1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum kurucusundan Worldcoin uyarısı! ‘ChatGPT coini’ için ne dedi?

Ethereum kurucusundan Worldcoin uyarısı! ‘ChatGPT coini’ için ne dedi?

Ethereum kurucusundan Worldcoin uyarısı! ‘ChatGPT coini’ için ne dedi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, eni çıkan kripto para Worldcoin (WLD) için önemli bir uyarıda bulundu. Ünlü ismin ChatGPT’yi geliştiren OpenAI’nin çıkardığı coin için ne dediğine bakalım.


Ethereum kurucusundan Worldcoin uyarısı! ‘ChatGPT coini’ için ne dedi?

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Worldcoin (WLD) ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Worldcoin (WLD), ChatGPT’yi geliştiren OpenAI tarafından çıkarılan yeni bir kripto para.

Worldcoin, merkezsiz bir veri tabanı olmayı hedefliyor. Bu veri tabanı, bir donanım olan “Orb” kullanarak kullanıcıların irislerini tarayarak kimliklerini doğrulamayı amaçlıyor.

İlgili – Bitcoin konsolidasyonu neredeyse bitti diyen analist, BTC için sırada ne olduğunu açıkladı

Worldcoin, “küresel World ID talebini” karşılamak için 1.500 Orb üretmeyi ve bunları 35 farklı şehre yerleştirmeyi planlıyor.

WLD token piyasaya çıktıktan birkaç saat içinde 22,5 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş değere (FDV) sahip bir kripto para oldu. Aynı zamandan piyasaya çıktıktan sonra yüzde 33 oranında değer kazandı.

Fetch.ai (FET) fiyat tahmini 2023-2025 ve FET coin gelecek beklentileri: İnceleme ve analiz

Böylece Worldcoin (WLD), 2023’in şimdiye kadar en yüksek profilli kripto parası olmaya aday oldu. Ancak buna rağmen gizlilik konusunda potansiyel risklerden dolayı eleştirilere maruz kalıyor. Bu eleştirileri dile getirenlerden biri de Ethereum’un kurucusu Buterin. Kripto sektörünün üslü ismi, bugün erken saatlerde bu yeni altcoin ile ilgili uzunca bir makale kaleme aldı.

İlgili – Ünlü analist, Solana için Ethereum bağlantılı %870 ralli öngörüyor: Ne zaman olacak?

Buterin, Worlcoin için dört büyük risk görüyor. Bu risklerden en bariz olanı ve ilki coin ile ilgili gizlilik riski. Şöyle diyor:

“İris taramaları sizinle ilgili bazı kayıtlı bilgileri de ortaya çıkarabilir. En azından, bir başkası irisinizi tararsa, bir Dünya Kimliğiniz ( World ID) olup olmadığını belirlemek için veri tabanında kontrol edebilir. Potansiyel olarak, iris taramaları daha fazla bilgi ortaya çıkarabilir.”

Buterin bu kripto para projesi ile ilgili diğer risklerin ulaşılabilirlik, merkezi yapı ve güvenlik olduğunu vurguluyor.

Tüm bunlara rağmen Worldcoin (WLD) bugün gündem olan bir kripto para ve yakın bir gelecekte de konuşulmaya aday bir proje.

Kaynak

Etiketler: