1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son zamanlarda kripto kışı ile ilgili çok yorumlar yapılıyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de bu konuda söyleyecekleri var. Ünlü isim olayı çok pozitif yorumluyor.


Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den kripto kışı açıklaması

Bloomberg röportajı sırasında konuşan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasasının yıla düşük performansla başlamasına rağmen hiçbir endişe belirtisi göstermiyor. Kripto yatırımcıları özellikle kripto kışı konusunda endişeleniyor. Buterin ise şöyle diyor:

“Kriptonun derin alanlarında olan ve özellikle de burada bir şeyler inşa eden insanlar, bunların çoğu ayı piyasasını hoş karşılıyor. Ayı piyasasını hoş karşılıyorlar çünkü fiyat uzun süre çok büyük miktarlarda yükseldiğinde açıktır ki çok sayıda insanı mutlu ediyor. Ancak bununla birlikte kısa süreli spekülatif dikkate de kapı açıyor.”

İlgili – Analistten endişe verici kripto kışı öngörüsü

“Geliştirin ve geliştirin”

Kripto kışı nedir? Yeni bir kripto kışına mı giriyoruz?

Tabii Buterin tam kesinlikle ayı piyasasının başlayıp başlamadığını söyleyemiyor. Ya da yaşananlar sadece düzeltme piyasasının bir yansıması da olabilir. Buna rağmen kripto alanında çalışan insanlara daha çok geliştirmelere odaklanmaları çağrısı yaptı. Ona göre işte tam da böyle durumlarda en sürdürülebilir projeler ortaya çıkar. Çünkü hızlı kazanç toplamaya odaklanan kısa vadeli uygulamalar böyle zamanlarda elenip gider.

İlgili – Kripto kışı nedir? Yeni bir kripto kışına mı giriyoruz?

Buterin şöyle devam ediyor:

“Kış öyle bir zamandır ki çok sayıda uygulama düşüp kalır ve aslında hangilerinin uzun vadede sürdürülebilir projeler olduğunu görürsünüz. Hem modelleri hem ekipleri hem de insanları olarak.”

Kripto para piyasası yılın başından bu yana düşüyor. Mesela lider kripto para Bitcoin 69,000 dolar zirveden 30,000 dolar bölgesine kadar geriledi. Piyasa değeri de 1 trilyon dolardan fazla kaybetti. Bu açından birçok uzman kripto kışı geldi yorumlarını dile getiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.