 dolar kaybetti

Ethereum kurucusunun X hesabı hacklendi: Kurbanlar 700.000 dolar kaybetti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in X hesabı hacklendi. Saldırganlar sahte NFT promosyonu ile kurbanlardan 700.000 dolara çok yakın bir para elde etti. Olayın ayrıntılarına bakalım.

Ethereum kurucusunun X hesabı hacklendi: Kurbanlar 700.000 dolar kaybetti

Hackerler, Ethereum (ETH) kurucularından Vitalik Buterin’in sosyal medya platformu X hesabını ele geçirmeyi başardı. Sonuçta bu hesap üzerinden sahte bir non-fungible token (NFT) promosyonu paylaşıldı.

Vitalik’in babası Dmitry Buterin, oğlunun hesabının ele geçirildiği konusunda uyarıda bulundu. Saldırganlar Vitalik’in hesabı üzerinden sahte bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda scam bir NFT promosyonu yer alıyor.

Bu zararlı paylaşım şimdiye kadar silindi. Ancak burada bir bağlantı yer alıyordu. Bağlantıyı tıklayanlardan kripto para cüzdanlarını bağlamaları isteniyordu. Sonuçta saldırganlar, bu kurbanların cüzdanlarının içini boşalttı.

İlgili – Bitcoin 25.000 doların altını gördü: BTC fiyatı neden düştü?

X’de Bokkypoobah adını kullanan bir NFT koleksiyoncusu, CryptoPunk #3983 NFT’yi kaybettiğini bildiriyor. Bu NFT’nin değeri ise 153,62 ETH ya da yaklaşık 249.000 dolar. Saldırganların eline geçen başka bir NFT ise CryptoPunk #1751. Değeri 58,18 ETH ya da 94.251 dolar. Hackerlerin sahte Consensys NFT promosyonu başka kripto meraklılarında da kayıplara yol açtı.

Blockchain araştırmacısı ZachXBT, kurbanların toplamda 691.000 dolar değerinde kripto para kaybettiğini bildiriyor.

kripto para dolandırıcılığı

Binance CEO’su Changpeng Zhao da daha önce ağır bir siber saldırıya maruz kalan hesabının birkaç defa kilitlendiğini ifade ediyor. Changpeng Zhao, kullanıcıların X ya da başka bir sosya medya platformu kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini kaydediyor. Bu platformların güvenliği finansal kuruluşların güvenliği kadar olmuyor. Bundan dolayı burada etkileşimde bulunurken dikkatli olunmalı.

İlgili – Ethereum fiyatı 1.600 doların altını gördü: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Etiketler: