1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin 25.000 doların altını gördü: BTC fiyatı neden düştü?

Bitcoin 25.000 doların altını gördü: BTC fiyatı neden düştü?

Bitcoin 25.000 doların altını gördü: BTC fiyatı neden düştü?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş dalgası ile kritik 25.000 doların altını denedi. BTC bugün neden düştü? Düşüşün sebebine ve yaşananların ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin’de 25.000 doların altını gördü: BTC kritik desteği kırar mı?

Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş yaşadı. Lider kripto para bugün güne 25.841 dolardan işlem görerek başladı. Ancak ardından büyük bir kırmızı mum oluşturduğunu görüyoruz. Bu yüzde 3 civarındaki düşüş mumu sonucu BTC fiyatı birkaç saat önce 24.951 dolara kadar geriledi. Böylece Haziran ayından sonra ilk defa 25.000 dolar kritik eşiğinin altına adım atmış oldu.

Bitcoin fiyatı Mart ayındaki hızlı rallisi ile 25.000 doların üzerine çıkmış ve o zamandan bu yana hiç bu kritik seviyeyi kırmamıştı. Sadece Haziran ayında kısa süreliğine bu kritik desteğin altına gerilemiş ve hızla toparlanarak 31.800 dolara ralli yapmıştı. Ancak şimdi BTC fiyatı bir kez daha 25.000 doların altını deniyor. Bu sefer kırılır mı?

İlgili – Bitcoin fiyatını bekleyen kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin 25.000 doların altını gördü: BTC fiyatı neden düştü?

BTC/USDT paritesi günlük grafik Kaynak: Binance/Tradingview 

Bitcoin fiyatı 25.000 doları kırar mı?

Bitcoin fiyatı Ağustos ayının ortasından bu yana zorlu bir dönemden geçiyor. 17Ağustos’ta yüzde 7’yi aşan keskin bir düşüş yaşamıştı. Bu düşüşten sonra da 26.000 dolar civarında dalgalanarak işlem görüyordu. Şimdi ilk defa 25.000 doların eşiğine geldi. Bu seviye 6 ay sonra ilk defa kırılma riski ile karşı karşıya.

Bitcoin fiyatındaki bu düşüşü ise FTX ile ilgili spekülasyonlar tetikledi. Bu spekülasyonlara göre, iflas süreci çerçevesinden FTX’in elindeki kripto paralar satışa çıkarılacak. Bu da BTC’de düşüşe sebep oldu. Sonuçta tüm kripto paralarda benzer düşüşler görüyoruz.

İlgili – Analist, Bitcoin (BTC) fiyatında sırada hangi seviyelere iniş ve yükseliş olduğunu açıkladı

Etiketler: