1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano avcıları ADA coin arzını altüst etti

Cardano avcıları ADA coin arzını altüst etti

Cardano avcıları ADA coin arzını altüst etti
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ADA arzı konusunda yaşanan son gelişme ve veriler, kripto paranın fiyatının yönü konusunda çok önemli veriler sunuyor. Bu verilere ve ne anlama geldiklerine bakalım.


Cardano avcıları ADA coin arzını altüst etti

Cüzdanlarında 10,000’den 100,000 coine kadar Cardano bulunduran “avcı” olarak adlandırılan hesaplar, toplam ADA arzının neredeyse yarısını biriktirdi.

On-chain analiz şirketi Santiment’in paylaştığı verilere göre, 10,000’den 100,000 coine kadar Cardano’ya sahip adresler toplam ADA coin arzının yarısına yakınına sahip. Toplam ADA arzı şu an 34.12 milyar coin. Bu adresler ise son beş haftada cüzdanlarına yüzde 6 oranında daha fazla ADA ekledi.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Santiment (@santimentfeed) Twitter üzerinden şöyle diyor: “Geçmişte 10k’dan 100k’ya kadar ADA’ya sahip olan Cardano avcı adresleri uç noktaları bilmede iyi bir iş çıkarmıştı. Şimdi son 5 haftada bu adresler ADA toplam arzının yüzde 6’sını daha biriktirdi.”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1496391147782291457?s=20&t=XFgMegoseNsQxQU8qpJ96Q

Santiment’in “köpek balığı” (shark) diye nitelendirdiği bu hesaplar hızla büyüme yaşadı. Özellikle de balinaların dump yaptığı coinlerden besleniyorlar. Santiment başka bir duruma daha dikkat çekiyor. 100,000 ile 1,000,000 ADA arasında bakiyeye sahip balina olarak adlandırılan adreslerin ise diğer yandan sahip oldukları arz oranını yüzde 37’den yüzde 17.7’ye kadar azalttı son üç ayda. Görünürde bir biri ile çelişen bu iki veri ise bir birini dengeliyor. Sonuçta aylık bazda nötr bir durum oluşuyor.

Sonuç olarak yılın başından bu yana Cardano “avcı” hesapları yüzde 10 oranında büyüdü.

İlgili – Güncel Cardano fiyat tahmini, Cardano ADA token gelecek ve beklentileri 2022 – 2025

Cardano on-chain veriler zirvede

Diğer yandan son bir aydaki düşük fiyat performansına rağmen Cardano blockchain patlama derecesinde on-chain faaliyet yaşadı. Messari verilerine göre ise Bitcoin dışında en yüksek on-chain faaliyete sahip blockchain Cardano.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: