okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
68.624,02 USDT
eth
ETH
-2.35%
Ethereum
3.694,57 USDT
bch
BCH
0.02%
Bitcoin Cash
491,24 USDT
xrp
XRP
0.83%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.22%
Litecoin
84,42 USDT
bnb
BNB
0.06%
Binance Coin
599,63 USDT
sol
SOL
-5.19%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-1.31%
Avalanche
38,01 USDT
ada
ADA
-1.71%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
7,24 USDT
doge
DOGE
3.17%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.42%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması

ABD Merkez Bankası Başkanı'ndan piyasaları titreten açıklamalar - Bitcoin nasıl etkilenir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son zamanlarda kripto kışı ile ilgili çok yorumlar yapılıyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de bu konuda söyleyecekleri var. Ünlü isim olayı çok pozitif yorumluyor.


Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması

Bloomberg röportajı sırasında konuşan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasasının yıla düşük performansla başlamasına rağmen hiçbir endişe belirtisi göstermiyor. Kripto yatırımcıları özellikle kripto kışı konusunda endişeleniyor. Buterin ise şöyle diyor:

“Kriptonun derin alanlarında olan ve özellikle de burada bir şeyler inşa eden insanlar, bunların çoğu ayı piyasasını hoş karşılıyor. Ayı piyasasını hoş karşılıyorlar çünkü fiyat uzun süre çok büyük miktarlarda yükseldiğinde açıktır ki çok sayıda insanı mutlu ediyor. Ancak bununla birlikte kısa süreli spekülatif dikkate de kapı açıyor.”

İlgili – Analistten endişe verici kripto kışı öngörüsü

“Geliştirin ve geliştirin”

Kripto kışı nedir? Yeni bir kripto kışına mı giriyoruz?

Tabii Buterin tam kesinlikle ayı piyasasının başlayıp başlamadığını söyleyemiyor. Ya da yaşananlar sadece düzeltme piyasasının bir yansıması da olabilir. Buna rağmen kripto alanında çalışan insanlara daha çok geliştirmelere odaklanmaları çağrısı yaptı. Ona göre işte tam da böyle durumlarda en sürdürülebilir projeler ortaya çıkar. Çünkü hızlı kazanç toplamaya odaklanan kısa vadeli uygulamalar böyle zamanlarda elenip gider.

İlgili – Kripto kışı nedir? Yeni bir kripto kışına mı giriyoruz?

Buterin şöyle devam ediyor:

“Kış öyle bir zamandır ki çok sayıda uygulama düşüp kalır ve aslında hangilerinin uzun vadede sürdürülebilir projeler olduğunu görürsünüz. Hem modelleri hem ekipleri hem de insanları olarak.”

Kripto para piyasası yılın başından bu yana düşüyor. Mesela lider kripto para Bitcoin 69,000 dolar zirveden 30,000 dolar bölgesine kadar geriledi. Piyasa değeri de 1 trilyon dolardan fazla kaybetti. Bu açından birçok uzman kripto kışı geldi yorumlarını dile getiriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.